Názor na “”

 1. AKTUÁLNE INFORMÁCIE Z KUCHYNE MFK – mužstvo dospelých rok 2020 až 2023 …

  Vzhľadom na to, že od sezóny 2019/2020 sme po zlúčení hrali ako MFK Žarnovica, znamenalo to, že pri obnovení činnosti mužstv a dospelých sme nemali inú možnosť, ako sa prihlásiť do najnižšej súťaže a odtiaľ sa snažiť postupovať do súťaží, ktoré si náš klub s jeho 110. ročnou históriou a 130 člennou mládežníckou základňou určite zaslúži.

  Počas letnej prestávky sme museli vytvoriť úplne nové mužstvo dospelých, nakoľko od súťažného ročníka 2022/2023 pôsobíme pod názvom, ktorý nám prináleží, a tak to bude už navždy a chyby z minulosti sa už nesmú opakovať.

  Reprezentujeme mesto Nová Baňa a firmy z nášho regiónu, ktoré podporujú náš klub už veľa rokov, za čo im patrí verejné uznanie a vďaka.

  Treba spomenúť hlavne Mesto Nová Baňa, firmy pôsobiace v našom meste – CORTIZO Slovakia, Knauf Insulation, SC Zamkon – Jozef Barniak, VD KOVOHRON, METAL – DESIGN Jozef Vozár a ostatní drobní podnikatelia, ktorí si uvedomujú, že dnes sa futbal nedá robiť bez peňazí a majú záujem sa podieľať na rozvoji futbalu v našom meste.

  V roku 2022 sme si pripomenuli 110. rokov činnosti futbalového klubu v meste a veríme, že obdobie ktoré je pred nami zvládneme. Čakajú nás ďalšie vydarené sezóny a návrat na pozície, ktoré si zaslúžia všetci, ktorým nie je jedno, kde pôsobia naše družstvá mládeže a mužstvo dospelých.

  Fotografia z prvého majstrovského zápasu s ŠK Rudno nad Hronom odohraného 7.8.2022

  Horný rad zľava :

  Richard Šarközi, Erik Tonkovič, Jozef Holečka, Peter Naroda, Marek Bielik, Adam Štuller, Tadeáš Pánik, Jaroslav Antal, Timotej Kokoška, Tomáš Janšík

  Dolný rad zľava :

  Filip Holečka, Alex Zboran ( z U19 ), Lukáš Pútec, Adam Kňažko, Pavol Vozár ( z U19 ),

  Miroslav Tóth (hrajúci tréner), Samuel Horniak

  Na fotke chýba Jakub Kocian

  Prvoradým cieľom je zapracovať čo najviac našich odchovancov do mužstva dospelých, tak aby sme zúročili prácu s mládežou v našom klube a aj takto chceme pritiahnuť na zápasy čo najviac fanúšikov, ktorých sme v minulom období vzhľadom na to, že za mužstvo dospelých hralo veľmi málo našich odchovancov , stratili.

  Sezóna 2022/2023 – 8.MIRAGE liga ObFZ Žiar nad Hronom :

  Počas prestávky došlo v kádri mužstva dospelých k výrazným zmenám, nakoľko bolo nanovo potrebné poskladať káder mužstva a nájsť nového trénera.

  Cieľom bolo postúpiť do vyššej súťaže a budovať káder mužstva, ktorí bude pripravený na pôsobenie v 7.MIRAGE lige a pokiaľ to bude možné vrátiť sa do súťaží riadených SsFZ.

  Začiatok súťaže sme mali náročný a po troch odohratých zápasoch sme mali po jednom víťazstve, remíze a krutej prehre v Prestavlkoch 5:0 so skóre 5:8 sme mali 4 body.

  Od tohto zápasu sme sa naštartovali a do konca súťaže sme vyhrali všetkých 17 zápasov so skóre 81:5 a suverénne sme postúpili z prvého miesta so ziskom 55 bodov z možných 60.

  Smutné je, že v jarnej časti súťaže sme doma odohrali len dva zápasy, nakoľko Prestavlky, Vyhne a Bzenica na zápasy k nám neprišli, čo nás mrzí a nie je to prejavom úcty voči súperovi, ktorí má náklady na prípravu zápasov a čo je najhoršie strácali sme tým fanúšikov, ktorí prestali chodiť na náš štadión, keďže nevedeli či neprídu zbytočne.

  Všetko sme si vynahradili po poslednom zápase s ŠK Jastrabá, kedy sme si prevzali pohár a finančnú odmenu za víťazstvo v súťaži a mohli sme si zagratulovať v postupu do vyššej súťaže.

  Fotografia z posledného majstrovského zápasu s ŠK Jastrabá odohraného 17.6.2023

  Horný rad zľava :

  Jaroslav Antal, , Adam Štuller, Frederik Bóna, Adrián Pánik, Anton Baláž, Miloš Šály ( fanúšik ), Adam Kňažko, Rudolf Bielik ( VV MFK ), Jaroslav Búry ( VV MFK ), Jozef Forgáč ( vedúci mužstva ), Milan Baranec ( štatutár MFK )

  Stredný rad :

  Lukáš Pútec, Samuel Horniak, Nicolas Božek, Marek Pecho, Jozef Holečka, Tomáš Janšík, Pavol Sajko, Tomáš Bielik, Juraj Budinský

  Dolný rad zľava :

  Timotej Kokoška, Jakub Kocian, Filip Holečka, Miroslav Tóth (hrajúci tréner)

  Sezóna 2023/2024 – 7.MIRAGE liga ObFZ Žiar nad Hronom :

  Prípravu na nový ročník sme zahájili 11.júla , pričom do prípravy sa zapojilo 24 hráčov.

  Všetkých hráčov, ktorých sme mali na hosťovaniach a mali záujem pokračovať v činnosti v našom klube sme získali na prestupy. Účinkovanie u nás skončil Frederik Bóna, nakoľko sa skončilo hosťovanie a nedohodli sme sa na ďalšom pôsobení v klube. Z dorastu boli do mužstva dospelých preradení chlapci ročníka 2004 – Samuel Škvarka, Alex Zboran, Pavol Vozár a Matej Žarnovičan, ktorý bol hráčom MFK Žarnovica, ale získali sme ho na prestup a stal sa našim hráčom. V priebehu prípravy sa postupne vyskladal 20 členný káder, s ktorým budeme účinkovať v súťaži.

  Na prestup z TJ Družstevník Dyčka prišiel Patrik Zaťko a z TJ Družstevník Čierne Klačany sme na prestup získali nášho odchovanca Marka Grausa na pozíciu brankára.

  Z našich hráčov sme na hosťovanie uvoľnili do ŠK Rudno nad Hronom – Lukáš Pútec a Adam Štuller, do OŠK Brehy – Pavol Vozár a do TJ Sokol Tekovská Breznica – Timotej Kokoška. V riešení je pokračovanie v aktívnej činnosti Adama Kňažka.

Pridaj komentár