Januárom 2019 sa zahájila zimná príprava žiackych mužstiev – ako aj ich PFZ v halových turnajoch .

      Dvojička žiackych mužstiev U 15 a U 13 zahájila svoju prípravu v telocvičniach a je doplnená účasťami na jednotlivých zimných halových turnajoch , podľa dohodnutého programu / a pozvánok od klubov poriadajúcich turnaje v hale / , kde sa v tomto mesiaci zúčastňujú – starší žiaci , mladší žiaci ako aj staršia prípravka žiakov pod vedením trénerov Pavla Budinského a Ing.Dušasa Šipikala . 

      ***na vonkajšie terény s prípravou  sa bude prechádzať podľa kategórií a vývoja počasia a terénov štadiona NB . 

V sobotu 2.2.2019 sme sa zúčastnili na kvalitne obsadenom turnaji v športovej hale vo Veľkom Krtíši.

Zúčstnili sa ho mužstvá:TJ Družstevník Senohrad, Mfk Nová Baňa, Fk Slovan Šahy, Mfk Vígľaš-Pstruša, Mfk Baník Veľký Krtíš U13, Mfk Baník Veľký Krtíš U12, Tj Slovan Dudince, Jupie Futbalová škola Mareka Hamšíka.

Naši chalani podali opäť výborné výkony, znovu nás trápila rozohrávka od brankára (to musíme dotrénovať), ale zápasy boli vyrovnané.

Mesto reprezentovali: Peťko- Gáfrik, Budinský, Suchý, S.Ďurkov, Miškela, A. Ďurček, Garaj, Pauček

Fk Slovan Šahy 1-2 gól Budinský

Mfk Baník Veľký Krtíš U13 1-4 gól Garaj, za stavu 1-0 sme nepremenili penaltu

Mfk Vígľaš-Pstruša 0-1

TJ Družstevník Senohrad 0-2

Mfk Baník Veľký Krtíš U12 3-1 góly Budinský 2, Garaj

V piatok 1.2.2019 sme sa zúčastnili na kvalitne obsadenom turnaji v krásnej športovej hale v Krupine.

Zúčstnili sa ho mužstvá:TJ Družstevník Senohrad, Mfk Nová Baňa, Mfk Zvolen U13 A, Mfk Zvolen U13 B,Mfk Zvolen U12, Mfk Detva a Mfk Spartak Hriňová.

Naši chalani podali výborné výkony, len sa ukázala neskúsenosť s takýmito turnajmi a hlavne rozohrávka od brankára, v ostatných aspektoch sme sa súperom vyrovnali. Každé s týchto mužstiev absolvovalo už 8-10 turnaj takže chalani sú na takúto hru zvyknutý. Škoda, že absentuje takáto hala v širšom okolí.

Mesto reprezentovali: Peťko- Gáfrik, Budinský, Suchý, S.Ďurkov, Miškela, A. Ďurček.

Mfk Detva 0-2

Mfk Zvolen U13 B 0-6

TJ Družstevník Senohrad 1-3 Mfk Spartak Hriňová.

Mfk Zvolen U12 2-0 góly Gáfrik 2

Mfk Spartak Hriňová 1-2 gól Gáfrik

Mfk Zvolen U13 A 0-2

Dňa18.1.2019 – začala príprava mužstva dospelých a bol odohraný prvý PFZ …

          V piatok 18.-eho januára 2019 začala na futbalovom  štadióne zimná príprava pozvaného kádra mužstva . Hráči boli pozvaní a hlásili sa svojmu trénerovi p.Ladislavovi Ehnovi – tak z predošlého hrajúceho kádra mužstva , ako aj noví hráči – získavaní a pozvaní na zimnú prípravu v našom klube – mužstve dospelých , hrajúceho v IV.lige skupine JUH futbalových súťaží SsFZ BB .Zahájená bola tréningová  zimná časť činnosti – prevádzaná na futbalovom štadióne v Novej Bani 3 až 4 krát týždenne . Zimná príprava je doplňovaná v rámci víkendu prípravnými futbalovými zápasmi na umelej tráve štadióna v Žiari nad Hronom – v prvej časti zápasmi sú súpermi ako sú FK Starý Tekov , FK Podlužany atď. , kde sa predstavuje v rámci hry celý káder hráčov svojimi výkonmi tak trénerovi ako aj vedeniu mužstva a klubu . Súbežne budú prevedené rokovania s hráčmi o ich ďalšom účinkovaní a podmienkach v našom klube pre jarnú časť súťaže .

       Z hľadiska tvorby nového hráčskeho kádra mužstva dospelých sa vrátil náš brankár Peter Foťko , ako aj bratia Lenardovci , ktorí u nás vyrastali aj účinkovali v minulosti .  

      Predstavili sa po prvý raz noví dvaja hráči – Ďurčík z futbalového klubu v Podbrezovej  a zo zahraničia – druholigového FC Znojmo sa dobre uviedol nigérijský futbalista – /svojim celým menom *Pentecost Ikedinachi Obiechina/, * v ďalšom ho budeme volať len *Pentecost . 

     Prvý prípravný zápas bol odohraný na UT v ZH dňa 27.1.2019 s mužstvom FK Starý Tekov , v ktorom po dobrom výkone mužstva počas celých 90 minút zápasu , zvíťazilo konečným výsledkom 1:0 , keď gól strelil za naše mužstvo z pokutového kopu náš kapitán mužstva Martin Lenard.

       Do zápasu počas dvoch polčasov nastúpili pod vedením trénera p.Ladislava Ehna všetci prítomní hráči v nasledovnej zostave :

- brankári 1.polčas chytal – Foťko , 2.polčas – Zarjič

- obrancovia – Martin Lenard, Pánik Adrián, Čakloš , Vozár

- záložná formácia – Dobrík , Pentecost, Ďurčík, Konečný

- útočníci – Pacalaj Marek a Lenard Braňo

- striedajúci hráči – Janšík, Brodziansky,Pacalaj Patrik, Vlčko a Pánik Tadeáš z dorastu