U15, U13″A” 2.liga a U13″B” mininiliga OBfZ ZH – roč.2023/24 – starší a mladší žiaci

Aktuálna informácia – január 2024

Zimnú prípravu na jarnú časť sezóny odštartovali naši starší žiaci U15.
Kategória U 15 – starší žiaci
Družstvo pôsobí v 2.lige skupina C , kde pôsobí trinásť družstiev pod vedením trénera Ludevíta Beluského. V priebehu jesennej časti časti súťaže nastúpilo do majstrovských zápasov 20 chlapcov.
V tejto kategórii došlo k výrazným zmenám, nakoľko sedem žiakov sa posunulo do družstva dorastu a z kategórie U13 po dovŕšení vekovej hranice prešlo do U15 až sedem chlapcov a ďalší štyria chlapci sú noví z okolitých dedín. Táto výrazná zmena si vyžiada dlhší čas na zlepšenie výkonnosti, ktoré sa pretaví aj do výsledkov.
V jesennej časti z odohratých 11 zápasov sme 3 vyhrali, 1 remizovali a 7 prehrali, so skóre 13:27 sme získali 10 bodov a priebežne sme na 10.mieste tabuľky.
O góly sa podelili chlapci nasledovne : Patrik Benčúrik – 5, Martin Budinský, Pavol Mánik – po 3, Leo Šediansky a Marek Benčúrik – po 1 góle.

***********************************************************************

Kategória U 13 A – mladší žiaci zahájili zimnú prípravu
na jarnú časť sezóny.
Družstvo MFK NOVÁ BAŇA U13 A pôsobí v 2.lige skupina C , kde pôsobí trinásť družstiev – trénerom kategórie U13 A je Miroslav Pavlove. V priebehu jesennej časti súťaže nastúpilo do majstrovských zápasov 22 chlapcov.
V tejto kategórii došlo k výrazným zmenám, nakoľko sedem žiakov sa posunulo do družstva kategórie U15 a z kategórie U11 po dovŕšení vekovej hranice prešlo do U13 až osem chlapcov a ďalší traja chlapci sú noví z okolitých dedín. Táto výrazná zmena si vyžiadala potrebný čas na zlepšenie výkonnosti.
            Po jesennej časti z odohratých 11 zápasov sme 7 vyhrali,
1 remizovali a 3 prehrali, so skóre 23:16 sme získali 22 bodov a priebežne sme na peknom 5.mieste tabuľky.
O góly sa podelili chlapci nasledovne : Martin Tužinský – 10, Timon Tužinský – 5, Viktor Šály, Martin Pavlove – po 2, Samuel Titurus, René Mánik, Róbert Jurčo .
    V zimnej príprave sa tréner Pavlove chce zamerať na rýchlosť , dynamiku, kondíciu a hlavne na silové cvičenia, aby hráči boli v osobných súbojoch lepšie pripravení. Cieľom do jarnej časti sezóny pre trénera je, aby si hráči užívali každý jeden zápas a hrali s radosťou . Aj prehry nás posúvajú ďalej. Postupne chceme zapracovať do majstrovských zápasov aj končiacich hráčov z prípravky U11, aby si zvykli na väčšie ihrisko, kvalitu súperov , rýchlosť hry a hlavne, aby získali ďalšie cenné skúsenosti pri ich napredovaní v klube MFK NOVÁ BAŇA.
*************************************************************************
V PONDELOK 18.12.2023 mali naši starší žiaci U15 poslednú tréningovú jednotku v tomto roku 2023 .Tréner Ľudovít Beluský po tréningu poprial chalanom príjemné prežitie Vianočných sviatkov. Starší žiaci U15 začínajú zimnú prípravu 15.1.2024.
Streda 20.12.2023 posledná tréningová jednotka našich mladších žiakov U13 A v roku 2023 pod vedením trénera Miroslava Pavlove. Po tréningu si chalani prišli na svoje , tréner doniesol VIANOČNÝ PUNČ a pagáče . Ako jedno mužstvo držia po kope s trénerom a chalani sa pridali- koláče, kofola a pod. – raz za čas môžu hráči zhrešiť – bolo z toho po tréningu pekné posedenie. Mladší žiaci U13 A začínajú zimnú prípravu už 8.1.2024 . Počas voľna a sviatkov si tréner pre mužstvo pripravil najlepší VIANOČNÝ DARČEK – 2x3km a 2x4km odbehne každý jeden hráč U13 A do 8.1.2024, treba ich predsa udržiavať v kondícii a vybehať koláče ,rezeň ,šalát ,ryby a pod.
Brankár našich starších žiakov U15
Jakub Klimek sa v pondelok 18.decembra na ihrisku Strážov zúčastnil Vianočného brankárskeho súboja .Vo výbornom a kvalitnom obsadení sa nestratil a získal veľmi cenné skúsenosti.Jakubovi ďakujeme za reprezentáciu nášho klubu MFK NOVÁ BAŇA.
************************************************************************
Dňa 18.6.2023 odohral svoj posledný zápas za starších žiakov MFK NOVÁ BAŇA U15 Martin Beluský proti mužstvu MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA B, kde strelil aj gól . Ako veľmi dobre viete , Martin sa popri futbalu veľmi venoval aj venuje florbalu .
Po futbalovej sezóne 2022/2023 sa rozhodol, že sa bude už len venovať florbalu . Martin posledný rok trénoval a hrával 5-6 dní za týždeň, trénoval v ZŠ JÁNA ZEMANA – Mladé Pušky , kde sa im s veľkou láskou a chuťou venuje Majka Rudzanová, trénoval a hrával za mužov Illegal Nová Baňa ,kde hrával Levickú florbalovú ligu,
6 mesiacov trénoval a hrával za mužov 2.ligu v NITRE za klub DFA NITRA a potom sa naskytla príležitosť ísť si zatrénovať do prvoligového klubu 1.FBC TRENČÍN . Maťko v Trenčíne akurát stihol absolvovať aj testovanie a po nich prestúpil do prvoligového klubu 1.FBC TRENČÍN U16 kategória  dorast, kde hrá o majstra . Ešte len 15 ročný chalan sa presadzuje aj bodovo keď v 10 zápasoch získal 9 bodov za 7 gólov a 2 asistencie . Čaká ho veľká florbalová budúcnosť . Je to veľký úspech a Maťkovi srdečne gratulujeme a prajeme mu veľa športových úspechov vo florbale a ďakujeme mu za reprezentáciu klubu MFK NOVÁ BAŇA.
************************************************************************
Starší žiaci U15 odohrali v sobotu 4.11.2023 derby zápas na pôde súpera MFK ŽARNOVICA. Bolo nás presne jedenásť. Na striedačku išiel Patrik Bátora z (U13). V prvom polčase 20 minút patrilo nám, len sme nedokázali premeniť šance a hra sa vyrovnala. V 31.minúte sme spravili chybu v obrane a súper nás potrestal gólom. Výsledkom 1:0 skončil polčas. Cez prestávku padli hlasnejšie slová v kabíne a padli na úrodnú pôdu. Druhý polčas sme hrali lepšie, prihrali sme si, strieľali, bojovali a išli sme nekompromisne za víťazstvom. Dvakrát sme prehrávali, ale nepoložilo nás to a naopak zvrátili sme výsledok v náš prospech na 2:4. Mužstvo ukázalo ako je silné a má chuť vyhrávať, keď dvakrát otočilo skóre. Som na vás chalani hrdý.
Góly : PAVOL MÁNIK, PATRIK BENČURIK 2 G. A MAREK BENČURIK.
ZOSTAVA : Klimek Jakub, Jablonka Marek, Valachovič Filip, Šediansky Leo, Halabuk Tomáš, Frajka Sebo, Benčurik Patrik, Pavlove Miroslav, Mánik Pavol, Mišura Alex, Benčurik Marek.
Chýbali : Čekme Samuel, Budinský Martin, Škvarka Matúš, Budinský Tobias, Tužinský Šimon, Špirek Samuel, Bartoš Lukáš.
Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský ⚽
Mladší žiaci U13 odohrali v sobotu 4.11.2023 derby zápas na pôde súpera MFK ŽARNOVICA. Posledné tri zápasy náš súper odohral výborne zápasy,kde súperov vytrápil a to sa im podarilo aj proti nám . Chalanov som sa snažil čo najviac motivovať,  aby tento zápas bol náš . Po desiatich minútach sme vyhrávali už 0:2, keď sa presadili Oliver Brodziansky a Martin Tužinský. Potom sme sa už spoliehali, že vyhrávame a súper dokázal do polčasu vyrovnať na 2:2. V šatni sme si povedali, že musíme hrať vyššie , napádať, komunikovať. Vôbec sa nám to nepodarilo ukázať v druhom polčase a súper mal v druhom polčase viac z hry . Už keď sa zdalo, že to skončí remízou 2:2 v poslednej minúte zápasu Viktor Šály preloboval brankára a strhol víťazstvo na našu stranu 2:3. Chalani sa veľmi tešili aj so mnou .Po zápase si chalani ešte odmakali 15 minút behania v šprinte – oni vedia začo. S výsledkom som spokojný derby bývajú ťažké ,ale chalani to dokázali . Nehľadíme na tabuľku, ale ako som vravel, toto mužstvo má na vyššie priečky. Potrebujeme ešte odohrať posledný zápas s mužstvom MFK BANSKÁ BYSTRICA B . Na termíne zápasu sa pracuje . Ak vyhráme budeme zimovať na krásnom treťom mieste . Toto mužstvo si to zaslúži a po zimnej príprave, ktorá bude veľmi ťažká budeme ešte lepší , silnejší.
Tréner U13 Miroslav Pavlove.
Na obrázku môže byť futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA MLADŠÍ ŽIACI U13 SKUPINA c (2023/2024) MESTSKÝ FUTBALOVÝ KLUB ŽARNOVICA MFK 19 12 2:3 NOVÁ BAÃA Brodziansky Martin Tužinsky Šály S FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA MFK ŽARNOVICA MFK NOVÁ BAÑA“
*********************************************************************
Mladší žiaci U13 B  štvrtok 2.11.2023 odohrali turnaj na pôde súpera OŠK HODRUŠA-HÁMRE. Toto mužstvo bolo aj našim súperom v prvom zápase . Počas celého zápasu sme boli lepším, futbalovejším mužstvom. Opäť nás tlačila dosť topánka v zakončení. Naše gólové príležitosti ostali nevyužité, chcelo to viac pokoja na lopte, nevadí , učíme sa .Zápas skončil s výsledkom 0:0. V druhom zápase sme hrali proti mužstvu TJ Lovča . Mužstvo sme prvý polčas podcenili a už v 7.minúte sme prehrávali 2:0. Do druhého polčasu sme vybehli na súpera zatlačili ho a bol to náš polčas. Potrebovali sme dať kontaktný gól, ktorí nakopne celé mužstvo, čo sa aj stalo Martin Tužinský 2:1. O pár minút nato výborná akcia na jeden dotyk a fantastické zakončenie pod brvno Martin Tužinský 2:2. Ostávalo pár minút do konca, keď po prihrávke do pokutového územia sa najlepšie zorientoval Robert Jurčo a dorazil loptu do bránky a vyhrali sme zaslúžene 2:3.
Tréner U13 Miroslav Pavlove.
Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text, v ktorom sa píše „MINILIGA U13 ObFZ ZH 2023/2024 TURNAJ HODRUŠA HÁMRE 2.11.2023 ŠTVRTOK 0:0 FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVA BAÃA 12 NOVÁ BAÃA OŠK HODRUŠA HÁMRE -MFK NOVÁ BAÃA Ð TELEVTERIVEE LOVČA MFK 2:3 Martin Tužinsky 2 19 12 Jurčo NOVÁ BANA TJ LOVČA- MFK NOVÁ BAÃA B“
 **********************************************************************
Dnes 28.10.2023 naša U15 odohrala zápas na pôde ORANJES ZVOLEN. Mali sme výraznú prevahu počas celého zápasu. Už v prvej minúte sme mohli vyhrávať, ale nedokázali sme trafiť prázdnu bránu. Vytvorili sme si kopec šancí aj na tri zápasy. Trafili sme dva krát tyčku, ale gól nie a nie streliť celých 70 minút. Súper pohrozil brejkom, ktorý zneškodnil náš brankár. Skončilo to remízou 0:0.
ZOSTAVA : brankár – Jakub Klimek, obrana – Marek Jablonka , Filip Valachovič (kapitán), Matúš Škvarka, Tomáš Halabuk, stred pola – Martin Budinský, Samo Čekme, Sebo Frajka ( Šimon Tužinský ), útok – Miroslav Pavlove (Vladimír Oláh) Leo Šediansky, Pavol Mánik, na striedanie – Samo Špirek, Alex Mišura, Lukáš Bartoš,Tobi Budinský. Pre chorobu neboli – Benčúrik Patrik a Benčúrik Marek.
Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský
U13 – víťazstvo je naše . Cieľom bolo doniesť 3 body, čo bol ťažký oriešok. Po 4 víťazných zápasoch nášho súpera sme chceli prerušiť ich víťaznú šnúru, čo sa nám aj podarilo . Martin Tužinský – náš Tužo vsietil gól už v 4.minúte zápasu a bolo to dlhé čakanie do konca zápasu. Mužstvo ukázalo dnes svoju silu , obetavosť,bojovnosť . Som hrdý na toto mužstvo ktoré verím a viem že po zimnej príprave bude ešte silnejšie .Chalani ďakujem za dnešný výkon .Cieľ 5.miesto po jesennej časti sezóny je blízko .A vďaka vám a vašim výkonom .
Tréner U13 Miroslav Pavlove
***********************************************************************
Dnes 18.10.2023 naša U15 mala dohrávku a domácej pôde a privítala doma FK BREZNO. Prvý polčas sme vyhrali 1:0, keď
v 15.minúte strelil gól Benčúrik Patrik. Druhý polčas sme nezvládli, súper bol herne lepší a prehrali sme 1:2. Vytvorili sme si šance, ale gól sa nám nepodarilo streliť. ZOSTAVA : KLIMEK JAKUB, ŠPIREK SAMUEL (MIŠURA ALEX) VALACHOVIČ FILIP, BENČURIK PATRIK, BENČURIK MAREK (TUŽINSKÝ ŠIMON) BUDINSKÝ MARTIN, ČEKME SAMUEL, FRAJKA SEBASTIÁN, MÁNIK PAVOL, ŠEDIANSKY LEO ( BUDINSKÝ TOBIAS) PAVLOVE MIROSLAV (OLÁH VLADIMÍR) BARTOŠ LUKÁŠ, PRE CHOROBU NEBOLI : JABLONKA MAREK, HALABUK TOMÁŠ, ŠKVARKA MATÚŠ. TRÉNER U15 MFK NOVÁ BAŇA ĽUDEVÍT BELUSKÝ
Mladší žiaci U13 odohrali dnes tiež na domácej pôde majstrovský futbalový zápas proti mužstvu FK BREZNO. Osobne ma teší, že po 193 minútach sme konečne dali gól a nie len jeden .S výsledkom 2:0 som veľmi spokojný .Verím, že od tohto výsledku sa odrazíme a v nedeľu proti MFK BANSKÁ BYSTRICA B prinesieme nejaké body.     S dnešným výkonom mužstva som spokojný, dodržali taktické veci, čo som im povedal . Zlyhávala komunikácia medzi hráčmi na ihrisku, čo musíme zmeniť. Už teraz sa teším na zimnú prípravu, kde mužstvo musí ísť kondične a fyzicky hore .Bude to ťažké , namáhavé ,ale bude im to stáť za to .Verím, že posledné 3 zápasy jesennej časti sezóny budú úspešné pre naše mužstvo a počas zimnej prestávky sa môžeme sústrediť na veci, ktoré musíme a chceme zlepšiť . V nedeľu 22.10.2023 odohráme veľmi dôležitý zápas na pôde súpera MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA. Zápas sa hrá v Selciach, ak by chcel prísť niekto na aute. S pozdravom tréner U13 Miroslav Pavlove.
Na obrázku môže byť futbal a text
***********************************************************************
Mladší žiaci U13 B dnes , utorok 10.10.2023, odohrali turnaj na Novej Bani. V prvom zápase sme sa stretli s mužstvom OŠK HODRUŠA HÁMRE. Popravde hosťujúce mužstvo hralo o jedného hráča menej ,keďže dnes bol výber ObFZ ŽIAR NAD HRONOM na Bzenici .V prvom polčase nás hosťujúce mužstvo tlačilo, malo viac z hry a môžeme byť radi, že polčas sme prehrali len 0:1. Cez polčasovú prestávku som chalanom vstúpil do svedomia . Musel som zvýšiť hlas, pretože poznám každého jedného hráča a viem čo od každého mám čakať ,ale po prvom polčase veľké sklamanie . Druhý polčas sa obraz hry totálne zmenil ovládli sme hru začali sme si viac veriť , napádať, bojovať, prihrávať a otočili sme výsledok najskúsenejším hráčom Martinom Tužinským , ktorý sa presadil dvoma gólmi 2:1.
V druhom zápase sme hrali proti mužstvu TJ LOVČA. Tento zápas sme mali po celý čas pod kontrolou, aj keď nás hostia svojim výkonom potrápili. Dvoma gólmi sa opäť presadil Martin Tužinský aj s Oliverom Ivaničom .Boli sme lepším mužstvom počas zápasu . Dva zbytočné góly pri individuálnej chybe a špicák hosťujúceho mužstva, ktorý prekvapil nášho brankára . Výsledok 3:2 sme si ustrážili a dnes môžeme povedať , že pre nás to bol úspešný turnaj na Novej Bani.    Aj keď je to turnaj U13 B, vždy chcem, aby v mužstve U13 B hral hráč z mužstva U13 A, ktorý má veľa skúseností . Dnes to bol Maťko Tužinský , minule Viktor Šály , pri ktorých sa chalani učia a boli vzorom v zápasoch . Popri skúsených hráčoch z U13 A chalani získavajú viac , majú podporu , vzor, učia sa a hlavne vidno, že to pomáha pri ich futbalovom rozvoji. Dnes to opäť bolo vidieť.
Teším sa,  že chalani napredujú a do budúcna budú ďalšími skúsenými hráčmi .
Tréner U13 Miroslav Pavlove.
Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text, v ktorom sa píše „SFINANČNOU PODPOROU MESTA NOVA BAÃA ÛNIGAU13 ObFZ ZH 2023/2024 TURNAJ NOVÁ BAÃA 10.10.2023 UTOROK Martin Tužinsky 2 19 12 Ivanič 3:2 NOVA BAÃA MFK NOVÁ BANAB -TJ LOVČA LOVCA MFK Martin Tužinsky 2 19 12 NOVÁ BAÃA 2:1 MFK NOVÁ BAÃA B-OŠK HODRUŠA HÁMRE“
*********************************************************************
Dnes , v sobotu 7.10.2023,  naši starší žiaci U15 cestovali na derby zápas do Banskej Štiavnice. Konečne komplet , okrem dlhodobo zraneného Šedianskeho Lea. Začali sme dobre, už v 3 minúte strelil gól Mánik Pavol. Druhý gól pridal v 13.minúte Benčúrik Patrik. Som si vydýchol a v duchu som si povedal dneska BŠ porazíme. Ale hneď v 14 minúte súper znížil na 1:2 a tak aj skončil polčas. V kabíne sme si povedali, čo chceme zlepšiť a že za 35 minút chceme v kabíne spievať. Hra bola vyrovnaná v 60. minúte krásnou strelou zvýšil náš náskok Benčúrik Patrik 1:3. Posledné 3 minúty boli nervózne zo strany domáceho trénera, dostal žltú kartu, kopal sa pokutový kop, ale náš brankár neinkasoval. KONIEC 1:3.
ZOSTAVA : Klimek Jakub, Valachovič Filip, Škvarka Matúš, Halabuk Tomáš, Frajka Sebo (Tužinský Šimon)(Benčurik Marek) Budinský Martin, Čekme Samuel, Mánik Pavol, Benčurik Patrik, Pavlove Miroslav (Budinský Tobias) Špirek Samuel, Mišura Alex, Bartoš Lukáš.
Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský ⚽
Mladší žiaci U13 odohrali ďalší majstrovský futbalový zápas na pôde súpera FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA – derby. Prehrali sme 2:0 , keď vyrovnaný zápas rozhodli individuálne chyby… Tretí zápas po sebe sa nám nepodarilo streliť gól, vyschol nám pušný prach. .. v prvom polčase sme dostali 2 góly…nefungovala nám medzihra, prechod cez polku bolo pomalý, slabšie. Do druhého polčasu sme hrali dlhé lopty do krajných vertikál a tam už to krídla ubojovali a získavali a hrozili sme, ale gól sa nám opäť nepodarilo dať. Na tréningových jednotkách sa budeme snažiť zdokonaľovať pri zakončení a už o týždeň v sobotu na domácej pôde proti mužstvu FK BREZNO nám to tam začne konečne padať a odrazíme sa od tohto zápasu.
Tréner U13 Miroslav Pavlove.
Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA SKUPINA C-MLADŠÍ ŽIACI U13 2023/2024 FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA 1904 MFK 2:0 42:00 2 19 12 NOVÁ BAÃA s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA -MFK NOVÁ BAÃA“
**************************************************************************
Starší žiaci U15 si v týždni v prípravnom zápase proti mužstvu FK POHRONIE U13 z chuti zastrielali a vyhrali vysoko 2:8.
Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text
Všetky reakcie:

11

 ************************************************************************
Starší žiaci U15 v sobotu 30.9.2023 odohrali majstrovský futbalový zápas na domácej pôde proti mužstvu ŠK PRAMEŇ KOVÁČOVÁ. Už v 4.minúte po peknej akcii sme si vypracovali gólovú šancu, ale trafili sme brankára. Potvrdilo sa pravidlo nedáš dostaneš. V 7. a 8. minúte skórovali hráči Kováčovej. Zostali sme zaskočení a nevedeli sme si prihrať. Do prestávky ešte súper pridal jeden gól. Cez prestávku sme si povedali čo treba zlepšiť, hra sa vyrovnala, vytvorili sme si šance, ale skórovať sa nám nepodarilo. Koniec zápasu 0:3. Dneska mal náš brankár krst ohňom prvýkrát chytal na veľkú bránu Mišík Matúš 10 ročný chalan z U13. Podal veľmi dobrý výkon.
ZOSTAVA : Mišík Matúš (U13), Valachovic Filip, Jablonka Marek, Škvarka Matúš, Benčurik Marek 36 m. Čekme Samo, Halabuk Tomáš 63 m. Špirek Samo, Budinský Martin, Frajka Sebo 52 m. Tužinský Šimon, Mánik Pavol 63 m. Mišura Alex, Benčúrik Patrik, Pavlove Miroslav 36 m. Budinský Tobias.
Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský
Mladší žiaci U13 odohrali v sobotu 30.9.2023 náročný zápas proti mužstvu ŠK PRAMEŇ KOVÁČOVÁ. Hostia boli ” fyzickejší” a osobné súboje proti takýmto hráčom nám robili problémy . My sme chceli svojim vysokým napádaním znepríjemniť hru súperovi, čo sa nám počas celého zápasu darilo . Hostia mali v prvom polčase viac príležitostí na skórovanie, ale gól nepadol a polčas sa skončil nerozhodne 0:0. Druhý  polčas sme sa snažili opäť čo najviac vysoko  napádať .Svojou bojovnosťou agresivitou a chcením sme mohli v predposlednej minúte zápasu strhnúť víťazstvo na našu stranu , keď sme z priameho kopu nastrelili brvno. Zápas sa tak skončil nerozhodne 0:0 .Chalanov musím za predvedenú hru, bojovnosť, pochváliť .Dnes toho chalani dosť nabehali. S bodom som však spokojný .Chalani vidia a zistili, že hrať sa dá proti každému mužstvu. My však pokračujeme ďalej. Chceme sa viac zlepšovať a zdokonaľovať, čoho dôkazom je aj účasť hráčov na tréningoch, ktorá za SEPTEMBER dosiahla krásnych 86 percent, čo je úžasné číslo a radosť pre trénera , keď má toľko hráčov na tréningu . O týždeň cestujeme do Banskej Štiavnice , kde chceme uspieť a doniesť si
3 body.
Tréner U13 Miroslav Pavlove
Na obrázku môže byť futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA SKUPINA C-MLADŠÍ ŽIACI U13 (2023/2024) MFK 19 12 12 NOVÁ BAÃA 0:0 ŠK PRAMEN KOVÁČOVÁ s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA MFK NOVÁ BANA ŠK PRAMEN KOVÁČOVÁ“
*************************************************************************
Mladší žiaci U13 B dnes 26.9.2023 odohrali turnaj v Lovči .
      V prvom zápase po našom slabom výkone sme zaslúžene prehrali výsledkom 1:2 pre OŠK HODRUŠA-HÁMRE. V druhom zápase sme dominovali po futbalovej stránke, zahodili sme veľké množstvo šancí s výsledkom 1:3 proti mužstvu TJ LOVČA . Do najbližšieho turnaja , ktorý sa bude konať 10.10.2023 na Novej Bani  ,  musíme zlepšiť množstvo vecí ktoré sme urobili hlavne v zápase proti OŠK HODRUŠA HÁMRE .
Na obrázku môže byť americký futbal a text, v ktorom sa píše „MINILIGA U13 ObFZ ZH 2023/2024 TURNAJ LOVČA 26.9.2023 UTOROK F s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA Šály 19 NOVÁ BAÑA MFK NOVÁ BANA 12 1:2 OŠKHODRUŠA-HÁMRE -HÁMRE HODRUŠA TELOVTOMIVIA LOVČA 12 :3 3 19 NOVÁ BANA Šály Wágner Repisky TJ LOVČA -MFK NOVÁ BANA“
 ************************************************************************
  Dnes 24.9.2023 naši starší žiaci U15 cestovali k lídrovi v tabuľke MFK DETVA. Začali sme dobre v 11 min. sme sa ujali vedenia gólom Maťkom Budinským. Súper do prestávky stihol vyrovnať. Do 54 min. bol stav 1:1 a potom sa začali diať veci, pokutový kop ktorý, nemal byť, ale náš brankár ho chytil a ďalej sa nevyjadrujem k zápasu . Konečný výsledok 6:1. Ak Detvu dnešné víťazstvo teší, takto vyhrávať zápasy a sú na prvom mieste, tak je to smutné .
         Chalani podali ste perfektný výkon.
ZOSTAVA : Klimek Jakub, Jablonka Marek, Valachovič Filip, Škvarka Matúš, Benčurik Marek, Budinský Tobias, Budinský Martin, Benčurik Patrik, Pavlove Miroslav, Špirek Samuel, Mišura Alex (36 min. Bartoš Lukáš)
Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský
Na obrázku môže byť futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA SKUPINA -STARŠÍ ŽIACI U15-2023/2024 DETVA 暴春 FUTBALOVY OVY 1936 MFK 12 6:1 19 NOVÁ BAÃA Budinsky s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA MFK DETVA -MFK NOVÁ BAÃA“
U13 mladší žiaci nedeľa 24.9.2023 na Detve
         Popravde celý týždeň ako tréner sa pripravujete na lídra tabuľky pripravujete chalanov po psychickej aj futbalovej stránke a dnes to skončí 5:0.Dnešný výsledok osobne mňa ako trénera veľmi mrzí lebo chalani …….dnes sami vedia. Vedeli sme potrápiť súpera viac ale…….to sa nám dnes nepodarilo.
Tréner U13 Miroslav Pavlove
Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA SKUPINA C -MLADŠÍ - ŽIACI U13 -2023/2024 DETVA 華 FUTBALOVY OVY 1936 MFK 12 5:0 19 NOVÁ BANA s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÑA MFK DETVA MFK NOVÁ BAÃA“
 *************************************************************************
Starší žiaci U15 16.9.2023 v sobotu odohrali majstrovský futbalový zápas na domácej pôde proti mužstvu RSC HAMSIK ACADEMY. Bol to ťažký zápas. Naši chalani bojovali, makali, odolávali sme do 60-ej minúty, keď sa súperovi podarilo streliť jediný gól zápasu na 0:1. Chalanom chcem poďakovať za výborný výkon.
ZOSTAVA : Klimek, Benčurik P., Škvarka, Mišura (36 min. Benčurik M.) Halabuk, Pavlove, Budinský M, Čekme, Mánik, Budinský T., Špirek (36 min. Wagner Filip U13). V bráne nás podržal náš brankár Klimek Jakub.
Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský
 U13 mladší žiaci – sobota 16.9.2023.

Popravde mňa ako trénera , celý týždeň som hľadal spôsob ako správne urobiť nomináciu , chalanov pripraviť počas celého týždňa na zápas, čo im povedať, aké taktické veci im povedať, ktoré majú dodržať . Vedel som že mužstvo z Hamšíkovej akadémie bude veľmi technické a veľa nám toho nedovolia .Nechcel som hrať spôsobom, aby sme sa celý zápas bránili .Ale mojou taktikou , vysokým napádaním , ktoré som určil a našou snahou a hlavne bojovnosťou to chalani zvládli a zistili, že spoločným úsilím, výkonom a kolektívom sa dá zvíťaziť aj nad zvučným súperom . Premenená penalta Martinom Pavlove a bojovné vysoké napádanie Róberta Jurča nám zabezpečili cenný výsledok 2:0 .  Pre mňa, ako trénera je to najcennejšie víťazstvo . A ďakujem chalanom za ich výkon a víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko . Toto mužstvo dnes opäť ukázalo svoju silu, ktorú budeme potrebovať budúci týždeň u lídra tabuľky z Detvy, ktorá súperom dáva 9-10 gólov na zápas, čo je obdivuhodné. My však opäť chceme urobiť všetko preto, aby sme sa po zápase za výsledok a hru nemuseli hanbiť .
Tréner U13 Miroslav Pavlove.
**************************************************************************
 Mladší žiaci U13 B dnes odohrali turnaj na Novej Bani. Prvý zápas sme odohrali proti mužstvu OŠK HODRUŠA-HÁMRE.  V prvom polčase sme sa hľadali museli sme sa rozohrať . Ani sme sa nenazdali a polčas sme prehrávali 0:2 . Do druhého polčasu sme nastúpili agresívne na súpera začali sme viac napádať ,spolupracovať , prihrávať. Našim úsilím sa nám podarilo skorigovať výsledok Patrikom Repiským na 1:2 . To nám dodalo viac energie,  chcenia otočiť nepriaznivý stav a v predposlednej minúte zápasu sme otočili priebeh zápasu dvoma gólmi opäť Patrikom Repiským na 3:2 . Zaslúžené víťazstvo ktoré si chalani vybojovali vďaka výbornému druhému polčasu . Druhý zápas sme odohrali proti mužstvu TJ LOVČA. Treba pripomenúť že za mužstvo hostí hralo až 5 dievčat .V tomto zápase sme jednoznačne boli lepším mužstvom. Vyhrali sme výsledkom 4:0 , keď sa gólovo postupne presadili Patrik Repiský, Jozef Görči, Oliver Ivanič a Adam Chalanov, dnes ich musíme za predvedenú hru pochváliť. Pribúdajúcimi minútami sa naša hra už len zlepšovala .
Tréner U13 B – Dávid Garaj
Na obrázku môže byť futbal, americký futbal a text, v ktorom sa píše „Patrik Repisky 3 MINILIGA U13 ObFZ ZH 2023/2024 TURNAJ NOVÁ BAÑA NOVÁ BAÃA 3: 3:2 MFK NOVÁ BAÃA OŠK HODRUŠA-HÁMRE Patrik Repisky Jozef Görči Oliver Ivanič 4:0 Adam Hrmo NOVA BAÃA MFK NOVÁ BAÑA B B-TJLOVČA TJ LOVČA 12.9.2023 UTOROK LOVĆA FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVA BAÃA“
***********************************************************************
Starší žiaci U15 vstúpili do sezóny 2.ligy skupina C- 2023/2024 víťazstvom na pôde súpera TJ Slovan Dudince výsledkom 1:2. Boli sme jednoznačne lepší, súpera sme predčili vo všetkom. K výkonu rozhodcu sa nebudem vyjadrovať, kto bol videl. V 27. minúte sa presadil Martin Budinský krásnou strelou a polčas sme vyhrali 0:1. Cez prestávku som vystriedal dvoch chlapcov, nech si zahrajú. Súperovi sa podarilo vyrovnať na 1:1 z ofsajdu. Ale víťazný gól strelil Leo Šediansky ako inak hlavou po peknom centre Maťka Budinského. Šancí sme mali veľa, ale skórovať sa nám už nepodarilo. Zahrali si všetci chalani, čo cestovalo do Dudiniec, striedal som 4 hráčov. Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský ⚽⚽⚽
Mladší žiaci U13 ,veľmi sa tešíme z vášho víťazstva na pôde súpera TJ SLOVAN DUDINCE. Vidíte, že keď na sebe pracujete a chodíte na tréningy, počúvate rady trénerov, prinesie to svoj úspech . Aj keď som 2 týždne s Vami nebol, to neznamená, že som sa o vás nezaujímal , naopak s trénerom Garajom som bol v neustálom kontakte a veľa sme spolu volali ako postaviť zostavu ,akú taktiku zvoliť, nomináciu a pod. Samozrejme veľká vďaka patrí trénerovi Garajovi ,ktorý ma zastúpil počas dvoch týždňov mojej neprítomnosti. Len tréningami sa stávate lepšími a to ste ukázali dnes v Dudinciach  . Nemôžeme však nespomenúť strelcov gólov Timon Tužinský a Martin Tužinský , ktorí lepšie ani nemohli vkročiť do súťažného zápasu, keď dali po tri góly . Chalani gratulujeme a veríme, že aj ďalším to tam bude padať . Dôležité pre nás je, že si zahrali všetci nominovaní chalani .
TRÉNERI U13 – MIROSLAV PAVLOVE,DÁVID GARAJ
************************************************************************
Náš hráč už starších žiakov U15 – Marek Benčúrik bol nominovaný na výberový zápas SsFZ – BB kraj do Liskovej pri Ružomberku. Držíme mu palce ,aby zabojoval na ihrisku a pokračoval aj v ďalších výberoch SsFZ. Vidíme že práca s našou mládežou prináša úspechy.
Na obrázku môže byť modrotlač, ústrižok zo vstupenky a text
************************************************************************
Starší žiaci U15 zhrnutie sezóny 2022 /2023.
Súpisku tvorilo 16 hráčov. Hráme 2.ligu skupina C v ktorej sa nachádzajú silné mužstvá podporované hráčmi z prvej ligy, nakoľko sú povolené striedavé štarty. Tak sa stalo, že sme hrali veľa krát proti prvoligistom. Chceli sme sa držať v strede tabuľky, čo sa nám takmer aj podarilo. Skončili sme na peknom 9.mieste zo 14 mužstiev. Zimovali sme ako mužstvo, ktoré dostalo najmenej gólov v tabuľke. Odohrali sme veľa dobrých zápasov. Spomeniem jeden, ktorý bol elektrizujúci. Cestujeme do krajského mesta Banská Bystrica hrať proti Dukle B. Nachádzajú sa na prvom mieste, my sme niekde v strede. Namotivujem chalanov, povieme si čo ideme hrať, začne zápas, hrá sa vyrovnane, chalani makajú a zaslúžene vyhrávame 0:1. Súper je nervózny čo sa to deje však to bola istá výhra-Tréner kričí podarí sa im vyrovnať na 1:1 ale chalani z Novej Bani zaberú idú na plno a strieľajú víťazný gól na 1:2, do konca sme to udržali, to bolo radosti na tvárach chalanov. Keď si na ten zápas spomeniem tak mám zimomriavky. Chalani ďakujem. Momentálne sa pripravujeme na sezónu 2023/2024 budujeme káder, a už 19.8.2023 hráme prvý majstrovský zápas v Dudinciach.
Tréner U15 MFK Nová Baňa- Ľudevít Beluský ⚽
***************************************************************

Mladší žiaci U13 zhrnutie sezóny 2022/2023 .

Keď som prebral ako tréner toto mužstvo, tak som si povedal ak neskončíme poslední, budem veľmi rád . Avšak chalani ma veľmi prekvapili ako napredovali v jesennej časti, keď sme obsadili pekné 5.miesto .Po ťažkej zimnej príprave, ktorú sme absolvovali, sme sa chceli umiestniť do 5.miesta, čo sa nám nepodarilo, avšak ako trénera má veľmi teší aj krásne 7.miesto zo 14.tímov a najmä najlepší strelec súťaže II.LIGY SKUPINA C sa stal náš hráč Martin Mánik, ktorý strelil v sezóne neuveriteľných 38 gólov z našich 71 gólov v sezóne 2022/2023 .Do zápasov zasiahlo až 21 chlapcov, ktorých sme zapracovávali už z prípravky U11. Musím však poďakovať trénerovi U11, s ktorým som úzko spolupracoval a popravde chalani z U11 ako René Mánik, Martin Tužinský, Martin Pavlove , Jakub Ďurovský, Timon Tužinský, Viktor Šály, Vladimír Kovarík, Bruno Šediansky hrali aj za U11 aj za U13 .Úžasná partia chalanov, ktorá mi bude chýbať na čele s mojou hruštičkou Marekom Jablonkom, ktorý bol lídrom v kabíne aj na tréningu proste moja pravá ruka . Účasť na tréningoch bola 71% .Všetkým chalanom sa chcem poďakovať za úžasnú reprezentáciu klubu MFK NOVÁ BAŇA. Odchadzajúcím chlapcom prajem úspešné účinkovanie u starších žiakov U15.
Tréner U13-Miroslav PAVLOVE
***************************************************************
Streda 14.6.2023 II.liga U15 a U 13 žiakov
Starší žiaci U15 dnes odohrali dohrávku 22.kola na domácej pôde proti mužstvu FK-34 Brusno – Ondrej. Prvých 10 minút sme zaspali a inkasovali sme gól z rohu. Potom sa hra vyrovnala a vytvorili sme si šance. Polčas skončil v náš neprospech 0:1. Cez prestávku sme si povedali čo treba zlepšiť a behom 10 minút sa nám podarilo vyrovnať PATRIKOM BENČÚRIKOM. Zápas bol vyrovnaný, hrozil aj súper, ale v bráne nás podržal výborne chytajúci MARTIN ZIGO. V 55. minúte dostal prihrávku za obranu unikajúci PATRIK BENČÚRIK a strelil náš druhý gól. Do konca zápasu sa hralo nervózne, padli žlté karty, ale chalani vybojovali cenné víťazstvo . Chalani ďakujem za vynikajuci zápas plný bojovnosti a adrenalínu. Tréner U15 MFK Nová Baňa
Ľudevít Beluský ⚽⚽
Mladší žiaci U13 dnes odohrali dohrávku 22.kola na domácej pôde proti mužstvu FK-34 Brusno-Ondrej. Mužstvo posilnené cez zimnú prestávku o viacerých hráčov.Na konci jesennej časti toto mužstvo urobilo cez jarnú časť sezóny výkonnostný progres .V jarnej časti sezóny bilancia z 11 zápasov 7 víťazstiev 1 remíza tri prehry,boli pre mňa ako trénera rešpekt.Zvolenú taktiku do prvého polčasu chalani splnili do poslednej bodky .Martin Mánik unikol obrane a s prehľadom zakončuje na 1:0.Súper však stihol vyrovnať na 1:1 .Druhý gól po nádhernej akcii nášho mužstva zakončil opäť Martin Mánik.Polčas sa skončil výsledkom 2:1 .Chalanov som počas prestávky asi veľmi prechválil prvopolčasovou hrou .Druhý polčas hostujúce mužstvo stihlo vyrovnať na 2:2 .Ale keď sa rozbehne s loptou najlepší strelec súťaže II.LIGY SKUPINA C MARTIN MÁNIK tak pridal ďalšie dva góly a výsledkom 4:2 upokojil našu hru.Nám to však nestačilo a po peknej prihrávke na nabiehajúceho Viktora Šályho vyhrávame 5:2.Hostia ešte stihli do konca zápasu skrášliť výsledok na konečných 5:3.Najlepším hráčom zápasu sa jednoznačne stal náš zatiaľ najlepší strelec súťaže II.LIGY skupina C Martin Mánik ,ktorý dal za naše mužstvo dokopy už 36 gólov .Nemôžem nespomenúť že za naše mužstvo dnes odohralo 6 hráčov z prípravky U11- René Mánik,Martin Pavlove ,Bruno Šediansky ,Jakub Ďurovský, Vladimír Kovarík,Viktor Šály a to ešte chýbal Martin Tužinský pre chorobu a Timon Tužinský pre zranenie .Pripravujem si už mužstvo postupne na sezónu 2023/2024.V nedeľu 18.6.2023 odohráme posledný zápas sezóny 2022/2023 na domácej pôde proti mužstvu MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA B.Po zápase si spravíme posedenie a ukončenie sezóny kde zhodnotíme súťažný ročník 2022/2023 a rozlúčime sa s chalanmi ktorí končia v kategórii U13 .Dúfam že sa nerozplačem,lebo toto mužstvo som si veľmi obľúbil.Vytvorila sa úžasná partia mladých chalanov ktorí sa chcú učiť hrať futbal, napredovať a dnes po zápase ste museli vidieť aj počuť v šatni čo sa tam dialo .Som hrdý na toto mužstvo aj na chalanov z U11 ktorí zapadli do mužstva ktoré trénuje Andrej Úškrt a umožňuje takto chalanom sa zapájať postupne do našej kategórie .
Tréner U13-Miroslav PAVLOVE
**************************************************************************
Nedeľa 4.6.2023 II.liga U15 a U13 žiakov …
Starší žiaci U15 dnes privítali súpera na domácej pôde MFK Detva, ktorá je v tabuľke na druhom mieste. Bolo to vidno aj na ihrisku. Polčas 0:1, ale posledných 10 min. patril nám. Po prestávke sme pokračovali v dobrej hre a už keď som myslel, že vyrovnáme prišla chyba v našej 16nástke. Dvaja naši hráči netrafili loptu, [zluftovali] samozrejme nasledoval gól na 0:2 a bolo po zápase, ktorý skončil 0:4. Nevadí, musíme sa pripraviť na ďalší zápas. Ideme do Žarnovice, ktorá je v tabuľke hneď za nami a kde chceme vyhrať.
Tak nám držte palce.
Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský ⚽
Na obrázku môže byť futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA STARŠÍ ŽIACI U15 SKUPINA c MFK 12 19 NOVÁ NOVÁ BANA 0:4 4 DETVA 养养 1O0 1936 FUTBAL UT OVY s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA MFK NOVÁ BANA- MFK DETVA“
Mladší žiaci U13 v dnešnom zápase privítali na domácej pôde lídra tabuľky MFK DETVA, ktorá v 23. zápasoch stratila len dva body a ešte neokúsila trpkosť prehry. Proti lídrovi som takticky chalanom ukázal čo majú robiť v zápase .Mojou úlohou bolo aby chalani znepríjemnili hru súperovi a skomplikovali im získať tri body z našej pôdy .Od úvodu zápasu som chalanom prízvukoval, aby každý mal hráča na tesno a ukázali všetko čo je v nich .V takomto zápase vám súper ponúkne možno 1-2 čisté gólové šance, my sme ich však mali dnes v zápase viac. Prvá gólová šanca prišla od Viktora Šályho, ktorý krásnou kľučkou si obhodil brankára a netrafil prázdnu bránku. Ako sa hovorí nedáš ,dostaneš , sme hneď inkasovali gól na 0:1 pre hostí. Súper bol jednoznačne lepší v držaní lopty, ale našou bojovnosťou sme mužstvu hostí znepríjemňovali hru. Vyrovnanie na 1:1 mal Martin Mánik ,ktorý tesne minul bránku súpera. Hostia sa dostali druhým gólom do vedenia 0:2. Na konci prvého polčasu našou aktivitou si brankár hostí dal vlastný gól a znižujeme stav zápasu na 1:2 po prvom polčase . Cez polčas som chalanov motivoval , povzbudzoval v šatni. Do druhého polčasu sme hrali takticky, hostia mali prevahu, ale náš najlepší hráč zápasu a brankár Samuel Titurus vychytal čisté gólové šance hostí. Vyrovnanie na kopačke mal Viktor Šály, ktorý sám pred brankárom zaváhal a z prvej strieľal vedľa bránky . Martin Mánik mal tiež veľkú šancu na vyrovnanie , ktorú zneškodnil brankár hostí . Posledných 5.minút sme už hrali vabank, súper to využil a pridal ďalšie dva góly. Dnešnou prehrou 1:4 nám hostia poďakovali za zápas a strachovali sa o výsledok až do 57.minúty zo 60. minút , ktoré hrávame . Nedarovali sme im len tak jednoducho 3 body a mužstvo z Detvy sme potrápili, čo bolo aj našou úlohou. Počas celého zápasu som chalanov povzbudzoval . Veľmi ma teší, že dnes splnili moje taktické pokyny, ktoré som im pred zápasom a počas polčasovej prestávky dal .Na chalanov som dnes z mojej strany veľmi hrdý, pretože predviedli , že vedia hrať proti ktorémukoľvek mužstvu a dnes videli , že hrať sa dá proti každému súperovi .Chalani , ďakujem vám za predvedenú , bojovnú a taktickú hru, ktorou sme sa dnes prezentovali. V ďalšom zápase 10.6.2023
sa predstavíme na pôde súpera v derby zápase MFK ŽARNOVICA.
Potom na nás už čakajú len posledné dva domáce zápasy jesennej časti sezóny proti mužstvu FK-34 BRUSNO-ONDREJ dohrávkou 14.6.2023 v stredu a v nedeľu 18.6.2023 nás čaká posledný zápas sezóny proti mužstvu MFK BANSKÁ BYSTRICA B, kedy budeme mať aj ukončenie sezóny 2022/2023
Tréner U13-Miroslav Pavlove
Na obrázku môže byť futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA MLADŠÍ ŽIACI U13 SKUPINA c MFK 12 19 NOVÁ BANA 1:4 0 1 4 DETVA ® 养养 10 1936 UTBAL OVY s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA MFK NOVÁ BANA- MFK DETVA“
***********************************************************************
Nedeľa 28.5.2023  v  Banskej Štiavnici 

Dnes starší žiaci U15 nestačili na futbalistov FK Sitno Banská Štiavnica a podľahli sme 3:0, polčas 1:0. Nebudem sa vyhovárať, len konštatujem, že pre chorobu neboli traja hráči zo základnej zostavy. Tréner U15 Ľudevít Beluský ⚽

Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text, v ktorom sa píše „I.LIGA STARŠÍ ŽIACI U15 (2022/2023) FK SITNO BANSKA ŚTIAVNICA 1904 MFK 12 3:0 19 NOVÁ BAÃA s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÑA FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA MFK NOVÁ BANA“

Mladší žiaci U13…

Komentár k zápasu trénera U13 MIROSLAV PAVLOVE:
Náročný zápas, v teplom slnečnom počasí . Opäť sme v prvom čase nevyužili tri čisté gólové šance. V kľude sme ich mohli premeniť a o zápase mohlo byť rozhodnuté. Polčas sa skončil bez gólov 0:0. Po preslove v šatni sa svojou dravosťou ,rýchlosťou a bojovnosťou predviedol výborne hrajúci Martin Tužinský, ktorý otvára skóre na 0:1. Po tomto góle sme domácich nechali hrať a stiahli sme sa .Bránili sme sa , ale to bola moja taktika . Po vybojovanej lopte predviedol sólo cez celé ihrisko rýchlonohý Martin Mánik a vyhrávame 0:2. Gólovú poistku v zápase predviedol opäť unikajúci Martin Mánik a vyhrávame 0:3. V poslednej minúte zápasu už len gólom zo štandardnej situácie upravili domáci výsledok zápasu v náš prospech 1:3. Veľká pochvala patrí celému mužstvu, ktoré si druhý polčas zaslúžilo víťazstvo. Chalani bojovali jeden za druhého až do konca zápasu. Najlepší hráč zápasu v našom mužstve sa stal bez pochýb Peter Kožina, ktorý svojim dnešným výkonom ukázal na ihrisku,že
si kapitánsku pásku v ďalšom zápase ,určite zaslúži .
Chalani ďakujem že ste spríjemnili mne , ale aj sebe krásnu slnečnú nedeľu.
Na obrázku môže byť futbal a text, v ktorom sa píše „FK SITNO BANSKA ŚTIAVNICA 1904 1:3 3 1 II.LIGA MLADŠÍ ŽIACI U13 MFK 19 12 NOVÁ BAÑA Martin Mánik 2 Martin Tužinsky“
**************************************************************************
Dnes odchádzajú žiaci z Dudiniec bez bodu.
***********************************************************************
Starší žiaci U15 v nedeľu 14.5.2023 odohrali zápas na pôde súpera MFK Strojár Krupina, na ktorého sme nestačili a prehrali sme vysoko 5:0. Neboli sme kompletní, chýbali nám traja hráči {črevná vyróza}. Do polčasu bolo 3:0,jeden gól z pokutového kopu ktorý náš brankár vyrazil, ale na dorážku sa už nedalo reagovať. Čo ma teší, že naša hra sa v druhom polčase zlepšila a vytvorili sme si šance. Napriek tomu sa nám nepodarilo skórovať, naopak súper pridal ešte dva góly. Tréner U15 MFK Nová Baňa Ľudevít Beluský ⚽
Mladší žiaci U13 v nedeľu 14.5.2023 odohrali zápas na pôde súpera MFK STROJÁR KRUPINA .Bez najväčších opôr v našom tíme sme bojovali počas celého zápasu.Štastena sa však dnes priklonila na stranu domácich a vyhrala štastne 1:0.Remízu za dnešný výkon sme si určite zaslúži.Najlepším hráčom zápasu v našom mužstve sa stal Martin Tužinský.
Tréner U13-Miroslav Pavlove
Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text
Všetky reakcie:

8Milan Baranec a 7 ďalších

**************************************************************************
Starší žiaci U15 odohrali 10.mája 2023 dohrávku 14.kola na ihrisku súpera ORANJES ZVOLEN.
Chalani si z chuti zahrali a zastrieľali. Súpera sme k ničomu nepustili. Presvedčivo sme vyhrali konečným výsledkom 0:9. GÓLY : KASAN 2, ŠÁLY 2, ŠKVARKA, BENČÚRIK, BELUSKÝ, PAVLOVE, ŠEDIANSKY.
 TRÉNER U15 MFK NOVÁ BAŇA ĽUDEVÍT BELUSKÝ ⚽
Opis fotky nie je k dispozícii.
 U13 mladší žiaci 10.5.2023.
Po dlhom čase sme odohrali dohrávku 14.kola na pôde súpera ORANJES ZVOLEN. Opatrný začiatok zápasu z našej strany . Postupne sme si však vypracovali šance a po dvoch góloch Martina Mánika sme sa ukľudnili. Začali sme hrať našu hru ktorou sa chceme prezentovať na ihrisku. Postupne ďalšie góly pridali Martin Mánik 2 a Viktor Šály. Zápas vyhrávame rozdielom 0:5 a odnášame si domov dôležité 3 body. Najlepší hráč zápasu v našom mužstve sa stal OLIVER BRODZIANSKY .
************************************************************************
6.mája 2023 v sobotu starší žiaci U15 privítali na domácej pôde futbalistov FK Slovan Kúpele Sliač. Zápas bol v našej réžii, podaril sa nám úvod a v 8.minúte otvoril skóre Škvarka Matúš. Druhý gól pridal hneď v 10. minúte Benčúrik Patrik, tak skončil polčas. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone ďalej a v 38. a 49. minúte pridal góly Kasan Adam. Vytvorili sme si veľa šancí, ale viac gólov sa nám nepodarilo streliť, skóre zostalo 4:0. Treba ešte zmieniť, že súper kopal pokutový kop, ktorý nepremenil.
Tréner U15 MFK Nová Baňa
Ľudevít Beluský ⚽⚽⚽
Aj mladší žiaci U13 dnes odohrali zápas na domácej pôde proti mužstvu FK SLOVAN KÚPELE SLIAČ. Mužstvo hostí prišlo v oklieštenej zostave ,keď na zápas nastúpilo o dvoch hráčov menej . Priestor som dal všetkým hráčom ,ktorí si mohli vyskúšať hrať aj na inej pozícii. Polčas sme suverénne ovládli výsledkom 7:0.
Cez polčasovú prestávku hostia už nenastúpili na ihrisko ,keď sa zranili dvaja hráči hostí.Dnešný zápas sme vyhrali polčasovým výsledkom 7:0.
Tréner U13-Miroslav Pavlove
**************************************************************************
Starší a mladší žiaci mali v nedeľu odohrať zápasy proti RSC HAMŠÍK ACADEMY. Zápasy sa však prekladajú na 31.5.2023 v stredu z dôvodu choroby a zranení našich hráčov.
Na obrázku môže byť futbal, americký futbal a text, v ktorom sa píše „II.LIGA ŽIACI SKUPINA c HAMSIK ACADEMY M 93 RSC MFK 19 VS. 12 NOVÁ BAÃA ZÁPASY STARŠÍCH A MLADŠÍCH ŽIAKOV SA PREKLADAJÚ NA 31.5.2023 FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÑA RSC HAMSÍK ACADEMY MFK NOVÁ BANA“
**************************************************************
U15  a U13 st./ml. žiaci – II.liga – sobota – 22.apríla 2023 

u15 seno

Dnes 22.4 2023 privítali starší žiaci U15 na domácej pôde súpera z TJ Družstevník Senohrad. Súper bol dobre pripravený a polčas vyhral suverénne 0:2. V druhom polčase v 42.minúte sa nám podarilo znížiť na 1:2 gólom Patrika Benčúrika. Druhý polčas sme hrali lepšie ale nestačilo to naopak po brejku sme dostali gól na konečných 1:3 . Hostia ešte nepremenili pokutový kop. Nevadí aj prehra nás posúva ďalej. Vieme na čom máme potrénovať. Tréner U15 Ľudevít Beluský ⚽⚽⚽
u13 seno
Mladší žiaci U13 odohrali majstrovský futbalový zápas
na domácej pôde proti mužstvu TJ DRUŽSTEVNÍK SENOHRAD.
V 2.minúte stretnutia sme mali po faule hostí na nášho hráča v pokutovom území možnosť kopať penaltu. S prehľadom ju premenil náš kapitán mužstva RENÉ MÁNIK 1:0. V 8.minúte sme gólom MARTINA BUDINSKÉHO vyhrávali už 2:0. Hostia prekvapili strelou nášho brankára a znížili na 2:1.Počas celého zápasu sme boli lepšie mužstvo mali sme chuť po víťazstve,ale čisté gólové šance PATRIKOM HALAJOM ostali nevyužité. V 56.minúte po peknej akcii a prihrávkou TIMA MEDVEĎA na unikajúceho MARTINA TUŽINSKÉHO vyhrávame 3:1.Čerešničkou na torte v poslednej minúte zápasu bol nádherný gól MARTINA BUDINSKÉHO nášho najlepšieho hráča zápasu v našom mužstve .Po dvoch úvodných prehrách jarnej časti sezóny sme si dnes mohli z chuti zakričať po zápase .Veľká vďaka patrí aj našim rodičom ,ktorí prišli podporiť našich chlapcov .
Tréner U13 Miroslav Pavlove.
**************************************************************
U15  a U13 st./ml. žiaci – II.liga – sobota – 15.apríla 2023 
Druhý zápas jarnej časti sezóny sme hrali u súpera
                              – ŠK PRAMEŇ KOVÁČOVÁ.

           Hralo sa na ťažkom mokrom teréne s dobrým súperom.   Neboli sme v kompletnom zložení chýbal M. Beluský. Prvý polčas sme mali jasnú prevahu 6 striel, ale nepodarilo sa nám streliť gól. Cez polčas som bol nútený prestriedať pre zranenia a hra sa zmenila. Druhý polčas patril domácim. Spravodlivá deľba bodov stav 0:0. Vyzdvihnúť chcem nášho obrancu Jána Janoša, ktorý dneska podal vynikajúci výkon a bol všade, kde bolo treba. Ďakujem chalanom za bojovnosť až do konca zápasu. Tréner U15 Ľudevít Beluský ⚽⚽⚽

Na obrázku môže byť futbal a text, v ktorom sa píše „II!LIGA STARŠÍ ŽIACI U15 SKUPINA c SK PRAMEN KOVÁCOVÁ MFK 0:0 12 19 NOVÁ BAÃA FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÑA ŠK PRAMEŃ KOVÁČOVÁ MFK NOVÁ BANA“

****************************************************

Mladší žiaci U13.Odohrali sme ťažký zápas s kvalitným súperom .Hneď v prvej minúte sme dostali gól na 1:0.Po pár minútach sa nám podarilo vyrovnať prízemnou strelou Martina Mánika.
Domáci nevyužili kopec šancí na gól a do šatní sa išlo za stavu 1:1.Zlom zápasu nastal pri góle domácich na 2:1. Domáci mali na striedanie kvalitných 8 hráčov naše mužstvo len 3-choroba .
Súper bol kvalitou lepší , drzejší a pridal ešte ďalšie 3 góly na 5:1. Nám sa podarilo upraviť výsledok najlepším hráčom zápasu v našom mužstve Rencom Mánikom na 5:2. Chalanov chválim . Bojovali, snažili sa , povzbudzovali sa, preniesli sme dosť vecí z tréningových jednotiek do zápasu. Mali sme pekné akcie ,ale bez ďalších gólov .Tréner U13 MIROSLAV PAVLOVE.
Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „II.LIGA MLADŠÍ ŽIACI U13 SKUPINA C ŠK PRAMEŃ KOVÁČOVÁ MFK 19 5 5:2 12 NOVA BAÃA Martin Mánik René Mánik s FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÃA ŠK PRAMEÃ KOVÁČOVÁ MFK NOVÁ BAÃA“

****************************************************

16.kolo II.liga U15 a U13 žiaci – štvrtok 6.4.2023

U15 starší žiaci – MFK NB – FK Brezno  4:0 /2:0/ góly:   Adam Kasan 3 a  Patrik Benčúrik 1 +15.min Patrik Benčúrik nepremenil jedenástku

Komentár trénera U15:
Lepší vstup do jarnej časti sútaže 2 ligy si nemôžem ani priať. Jasné vítazstvo nad súperom z Brezna na domácej pôde 4 :0, súpera sme nepustili k ničomu, vo všetkom sme boli lepší. Vytvorili sme si neskutočné množstvo šancí aj na tri zápasy, trafili dve brvná. Konečne sme sa zišli komplet 16 hráčov a určite sa prejavila aj dobrá zimná príprava. Len tak ďalej, len spolu sme MFK NOVÁ BAŇA. STRELCI : 15 min. Patrik Benčúrik, 25, 41, 43 min. Adam Kasan náš kapitán dal HETRICK – GRATULUJEM.
Tréner U15 Ľudevít Beluský ⚽
Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „II.LIGA STARŠÍŽIACI STARŠ U15 SKUPINA C MFK 19 4:0 12 NOVÁ BAÃA BAÑA Kasan 3 Patrik Benčúrik FK BREZNO FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVA BAÑA MFK NOVÁ BAÃA- FK BREZNO“
 U13 mladší žiaci MFK NB – FK Brezno   1:3 /0:1/ ,
Mladší žiaci U13 dnes odohrali majstrovský futbalový zápas na domácej pôde proti mužstvu FK BREZNO .V prvom polčase bol súper lepší.Naše mužstvo sa počas prvého polčasu bránilo ,vykopávali sme lopty a nedokázali sme si vytvoriť žiadnu gólovú príležitosť.Gólové šance súpera riešil výborne náš brankár Samuel Titurus .Chýbala nám kombinačná hra ,ponuka, otáčanie ťažiska hry ,komunikácia na ihrisku a pod. Súper nám v prvom polčase strelil jeden gól a polčas sa skončil výsledkom 0:1.Cez polčasovú prestávku sme si povedali veci ktoré ostávajú v kabíne a musím povedať že naša hra sa zmenila .Vytvorili sme si šance nastrelili brvno .Začali sme kombinovať ,podporovať sa .Škoda neuznaného nášho gólu na 1:1 ktorý neplatil ,aj keď tréneri súpera jednoznačne súhlasili že gól mal platiť,možno by hra vyzerala úplne ináč .Súperovi sa podarilo dať ešte ďalšie dva góly a vyhrávali už 0:3 .Nám sa podarilo skórovať až v poslednej minúte zápasu gólom Martina Mánika na 1:3.Najlepším hráčom zápasu v našom mužstve sa stal náš brankár Samuel Titurus ktorý mal dosť práce v bráne. Na tréningoch vieme na čom máme pracovať kde máme slabiny .Chalani ďakujem za dnešný výkon ale raz vyhrávame aj prehrávame spoločne .Taký je futbal .
Tréner U13 Miroslav Pavlove
Na obrázku môže byť tráva a text, v ktorom sa píše „I.LIGA MLADŠIŽIACI U13 SKUPINA C MFK 19 12 1፡3 3 NOVÁ BAÃA Martin Mánik FK BREZNO FINANČNOU PODPOROU MESTA NOVÁ BAÑA MFK NOVÁ BANA- -FK BREZNO“
 *****************************************************

*****************************************************

Starší žiaci U15 sa 4.3.2023 v sobotu

zúčastnili futbalového turnaja v Dolnom Ohaji.

Ihrisko: 105×70 Celé ihrisko
Lopta Veľkosť: 5
Miesto: Dolný Ohaj
Termín : 4.3.2023 (Sobota)
8:00- Začiatok Turnaja
16:00- Ukončenie Turnaja
Bránky rozmer 2,4×7,3
Rozhodcovia: Z radov Futbalový Zväz
Štartujúci: hráči musí mať u seba kartičku zdravotnej poisťovní – zdravotnícke ošetreníe, pripradný odvoz,lekárov zaisťuje usporiadateľ,hráči štartujú na vlastné riziko.
Striedanie je možné len v prerušenej hre, strieda sa hokejovo. Hráč ktorý opustil plochu sa môže vrátiť naspäť na ihrisko.
Hodnotenie – za víťazstvo 3 body, za remízu 1 bod
pri rovnosti bodov rozhoduje vzájomný zápas
pri rovnosti bodov viacerých družstiev rozhoduje minitabuľka
gólový rozdiel zo všetkých stretnutí
penalty
Hracia doba je stanovená pre plný počet účastníkov (8 tímov) následne
1 x 25 min. (3 min. prestávka na výmenu družstiev)
Herný systém: 10+1 maximálne 18 hráčov.
skupina A 1,2,3,4
skupina B 1,2,3,4
Následne o umiestnenie: 1A-1B,2A-2B,3A-3B,4A-4B
Každé mužstvo odohrá 4 zápasy.
Tímy:
1 SSC Fénix Nové Zámky
2 FC Slovan Hlohovec
3 FK Lamač
4 Mészöly Academy Budapešť
5 Šk Nová Dedinka
6 Šk Dynamo Diviaky
7 MFK Nová Baňa
8 SK Žitavany
Starší žiaci U15 sa 4.3.2023 zúčastnili turnaja v Dolnom Ohaji. Zúčastnilo sa tam 8 mužstiev U15. Boli sme rozlosovaný do dvoch skupín. V skupine sme dva zápasy prehrali a jeden vyhrali. Posledný zápas o umiestnenie sme prehrali s Meszöly Academy Budapešť a skončili sme na 6. mieste. Je to pre nás niečo nové nakoľko sa turnaja niektorí hráči zúčastnili prvý krát. Naši strelci Beluský Martin a Kováč Kevin. Pomohli nám aj chlapci s U13 Mánik Martin, Budinský Martin, Benčurik Marek a Jablonka Marek za čo im ĎAKUJEM ⚽
Tréner U15: Ľudovít Beluský
u15