AKTUÁLNA INFORMÁCIA – začali prípravné zápasy mužstva dospelých MFK Nová Baňa

25.1. – bol odohraný prvý zápas zimnej prípravy mužstva dospelých

Martin Repiský – Andrej Mishko, Simon Kruľák, Adam Mesiarik ( z U 19 ), Michal Boniš – Samuel Marunčiak, Oliver Valko, Marek Výbošťok, Dao Ismael – Filip Škrteľ, Samuel Černák

Striedanie : Lukáš Beko , Patrik Gutyan ( z U 19 )

Zo zdravotných dôvodov chýbajú : Adam Arpáš, Dominik Vozár, Michal Cehula, Marek Matušek

Zo študijných dôvodov chýba : Samuel Škvarka

Prvý zápas zimnej prípravy s dobrým súperom, ktorý je po jesennej časti sezóny na 13. mieste v 3.lige západ, preverí našich chlapcov, v akom stave sa nachádzajú po necelých troch týždňoch prípravy.

Z dôvodu absencie hráčov prvého mužstva boli na zápas nominovaní aj chlapci z nášho dorastu, ktorí od novej sezóny môžu pôsobiť v mužstve dospelých.

P r i e b e h   z á p a s u :

Do prvého zápasu sme nastúpili vekovo s piatimi chlapcami vo veku 17 a 18 rokov ( Mishko, Mesiarik, Boniš, Černák a Gutyan ), pričom podstatne skúsenejšiemu súperovi sme v prvom polčase, ktorý sa skončil bezgólovou remízou , boli vyrovnaným súperom.

Cez polčas došlo k striedaniu v našom mužstve ( Adama Mesiarika nahradil Patrik Gutyan a Samuela Černáka vymenil Lukáš Beko ).

Súper z oprávnene nariadeného pokutového kopu v 55 minúte strelil vedúci gól – 1:0 pre TJ Imeľ.

V 65 minúte máme výhodu pokutového kopu aj my, avšak Dao Ismael ju nepremenil.

Posledných 20 minút zápasu sme prevzali iniciatívu a nevyužili sme po dvoch akciách  dobré príležitosti na strelenie gólu ( Lukáš Beko a Dao Ismael ).

Pozitívom je bojovnosť a nasadenie počas celého zápasu , čo je základom pre dosiahnutie dobrých výsledkov.

S výkonom mladého mužstva je možné vysloviť spokojnosť a všetkých chlapcov pochváliť.