Štvrtý prípravný zápas mužstva dospelých – AKTUÁLNA INFORMÁCIA

AKTUÁLNA INFORMÁCIA

  1. 2. – štvrtý zápas zimnej prípravy o 15.00 na UT Komárom s FKM Nové Zámky ( 3.liga západ )

Zostava :

Martin Repiský – Andrej Mishko, Simon Kruľák, Michal Cehula, Michal Boniš – Hounlete, – Samuel Černák, Oliver Valko, Marek Výbošťok, Dao Ismael   – Filip Škrteľ

Na striedanie :

Lukáš Beko, Samuel Marunčiak, Maksim Lyutnyanskyy , Arsenii Salapura Marek Matušek

Zo zdravotných dôvodov chýbajú : Adam Arpáš, Dominik Vozár, Samuel Škvarka, Samuel Jenat

 

Štvrtý zápas zimnej prípravy sme odohrali so silným súperom, ktorý je po jesennej časti sezóny na 7. mieste v 3.lige západ, na UT v Komárome.

 

Priebeh zápasu :

Zápas sme začali veľmi dobre, keď už v prvej minúte sme si vytvorili gólovú šancu. Škrteľ sám pred bránkou prestrelil a ešte v 10. minúte znova v dobrej pozícii sa nepresadil. Po tomto momente sa hra mierne vyrovnala, ale tým, že sme mali lepší pohyb a napádanie, mali sme loptu častejšie na kopačkách. Veľmi dobrá pasáž v zápase bola od 30. minúty, keď Dao Ismael prebral loptu, prešiel troch domácich hráčov, posadil aj brankára a do prázdnej bránky skóroval na 1:0. V 32. minúte bol faulovaný Černák, ale jedenástku Škrteľ trafil len do tyče.

Domácim sa podarilo vyrovnať v 40. minúte keď sa v našej šestnástke presadil domáci hráč.

Znova sme mohli ísť do vedenia už v 42.minúte, keď dal gól Černák, no rozhodca ho neuznal pre ofsajd, ktorý nebol. Takýchto situácii bolo viac, keď sme sa dostali do prečíslenia a rozhodca nás zastavil pre ofsajd, lebo rozhodoval sám a nevedel tieto situácie odhadnúť. Ale aj tak sme mohli do polčasu skórovať, keď boli v dobrých príležitostiach opäť Dao Ismael a Škrteľ.

Cez prestávku došlo k striedaniu ( Andreja Mishka strieda Arsenii Salapura, Michala Cehulu strieda Maksim Lyutnyanskyy, Michala Boniša vymenil Marek Matušek, Samuela Černáka vystriedal Lukáš Beko a Olivera Valka vystriedal Samuel Marunčiak ). V priebehu druhého polčasu ešte došlo k prestriedaniu, keď Mareka Matušeka vymenil Michal Boniš a Filipa Škrteľa striedal Samo Černák.

Druhý polčas sme začali tiež dobre a už v 48. minúte išiel Dao sám na brankára, no svoju šancu nepremenil. Po tomto momente mali miernu prevahu domáci, keď sa hra pritvrdila, ale my sme hrozili z protiútokov. Po jednej akcii a súboji v šestnástke, na počudovanie všetkých prítomných, rozhodca ukázal na pokutový kop a domáci viedli 2:1. Naši hráči výborne zareagovali na tento moment a zavreli súpera na ich polovicu a valil sa jeden protiútok za druhým. V dobrých pozíciách bol Dao, Beko, Hounlete a Výbošťok, ale svoje šance nepremenili. Domáci v týchto fázach nestačili a často boli ošetrovaní pre kŕče. V 88.minúte prešiel šestnástkou Dao Ismael a nechytateľne vyrovnal na konečných 2:2 . V závere sme mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, keď v dvoch  dobrých príležitostiach bol Černák, ale brankár domácich ich zmaril a bol určite najlepším hráčom domácich.

Naši hráči podali veľmi dobrý bojovný výkon , dokázali celý zápas hrať vo vysokom tempe a niektoré akcie, ktoré predviedli chýbalo len zakončiť gólom a na premieňaní musíme ešte v tréningu zapracovať.

 

V stredu 9.2. o 17.30 nás na UT v Radave  preverí ešte ťažší súper  KFC Kalná nad Hronom.