TOPlist

Súkromné zamyslenie – meditácia ku futbalu …

    Úvodom chcem vychádzať z toho čo povedal po zápase  resp. ma veľmi zaujala definícia názoru trénera Jarábka – VioNu Zlaté Morvace , ku odohratému zápasu v Nitre , kde :

- obojstranne vysoko hodnotený futbal , kde bolo lepšie mužstvo, aj napriek vylúčeniu hráča , ale vyhrali domáci za pomoci ” arogantného zasrana rozhodcu zápasu ” …

- takže prečo som sa a na čo som sa zamyslel ja – v mojej osobe ku futbalu všeobecne , ako aj priamo súvislosti ku zápasu nášho mužstva dospelých , hranému v Čadci .

    Ako som ku tomuto všetkému prišiel ?

- jednoduchá skutočnosť –

kde zároveň som aj hospodár štadióna i klubu

- a keď som zobral do ruky kôš s prinesenou výstrojou mužstva dospelých z Čadce a

- teda pri pohľade na stav dresov a trenírok našich hráčov – väčšina toho  mi pripomenula “staré dobré časy JRD ´ družstiev  ” –

     pretože vyzerali , že s našimi hráčmi zrejme domáci “orali na hrisku ” , resp. naši chlapci buď nevládzu chodiť po vlastných nohách, alebo hrali tam futbal  “poležiačky na zemi” , alebo boli viacej na zemi ako na nohách ?!……………….  

…čo tým chcem povedať ku futbalu všeobecne :

   ” Pokiaľ máte, alebo začnete hrať  dobrý futbal v mužstve – platia ” podľa dnešných “odborníkov – trénerov ” – u futbalistu-protihráča pokyny trénera , ktoré všeobecne sú definovateľné ako úlohy v defenzíve, čo znamená : ” v súboji protihráča nekompromisne dostupovať…? ” alebo ” každý súboj s protihráčom nekompromisne takzv. dohrať do konca…? ” pozn.- aj keď loptu netrafí !…………..  

          čo sa v mojej futbalovej minulosti j e d n o z n a č n e nazývalo – jednoducho : ” zobrať hráča aj so špinou ! ” t.j. zlikvidovať surovou hrou ….

      A teda tým chcem definovať / aj keď som tam nebol / čím asi mohol vyrukovať súper v Čadci na naše mužstvo , / ktoré si dovolilo po dlhom čase strieľať nejaké góly, dobre hrať a vyhrávať …/  a  teda…

        PODĽA TOHO AJ AKO VYZERALI DRESY, TRENKY   po zápase mužstva, ktoré mi doniesli naše mužstvo na štadión v Novej Bani ?!  

      Neviem či je to absolútne dokonale povedané v tomto mojom zamyslení-meditácii , ale už prvý zápas vo Fiľakove sa niesol v tomto smere “vývoja nášho futbalu na stredoslovenských ihriskách” ,

       alebo ako to vyzeralo v Nitre po stránke “zasranov” , ktorý to arogantne predvádzajú , alebo nechajú predvádzať podľa odbornej terminológie “niektorých odborníkov vo futbale …” .

    Takže   toľko   mojich meditácií a “definícii” ku dnešnému futbalu , ako sa hovorí modernému ………………

Peter Korbeľ  – účastník diania vo futbale …už 44 rokov 

 

      Záverom :  ” AJ TAK SA TEŠÍM a POZÝVAM Vás na MFZ ďalšiu nedeľu doma s druholigistom resp. aj bývalým prvoligistom z Rimavskej Soboty . 

Comments are closed.

sfz

ssfz

Anketa

Ako ste sa dozvedeli o tejto stránke?

View Results

Loading ... Loading ...

radio

nasfutbal.sk

antirasizm