Ďalší PFZ na UT ihrisku v Zlatých Moravciach ….

Komentár k zápasu – tréner mužstva Marek Guláš :

Ďaľší PFZ  sme odohrali v piatok večer so súperom z Veľkého Cetína , s ktorým sme mali zvíťaziť , no nakoniec sme prehrali 5:4 po polčase 1:1 . Gòly za nás 2x Čierťaský a po jednom M.Pacalaj a Lavrov. V zápase sme sa dopustili v obrannej činnosti veľa chýb a preto sme dostali až päť gólov. Ďalšie naše šance sme nevyužili .

Pre chorobu nás bolo presne 10 hráčov  plus 2 brankári. Nastúpili sme v zostave : v bráne Roman Packo – posila z FK Pohronie, v druhom polčase Maslen,  v obrane M.Lenárd, Bill, Ništko, Vozár, v stredovej formácii Choe, Lavrov, Miloševič, B.Lenárd a vpredu M.Pacalaj s Čierťanským .

V sobotu sme hrali ďalší prípravný futbalový zápas dospelých ….

V sobotu 22-eho februára odohralo mužstvo dospelých v rámci zimnej prípravy ďalší PFZ ,

Komentár ku stretnutiu od trénera mužstva Mareka Guláša bol nasledovný :

V sobotu 22:2.2020 sme odohrali zápas s Vrábľami na prírodnej tráve. Zápas nám nevyšiel podľa predstáv a súperovi sme podľahli 5:0. Problémy nám robil samotný terén,ktorému sme sa nedokázali prispôsobiť .Nastúpili sme v bráne s Maslenom,  v obrane M.Lenárd, Bill, Ništko, Vozár, pred nimi v stredovej formácii Choe, Lavrov. Miloševič, B.Lenárd a vpredu Čierťaský s M.Pacalajom. V druhom polčase nastúpil aj P.Pacalaj. V nasledujúcom týždni by sme radi doplnili káder aspoň o 2-3 hráčov, aby sme zvýšili konkurenciu v kádri mužstva a doplnili .

pk

Zimná príprava dospelých pokračovala ďalším PFZ …

V nedeľu 16.februára pokračovala zimná príprava mužstva dospelých prípravným futbalovým zápasom na UT v Nitre s ďalším kvalitným súperom zo Šurian ….

Hodnotenie zápasu trénerom mužstva Marekom Gulášom ………

16.02.sme odohrali 2 PZ v Nitre súperom nám boli Šurany. Po polčase sme prehrávali 3:0, zápas nakoniec skončil 4:2. Keď góly za nás strelili Braňo Lenárd a Tomáš Tužinský. Nastúpili sme :  v bráne Patrik Maslen , v obrane M.Lenárd, Ništko, Bill, Vozár, v stredovej formácii Lavrov, B.Lenárd, Miloševič, Tužinský, Mingyu a v útoku Čierťaský . V polčase nastúpili aj M.Pacalaj a P.Pacalaj. Postupne dopĺňame káder a stále sme v hrubej príprave, kde nám zaťiaľ nejde o výsledok,  ale aby sme si mohli zahrať proti kvalitným súperom na dobrom teréne. Nasledujúci zápas odohráme v sobotu 22.02.  a súperom nám bude opäť kvalitný súper z Vrábieľ.

Čo nového v našom klube od nového roku 2020…

Čo nového v novom roku  v MFK Nová Baňa ? ………………………

………………………….priebežná informácia o vývoji situácie, ako aj ku prebiehajúcim zmenám………………………………………………………….

……………. vo futbalovom klube MFK Nová Baňa .

Časť prvá – január 2020 .

a/        Zahájenie činnosti v novom roku 2020 znamenalo zvolanie zasadnutia VZ futbalového klubu dňa 15.januára 2020 generálnym mng klubu Ing.Dušanom Šipikalom do zasadačky štadióna NB,kde

oznámil prítomným členom klubu ku dňu 15.1.2020 –  ukončenie činnosti vo funkcii generálneho mng MFK Nová Baňa .

Keďže bolo potrebné momentálne zabezpečiť štatutárnu účasť na rokovaní MsZ komisie športu v Novej Bani – odovzdal pozvánku a poveril účasťou pri rokovaní o pridelení dotácie na činnosť pre rok 2020 na účely financovania činnosti a nákladov mládeže vo futbalovom klube MFK Nová Baňa – prítomnému členovi klubu

1. Marekovi Gulášovi , ktorý následne aj informoval prítomných o vývoji a situácii s kádrom mužstva dospelých , ktoré účinkuje spoločne s členmi futbalového klubu MFK Žarnovica …ktorého je trénerom . Zároveń v krátkej diskusii a zo strany mng mužstva dospelých p.Jozefa Forgáča bola daná informácia o ukončení činnosti vedúceho a lekára mužstva, ktorú vykonával p. Dobrík , čím zostanú otázky riešenia … zatiaľ na trénerovi mužstva p. Marekovi Gulášovi , kde z jeho strany naďalej prisľúbil pomoc zo strany jeho osoby .

b/   O zmene v zabezpečení potrieb prevádzky činností na štadióne informoval  p.Peter Korbeľ , doterajší hospodár futbalového štadióna a klubu MFK Nová Baňa , ktorému zo strany TS v Novej Bani  na ďalšie obdobie od 1.1.2020 ………. už nebola predĺžená dohoda o vykonávaní týchto prác zo strany zamestnávateľa Technických služieb Nová Baňa. Realizácia prác vyplýva z uzatvorenej nájomnej zmluvy o užívaní areálu štadióna v Novej Bani, medzi TS NB a MFK NB a z potrieb činností,  ako aj predpísaných podmienok a pravidiel pre realizáciu futbalovej činnosti klubu – pre jeho účinkovanie : v TIPOS 3.lige stred dospelých , ako aj  účastiach mužstiev v mládežníckych súťažiach riadiacich orgánov slovenského futbalu SsFZ v Banskej Bystrici a ObFZ v Žiari nad Hronom /U9, U11a, U11b, U13, U15, U19, Tipos 3.liga dospelí /.  Z uvedených dôvodov

bola preto funkcia hospodára štadióna NB odovzdaná 31.12.2020 na požiadanie do pôsobnosti riaditeľa TS NB .

c/  Zmena vo vedení klubu k 7.2.2020  :

Dňom 7. februára 2020 sa stáva novým štatutárom futbalového klubu MFK Nová Baňa ,

ako generálny manažér klubu ,  pán    P e t e r    H u d e c ,

kde sa vytvára nový 6-8 členný výkonný výbor MFK Nová Baňa *** oficiálne zloženie bude uverejnené dodatočne .

Časť druhá – február 2020 –

- tréneri mužstiev, káder mužstva dospelých, zimná príprava a PFZ .

- V našom spoločnom klube so Žarnovicou odišli-ukončili činnosť :

Hráči : „  Štefanka, Urgela, Blahút, Tatár, Majerčík, Blaho, Schevchuk, Karvaš“ .

- Zimnú prípravu mužstvo dospelých zahájilo 27.1.2020 prvým tréningom na štadióne NB ,

- Tréningový harmonogram mužstva je pondelok , streda a piatok , kedy využíva multifunkčné ihrisko pri ZŠ Nová Baňa a atletickú dráhu miništadiona ZŠ NB

- Prípravné futbalové zápasy PFZ – odohratý prvý PFZ na UT v Zlatých Morovciach s mužstvo Velké Ludince / 3.liga západ / s bezgólovým výsledkom  0:0 , kde nastúpila do prvého polčasu nasledovná zostava : – v bránke Benko, – v obrane M. Lenárd ,