4.kolo TIPOS III.liga stred – “fúzia” nejako nepomáha – strelecká”mizéria: bude pokračovať ako minulý rok ? …

I keď bol súper z Fiľakova – teda aspoň sa snažil byť kvalitou lepší v prvom polčase –

je otázne , či by bol schopný u nás vyhrať / napriek jeho výbornému postaveniu v tabuľke , ako aj skóre zo zápasov …/ ,

pretože hrou v druhom polčase môže ďakovať,napriek streleckej “mizérii” domácich – tomu, že mali v bránke “zázračne” chytajúceho brankára z “inej galaxie” , ktorý ich zachránil od straty min . dvoch bodov , ak nie troch ….. /všetky naše vyložené tri šance dokázal vychytať / a tak náš súper zo šťastím , znovu po našej hrubej chybe a strate lopty pred 16.kou našim hráčom – strelil “zlepený” jeden gól .

Keďže následne v druhom polčase nedokázal už nič vytvoriť , nahradil ich sám hlavný rozhodca , ktorý sa rozhodol “po svojom – vediac , že čo zapíska vo futbale platí…/ a uzatvoril výsledok zápasu v prospech hostí odpískaním ním vytvoreného výkladu pokutového kopu, ktorý zase – iba so šťastím – realizátor – prestrelil cez ruky nášho brankára, premenil hraný zápas na konečný výsledok 0:2 a tak psychicky uzatvoril ” domáce snahy” o dobrý výsledok , samozrejme hostia v druhom polčase výlučne vďaka svojmu brankárovi a jeho  zákrokom .

Zápas preto vyznel ako ďalší “ukazovateľ” , kam asi smeruje futbal – tak v Novej Bani – Žarnovici , ako aj celej TIPOS III.ligy stred – a aká bude budúcnosť – jej vývoj

- n e p l n i a c i “očakávanie”  n i e č o h o ” iného “……….?!

Ako zhodnotil zápas tréner mužstva Marek Guláš :

Dnes sme si zmerali sily s mužstvom z Fiľakova. Znova sme sa nevyhli chybe a súper nás potrestal v prvom polčase jedným gólom , v druhom pridal gól z pokutového kopu a zaslúžene zvíťazil. My sme si nevypracovali gólovú príležitosť, ktorú by sme dotiahli ku streleniu gólu .Teraz nás čaká týždeň prestávka a v nej sa budeme snažiť získať nejaké posily do mužstva , hlavne do útoku, nakoľko po 5 kolách máme počet strelených gólov – 1. Taktiež popracovať na zlepšení hry v obrannej fáze.

PREHĽAD priebehu zápasu
18.min Marcel Jass Gól z hry
FTC Fiľakovo 0:1
podrazenie súpera riskantným spôsobom30
striedanie Slavomír Dobrík
60.min MatejFajd Pokutový kop
FTC Fiľakovo 0:2