Začali sme 15.kolom – 3.ligy dospelých – dňa 30.júla 2017 o 17,30 hodine vo Fiľakove .

FTC  Fiľakovo : MFK Nová Baňa – 2:4 , polčas 0:2

V prvom majstrovskom futbalovom zápase súťažného ročníka 2017/2018 sa v kádri mužstva veľmi dobre uviedli dvaja z troch hráčov zo Srbska – keď Miloševič strelil 2 góly a Milanovič 1 gól . Štvrtý gól zápasu na 2:4 strelil striedajúci Pútec v 90.min . Aj priebeh zápasu sa nášmu mužstvu vydaril keď gólmi v 4. ej – 21 ej a 48. min viedlo už 0:3 . Na konci zápasu sa podarilo domácim síce znížiť na 2:3 / v 73-ej a 82-ej min./ , ale konečné skóre 2:4 spečatil striedajúci náš hráč Martin Pútec v 90.minúte .

Naše mužstvo dospelých začalo svoj nový ročník v súťaži 3.ligy dospelých v nedeľu dňa 30.7.2017 MFZ u súpera vo Fiľakove . Po krátkej letnej prestávke a príprave mužstva sa vykryštalizovala nová zostava kádra mužstva , kde sa obmenili pôvodní traja hráči zo zahraničia – novými tromi hráčmi zo Srbska – ako aj skončili u nás niektorí hosťujúci hráči a a prišlo niekoľko nových alebo staronových tvárí . K dispozícii vedeniu mužstva a novému trénerovi Tomášovi Kvačkajovi boli na prvé majstrovské futbalové stretnutie vo Fiľakove nasledovní hráči :

10/ Milanovič Dušan – zahr.            21        Srbsko

11/ Nosko Matúš                                    19     Závadka n/Hr.

12/ Pacalaj Patrik                                18        MFK NB

13/ Hanák Richard                              22       MFK NB

14/ Wolf Timotej                                   19       MFK NB

15/ Pútec Martin                                   19       MFK NB

16/ Vlčko Marcel                                   19       VioN  ZM

17/ Tatár Radovan – brankár         21       MFK NB

V ďalšom majstrovskom futbalovom stretnutí súťažného ročníka 2017/2018 sa predstaví naše mužstvo dospelých na svojom štadióne v Novej Bani o týždeň v nedeľu , kedy privíta nováčika súťaže , víťaza 4.ligy skupiny sever – postupúci futbalový klub z Oravského Veselého .

Pozývame všetkých priaznivcov futbalu !

Začala letná príprava a budovanie mužstva dospelých…informácie…

Tréner mužstva dospelých –  Tomáš Kvačkaj…

Do MFK Nová Baňa prišiel v apríli 2017 s cieľom rozvinúť prácu v mládeži. Podarilo sa mu splniť náročnú úlohu  udržať žiakov v II. Lige skupina juh, pretože má viac ako 12 ročné skúsenosti  z predošlého pôsobiska v ŽP Šport Podbrezová,  kde pracoval pri všetkých vekových kategóriach dorastu a juniorov.

Výbor sa rozhodol pre zmenu v pozícii trénera dospelých a poveril ho zostavením a trénovaním družstva dospelých v nadchádzajúcej sezóne 2017/2018 – s cieľom prilákať čo najviac divákov na náš štadión atraktívnym  futbal.

Zároveň bude aj trénerom starších žiakov s cieľom pripraviť čo najviac chlapcov na prechod do dorastu a zotrvať v II. lige žiakov.

gmDŠ

Mužstvo dospelých odohralo svoj prvý prípravný zápas letnej prípravy.

MFK Nová Baňa  – OŠK  Kozárovce  0:0

Zostava MFK Nová Baňa:: Pavol  – Vlčko, Bartoš, Čákovský, Úškrt, – Karvaš, Hanák, Budinský, Petrík, – Putec, Barniak,

Striedali: Tatar, Wolf T, Vozár, Hapena.

Rozhodoval: Katina, Fáber,

Domáce mužstvo začalo s letnou prípravou len 12.7,2017 pod vedením nového trénera p. Kvačkaja a po absolvovaní náročných tréningových  jednotiek nastúpilo na svoj prvý prípravný zápas v sezóne 2017/18   proti účastníkovi IV, ligy západ  Kozárovciam. Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrní hralo sa hlavne v strede ihriska  keď dominovali obrany . V prvom polčase si domáci vypracovli viac šancí  , ktoré hlavne po pravej strane ťahal karvaš. Hostia sa snažili ohroziť domáceho brankára po rýchlych protiútokoch. V druhom  polčase pôsobilo lepším dojmom hosťujúce mužstvo a dokázali si vytvoriť viac dobrých priležitostí na strelenie gólu . ale domácich podržal Tatar, Domáci sa len ťažko  dostávali pred bránku hostí , keď nám viazla kombinácia hlavne strede poľa. Trénera a vedenie čaká ešte veľa roboty , aby sme dokázali vytvoriť mužstvo konkurencie schopné ostatným mužstvám náročnej súťaži III.ligy.
Ďalší prípravný zápas odohráme na domácom štadione v Novej Bani v nedeľu 23.7.2017 o 17:30 s mužstvom 5.ligy – FK Štiavnické Bane.

mngJF

Letná príprava 2017 – zahájenie ………….informácie …

V dňoch 11.-eho júla /dorast U19/ a 12.-eho júla /mužstvo dospelých/ začína letná príprava na novú sezónu futbalových súťaží v ročníku 2017/2018 .
       Pre mužstvo dorastu  je plánované do začiatku súťaže jesennej časti , ktoré sa začne 19.augusta MFZ v Revúcej,
v rámci letnej prípravy odohrať zatiaľ v mesiaci júl 2017 tri priateľské prípravné futbalové stretnutia :