AKTUÁLNA INFORMÁCIA 29.1. – druhý zápas zimnej prípravy dospelých

29.1. – druhý zápas zimnej prípravy o 18.00 na UT Žiar n/Hr. so FK Slovan Levice ( 3.liga západ )

Z o s t a v a  nášho mužstva :

Martin Repiský – Andrej Mishko, Simon Kruľák, Samuel Jenat, Michal Boniš – Samuel Marunčiak, Oliver Valko, Marek Výbošťok, Marián Šmatlák – Filip Škrteľ, Samuel Černák

Striedanie : Lukáš Beko , Dao Ismael a Marek Netolický

Zo zdravotných dôvodov chýbali : Adam Arpáš, Dominik Vozár, Michal Cehula, Marek Matušek

Zo študijných dôvodov a dôvodu karantény chýbal : Samuel Škvarka

Z dôvodu absencie hráčov prvého mužstva, ako aj našich dorastencov z prvého zápasu, boli na zápas nominovaní aj chlapci z FK Pohronie ( Šmatlák, Netolický a Jenat ).

P r i e b e h    z á p a s u :

Do zápasu sme vstúpili aktívne, vypracovali sme si tri veľmi dobré príležitosti a v 10. minúte mohol byť stav 3:0. Šance sme však zahodili, čo sa nám mohlo vypomstiť v 15. minúte, kedy mal súper veľkú šancu. Našu prevahu sme konečne zúročili v 18. minúte, kedy strelil gól Marián Šmatlák – 1:0. Zápas sme mali pod kontrolou, prišli ďalšie šance, ale po zbytočnej chybe sme súperovi darovali pokutový kop a v 34. minúte bolo vyrovnané – 1:1. Záverom polčasu sme zasa zapli a po ďalšej šanci sa presadil, po prvýkrát v našom drese, Filip Škrteľ – 2:1 v 43. minúte.

Výkon v prvom polčase bol veľmi dobrý, škoda zahodených šancí, asi by bolo o zápase rozhodnuté.

Cez polčas došlo k striedaniu v našom mužstve (Samuela Maručiaka nahradil Lukáš Beko, Samuela Černáka vymenil Dao Ismael a Mariána Šmatláka nahradil Marek Netolický).

Začiatok druhého polčasu nám vyšiel , v 52. minúte sme pridali tretí gól – strelil ho Lukáš Beko a viedli sme 3:1. Postupne sme však na ťažkom teréne ( celý zápas padal sneh ) robili chyby a súperovi sme darovali v 65. minúte gól na 3:2. Krátko nato sme zahodili ďalšiu šancu, ale v 70. minúte sa opäť presadil Filip Škrteľ a vyhrávali sme 4:2. Skúsené mužstvo Levíc využilo naše ďalšie chyby a postupne v 76. a 82. minúte vyrovnalo na konečných 4:4.

V závere sme si vypracovali ešte jednu šancu, ktorá zostala nevyužitá, tak ako predošlé, čo nás pripravilo o lepší výsledok.

Pozitívom dnešného zápasu je vypracovanie množstva šancí, ako aj štyri strelené góly po pekných akciách. Súper bojoval až do konca a využil naše chyby, aby dosiahol pre nich dobrý výsledok.

S výkonom nášho mladého mužstva je možné vysloviť spokojnosť a chlapcov aj pochváliť, nakoľko sa hralo na ťažkom teréne so skúseným súperom, pričom v prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon. Z chýb v druhom polčase sa musíme poučiť, lebo nás stáli lepší výsledok v tomto stretnutí. V príprave to až tak nevadí, ale v majstrovských zápasoch nás to stojí body, ktoré tak veľmi potrebujeme.