Súťaže žiakov pokračovali 5.kolom III.ligy juh….

V sobotu 31.8.2019 pokračovala majstrovská súťaž žiackej dvojičky U15 a U13 svojim 5.kolom, keď naše mužstvá cestovali na svoje zápasy do Radzoviec . Obidve mužstvá vo svojich zápasoch podľahli svojim rovesníkom mužstiev domácich v Radzovciach, keď starší žiaci U15 prehrali svoj zápas 6:2 , po polčase 3:0 , keď naše dva góly strelil Martin Lipiansky a mladší žiaci U13 prehrali svoj zápas 6:0 , po polčase 5:0 .

Žiacke súťaže III-liga-juh pokračovali kolom vo štvrtok 29.augusta ……

Vo štvrtok 29.08.2019 odohrala naša žiacka treťoligová dvojička U15 a U13 – starší a mladší žiaci svoje ďalšie kolo súťaže vonku u súpera v Jesenskom. Obidve mužstvá nedokázali znovu streliť ani jeden gól a preto aj výrazne podľahli svojim rovesníkom z Jesenského v obidvoch zápasoch výsledkami – U15 starší žiaci 4:0 po polčase 2:0 a – U13 mladší žiaci 7:0 po polčase 3:0 .  Ďalšie kolo sa hrá o dva dni hneď v sobotu 31.8.2019 a naša dvojička U15 a U13 cestuje znovu ku svojmu súperovi do Radzoviec .

4.kolo TIPOS III.liga stred – “fúzia” nejako nepomáha – strelecká”mizéria: bude pokračovať ako minulý rok ? …

I keď bol súper z Fiľakova – teda aspoň sa snažil byť kvalitou lepší v prvom polčase –

je otázne , či by bol schopný u nás vyhrať / napriek jeho výbornému postaveniu v tabuľke , ako aj skóre zo zápasov …/ ,

pretože hrou v druhom polčase môže ďakovať,napriek streleckej “mizérii” domácich – tomu, že mali v bránke “zázračne” chytajúceho brankára z “inej galaxie” , ktorý ich zachránil od straty min . dvoch bodov , ak nie troch ….. /všetky naše vyložené tri šance dokázal vychytať / a tak náš súper zo šťastím , znovu po našej hrubej chybe a strate lopty pred 16.kou našim hráčom – strelil “zlepený” jeden gól .

Keďže následne v druhom polčase nedokázal už nič vytvoriť , nahradil ich sám hlavný rozhodca , ktorý sa rozhodol “po svojom – vediac , že čo zapíska vo futbale platí…/ a uzatvoril výsledok zápasu v prospech hostí odpískaním ním vytvoreného výkladu pokutového kopu, ktorý zase – iba so šťastím – realizátor – prestrelil cez ruky nášho brankára, premenil hraný zápas na konečný výsledok 0:2 a tak psychicky uzatvoril ” domáce snahy” o dobrý výsledok , samozrejme hostia v druhom polčase výlučne vďaka svojmu brankárovi a jeho  zákrokom .

Zápas preto vyznel ako ďalší “ukazovateľ” , kam asi smeruje futbal – tak v Novej Bani – Žarnovici , ako aj celej TIPOS III.ligy stred – a aká bude budúcnosť – jej vývoj

- n e p l n i a c i “očakávanie”  n i e č o h o ” iného “……….?!

Ako zhodnotil zápas tréner mužstva Marek Guláš :

Dnes sme si zmerali sily s mužstvom z Fiľakova. Znova sme sa nevyhli chybe a súper nás potrestal v prvom polčase jedným gólom , v druhom pridal gól z pokutového kopu a zaslúžene zvíťazil. My sme si nevypracovali gólovú príležitosť, ktorú by sme dotiahli ku streleniu gólu .Teraz nás čaká týždeň prestávka a v nej sa budeme snažiť získať nejaké posily do mužstva , hlavne do útoku, nakoľko po 5 kolách máme počet strelených gólov – 1. Taktiež popracovať na zlepšení hry v obrannej fáze.

PREHĽAD priebehu zápasu
18.min Marcel Jass Gól z hry
FTC Fiľakovo 0:1
podrazenie súpera riskantným spôsobom30
striedanie Slavomír Dobrík
60.min MatejFajd Pokutový kop
Dlhá lúka 14, Nová Baňa

Začali žiacke aj dorastenecké súťaže – III.liga juh U15 a U 13 …

V sobotu 24.augusta 2019 začal súťažný ročník 2019/2020 aj pre mládežnícke mužstvá nášho futbalového klubu .  Predstavia sa v nasledovných súťažiach a ich vekových kategóriách :

- najmenší – U 9 – pod vedením Mareka Guláša budú hrať    svoju súťaž pre kategóriu U9 v rámci ObFZ v ZH ,

- dve prípravky žiakov U 11 – “A” a “B” mužstvo bude hrať   súťaž “Miniligu Milana Škriniara” v rámci  ObFZ  ZH  , pod vedením trénerov Ing.Šipikala , Pavla Budinského

- dvojička žiakov U15 a U13 bude hrať  pod vedením Pavla Budinského a Nikolu Miloševiča súťaž III.ligu skupina juh ,

- dvojička dorastencov U19 a U 17 bude účinkovať pod vedením Ing. Martina Poliačika v súťaži III.liga stred

… zloženie mládežníckeho futbalu v MFK Nová Baňa teda predstavuje 7 mužstiev vo svojich vekových kategóriách .

Ako prví začínali v sobotu 24.8.2019 dvojička žiakov U15 a U13 , keď privítali na svojom štadióne v Novej Bani svojich vekových súperov zo Seliec pri Banskej Bystrici.

Štart do súťaže nevyšiel podľa predstáv ani mladším žiakom U13 , ktorí podľahli svojmu súperovi 0:4 , ako aj starším žiakom U15 sa štart nevydaril a podľahli svojim rovesníkom zo Seliec 0:2 , z čoho boli po zápase smutní.

V nedeľu začne svoju súťaž aj dorastenecká dvojička U19 a U17 zápasmi vonku v Ćadci . Uvažovaná účasť U17 v spolupráci s FK Pohronie sa neuskutoční a tak cestujú naši dorastenci do Čadce s doplňovaním U17 zo starších žiakov tak , aby vytvorili dostatočný počet hráčov do zápasu, tak U19 ako U17 . Ako sa to bude dariť – nedariť , uvidíme už po tomto prvom kole súťaže … pozri si kategóriu dorastu …klikni si

Aká bola streda ? …hráme ďalej domáce MFZ TIPOS III.ligy v Novej Bani ….splnenie výhrady v spravodaji SsFZ BB ku dňu 22.8.2019….

1/ Spravodajom SsFZ v BB bolo uverejnené dňa 16.8.2019 v časti ŠTK nasledovné  znenie bodu … :

„Neschvaľujeme od 16.8.2019 pre FK Žarnovica na odohratie MFS TIPOS III. ligy HP v Novej Bani, až do splnenia podmienok vybavenia kabíny H v zmysle licenčného systému III. ligy. Žiadame FK Žarnovica v termíne do 22.8.2019 cez ISSF o nahlásenie miesta odohratia domácich MFS.“

2/ Dňa 22.8.2019 do 15,00 hodiny firma Binda s.r.o. prostredníctvom zákazky správcu štadióna v Novej Bani – Technických služieb mesta Nová Baňa previedol práce a namontoval chýbajúce hygienické zariadenie – ako súčasť kabíny hostí – t.j. priamu súčasť kabíny pre hostí v zložení – šatňa +  sprcháreň s 5 ks sprchovacích hlavíc + vlastná WC misa  v šatni , ako aj k dispozícii ďalšie príručné WC pri kabíne vo vestibule sociálnej budovy – kabíny vpravo od hlavného vchodu do vestibulu budovy .

Týmto bola naplnená stanovená podmienka v plnení licenčných podmienok – splnenia na základe stanovenia spravodajom a ŠTK SsFZ v BB v termíne 22.8.2019 , čo znamená :

MFK Nová Baňa – Žarnovica , mužstvo dospelých TIPOS III.liga stred – bude ďalej pokračovať v nedeľu 25.8.2019 o 16,00 hodine na svojom štadióne v Novej Bani – vo svojom domácom účinkovaní v MFZ so súpermi  – keď privítajú mužstvo hostí z FTC Fiľakova .

Napriek nevydarenému záveru predošlého MFZ , ktorým sa p r e d o h r á v a l o   5.kolo v Liptovskej Štiavnici ,

……..vyjadrené jasne a presne zhodnotením MFZ zo strany trénera mužstva Mareka Guláša :

Opäť sme odohrali majstrovský zápas tentokrát však v stredu v Liptovskej Štiavnici s odhodlaním konečne zvíťaziť.Od úvodu zápasu sme boli aktívnejší mali sme loptu viac na kopačkách ,snažili sme sa kombinovať.Nepribrzdil nás ani gól z úvodu opäť po chybe.Škoda nepremenenej 100% šance možno by zápas vyzeral inak.Tu by som svoje hodnotenie ukončil pretože – 2.polčas po našich obrovských chybách na kraji v obrane sme súperovi darovali 3 body – našou nedisciplinovanosťou.Futbal je krajší. čím sa hrá jednoduchšie, ale to je asi to najťažšie pre niektorých hráčov, to pochopiť.V nedeľu na našom štadióne privítame súpera z Fiľakova.

mg

pozývame všetkých priaznivcov futbalu  –  p r í ď t e  povzbudiť naše spoločné mužstvo dospelých Novej Bani a Žarnovice  v náročnom boji o body v súťaži TIPOS III.liga stred .