Začala jarná časť futbalových súťaží 3.ligy stred dospelých..

V nedeľu 19.marca 2017 začala predohrávkou 29.kola súťaže – jarná časť 3.ligy stred dospelých , kde v súťaži je o jedno mužstvo TJ Stráža menej /z finančných dôvodov sa zo súťaže odhlásilo/.

Po zimnej prestávke , ktorá bola v znamení odchodov väčšiny nových cudzích hráčov z jesennej časti kádra mužstva, došlo k ustáleniu základného kádra mužstva pre 3.ligu dospelých v zložení našich hráčov – Bartoša, Čákovského, Úškrta,hráčov zostávajúcich z jesene – Fereje,Karvaš a Holečka   , doplnením z dorastencov a odchovancov nášho mládežníckeho dorasteneckého futbalu brankárov Marka Grausa a síce brankára Pavola zo Žarnovice a Sama Budinského, ktorý však vyrastali aj v našich mládežníckych kategóriách futbalu , Patrika Pacalaja , Dominika Vozára, ako aj  navrátivšieho Martina Púteca, ktorý bol na hosťovaní v Nitre .

Doplnenie kádra mužstva na jarnú časť bolo zrealizované tromi hráčmi zo Srbska – Stojkov, Čurčin a Petrovič . Po krátkej zimnej príprave a niekoľkých prípravných zápasoch nastúpilo v tomto zložení svojho kádra na svoj prvý MFZ tejto jari proti veľmi kvalitnému mužstvu súťaže – ktoré je s  momentálnym umiestnením na treťom mieste tabuľky – MFK Žarnovica . Napriek “očakávanému” kvalitatívnemu rozdielu mužstiev sa zápas odohral na vyrovnanej úrovni a od úspešnejšieho výsledku v náš prospech zachránil mužstvo Žarnovice iba vynikajúcim výkonom ich brankár  Straka, ktorý dokázal chytiť a vyriešiť všetky situácie ako aj úplne vyložené šance domáceho mužstva . Zároveň je však potrebné konštatovať, že vyrovnaním súperov –  ich brankára-  bol takisto vynikajúci výkon domáceho brankára Pavola , ktorého po bezgólovom polčase  v druhom polčase dokázal so šťastím prekonať iba dorážkou zblízka hráč hostí Laurov. Nasledoval taktický výkon hostí so zdržovaním striedaniami a potrebnými zaužívanými praktikami vo futbale . A aby to nebolo všetko, hostí šťastie neopustilo aj naďalej , keď v poslednej minúte , pri tlaku domáceho mužstva sa  podarilo ojedinele uniknúť hráčovi hostí po krídle a nacentrovať loptu pred bránku, ktorá konečne prešla a  trafila hráča hostí Bobora, ktorý ju dopravil zblízka do bránky . Hostia boli a môžu byť veľmi spokojní – ako aj spokojní odchádzali z hracej plochy a tešili sa – z dosiahnutého – ale nezaslúženého víťazstva , ktoré bolo v konečnom pomere 0:2 v ich prospech .

Nášmu mužstvu a jeho hráčom je však  potrebné poďakovať za výkon, predvedenú hru z ich strany a zo strany priaznivcov – fanúšikov – vysloviť nádej , že sa môžeme tešiť na ich ďalšie futbalové zápasy ,

ktoré pokračujú doma už ďalšiu nedeľu

26.marca 2017 o 15,00 hodine na štadióne v Novej Bani , kde budú hostiť svojho súpera z Tepličky nad Váhom .

Pozývame všetkých priaznivcov i fanúšikov futbalu !

Pre zaujímavosť zostava mužstva MFK Nová Baňa v majstrovskom futbalovom zápase so Žarnovicou :

Zostava domácich: MFK Nová Baňa