8.prípravný futbalový zápas – AKTUÁLNA INFORMÁCIA

o 17.00 na UT Žiar n/Hr.

s FK Sitno B. Štiavnica (IV.liga juh)

FK Sitno Banská Štiavnica –

MFK Nová Baňa 0:3 ( 0:2 )

Zostava 1. polčas : Martin Repiský – Simon Kruľák, Samuel Jenat, Michal Cehula – Andrej Mishko, Samuel Marunčiak, Marek Výbošťok, Oliver Valko, Michal Boniš – Samuel Černák, Filip Škrteľ

Na striedanie : Lukáš Beko, Pierre Hounlete, Mohamed Silue, Dao Ismael

Zo zdravotných dôvodov chýbali :

Dominik Vozár , Adam Arpáš

Ȏsmy zápas zimnej prípravy sme odohrali zo súperom, ktorý je po jesennej časti na prvom mieste IV. lige juh a bojuje o postup do vyššej súťaže.

Priebeh zápasu : Úvod zápasu začali obidve mužstvá opatrne a prvú šancu si po rohovom kope vytvorili hráči súpera, ale strela Michala Kminiaka tesne minula našu bránku. Po tomto momente sme začali postupne preberať držanie lopty a po peknej prihrávke išiel v 10.minúte Andrej Mishko sám na brankára, ten jeho nájazd zlikvidoval. Ďalšie dve dobré príležitosti mal Filip Škrtel, ktoré nedokázal premeniť. Veľmi pekné dobré príležitosti sme si vytvorili medzi 21. a 29. minútou, keď dvakrát pekne ušiel obrane Samuel Černák, nezištne prihral Filipovi Škrtelovi pred prázdnu bránu a ten bez problémov skóroval. Domáci hrozili z protiútokov, ale spoľahlivo zasiahol náš brankár Martin Repiský. Do konca prvého polčasu sme si ešte vytvorili ďalšie dobré príležitosti, ktoré sme nepremenili, a preto prvý počas skončil 0:2.

Zostava 2. polčas : Martin Repiský – Michal Cehula, Simon Kruľák, Samuel Jenat, – A. Mishko, Pierre Hounlete, Marek Výbošťok ( od 55. minúty Lukáš Beko ), Oliver Valko, Ismael Dao, – Filip Škrteľ, Mohamed Silue

Po vystriedaní sme mali začiatok druhého polčasu slabší, iniciatívnejší boli hráči Banskej Štiavnice, ale do dobrých a čistých gólových príležitosti sme sa dostávali my. V 51., 60., a 65. minúte išli naši hráči sami na brankára, ale DaoIsmael ani Mohamed Silue svoje šance nepremenili. V 79. minúte nám vyšla akcia na jeden dotyk, na ktorej konci bol opäť Filip Škrtel a zavŕšil svoj hattrick na 0:3.

Aj naďalej sme pokračovali v peknom kombinačnom futbale, vytvárali sme si ďalšie dobré šance, len sme ich nedokázali premeniť na zvýšenie skóre. Efektivita v zakončení a premieňaní šancí stále zostáva našim problémom, na ktorom musíme ďalej pracovať, lebo v majstrovských zápasoch sa nám to vypomstí. Zápas naši mladí hráči zvládli dobre, boli sme v derby zápase s tradičným súperom lepším mužstvom po všetkých stránkach, škoda však veľkého množstva nepremenených dobrých príležitostí, lebo výsledok mohol byť ešte krajší.

V utorok 1.3 . o 16.00 nás na UT v Radave

čaká zápas s FK Vion Zlaté Moravce –

Vráble B. Pozývame priaznivcov nášho

mužstva na zápas s kvalitným súperom,

ktorí hrá III. ligu západ.

Siedmy prípravný zápas dospelých – AKTUÁLNA INFORMÁCIA

1. 2. – siedmy zápas zimnej prípravy o 12.00 na UT Radava s TJ Veľké Ludince ( 3.liga západ )

TJ Družstevník Veľké Ludince – MFK Nová Baňa 3:0 ( 1:0 )

Zostava 1. polčas :

Martin Repiský –  Simon Kruľák, Samuel Jenat, Michal Cehula – Andrej Mishko, Samuel Marunčiak, Marek Výbošťok, Oliver Valko, Michal Boniš –  Dao Ismael , Filip Škrteľ

Na striedanie :

Adam Arpáš, Lukáš Beko, Samuel Škvarka, Peter Hounlete, Mohamed Silue, Samuel Černák a hráči z FK Pohronie ZH  – Dominik Sandal a Sandy Čoralič ( požiadavka športového riaditeľa na možnosť rozohratia hráčov v našom zápase ).

Zo zdravotných dôvodov chýbal : Dominik Vozár

Siedmy zápas zimnej prípravy sme odohrali s veľmi dobre pripraveným súperom, ktorý je po jesennej časti sezóny na 14. mieste v 3.lige západ, pre ktorého to bola generálka na jarnú časť.

Priebeh zápasu :

Zápas sa hral za veľmi silného vetra, s ktorým sa náš skúsený súper vyrovnal podstatne lepšie.

V priebehu prvého polčasu sa snažili obe mužstvá nájsť spôsob, ako zvládnuť nepriaznivé podmienky a preto sa hralo prakticky bez šancí na oboch stranách. Keď sa už zdalo, že polčas sa skončí bez gólov v 40. minúte sa po nešťastnom odraze lopty presadil domáci útočník a stanovil skóre na 1:0 pre nášho súpera.

Po prvom polčase by bola remíza spravodlivejšia, kvalitnému súperovi sme sa vyrovnali v bojovnosti a nasadení, dokázali sme ich eliminovať a nepúšťali sme ich do šancí.

Proti silnému vetru sme nevedeli dostať do šancí a brankára domácich sme prakticky neohrozili.

Cez prestávku došlo k striedaniu viacerých našich hráčov, aby sa rozložilo zaťaženie náročnej zimnej prípravy na všetkých hráčov, ktorí boli k dispozícii na dnešnom zápase.

Zostava 2. polčas :

Adam Arpáš –  Michal Cehula, Simon Kruľák, Samuel Jenat, Sandy Čoralič  – Peter Hounlete, Marek Výbošťok, Dominik Sandal, –  Samuel Černák, Filip Škrteľ, Mohamed Silue

Po vystriedaní  sme mali začiatok druhého polčasu veľmi dobrý a v 51. minúte sa dostal do našej najväčšej šance v tomto zápase Samuel Černák, ktorý postupoval od polovice ihriska na brankára. Svoju šancu však nepremenil, pričom došlo k nepríjemnej zrážke s domácim brankárom .

Následne bol v 53. minúte v dobrej pozícii faulovaný pred pokutovým územím Mohamed Silue. Z trestného kopu veľmi pekne vystrelil Marek Výbošťok, ale domáci brankár ( náš bývalý brankár Daniel Benkó ) predviedol veľmi dobrý zákrok a zabránil vo vyrovnaní skóre, čo by sme si zaslúžili.

Domáci sa postupne viacej prispôsobili nepríjemnému vetru a v 62. minúte po rohovom kope využili zaváhanie obrany na strelenie druhého gólu – stav je 2:0 pre domácich.

V 65. minúte dochádza k poslednému striedaniu v našom mužstve, kedy Mareka Výbošťoka vymenil Samuel Škvarka a Filipa Škrteľa vymenil Lukáš Beko.

Domáci pokračovali v jednoduchej a rýchlej kombinácii v strede ihriska , ktorej sme nevedeli odolávať a v 83. minúte znova využili našu chybu v obrane a prehrávame 3:0, čo je aj konečný výsledok zápasu.

Dnešný zápas nám ukázal, že stále máme na čom pracovať a hlavne súper pokiaľ ide do vedenia máme problém reagovať. Na ospravedlnenie našich mladých chlapcov je treba povedať, že v takto ťažkých podmienkach bolo problémom kontrolovať loptu a rozvinúť kombinačnú hru, ktorou sme sa vedeli strelecky presadiť v predošlých zápasoch.

Týmto zápasom sme ukončili blok zápasov s mužstvami 3. ligy západ, ktorej úroveň je veľmi dobrá. Odohrali sme veľmi dobré zápasy, ktoré pre našich mladých chlapcov sú veľmi dobrou prípravou na jarnú časť sezóny.

V sobotu 26.2. o 17.00 nás na v Žiari nad Hronom čaká derby zápas s  FK Sitno Banská Štiavnica.

Pozývame priaznivcov nášho mužstva na zápas s kvalitným súperom, ktorý je prvý v 4. lige juh.

Šiesty prípravný zápas mužstva dospelých – AKTUÁLNA INFORMÁCIA

1. 2. – šiesty zápas zimnej prípravy o 18.00 na UT Nitra s FC Nitra ( 3.liga západ )

FC Nitra – MFK Nová Baňa 2:1 ( 0:0 )

Samuel Dovec – Andrej Mishko, Samuel Jenat, Michal Cehula, Michal Boniš – Peter Hounlete, Simon Kruľák, Dao Ismael , Mohamed Silue  – Samuel Černák, Filip Škrteľ

Lukáš Beko, Samuel Marunčiak ( do zápasu nezasiahol ),  Marek Matušek, Adam Arpáš, Samuel Škvarka, Dominik Vozár, Oliver Valko, Marek Výbošťok a hráči z FK Pohronie ZH  – Ivan Straka, David Bangala, Dominik Sandal, Samuel Prachar, Filip Ďurian ( požiadavka športového riaditeľa na možnosť rozohratia hráčov v našom zápase ).

Zo zdravotných dôvodov chýbal : Martin Repiský

Šiesty zápas zimnej prípravy sme odohrali s kvalitným súperom zvučného mena, ktorý je po jesennej časti sezóny na 10. mieste v 3.lige západ a tvorí nové mužstvo pre jarnú časť sezóny.

V úvode zápasu sa hralo oproti predošlému zápasu v podstatne menšom tempe a až do 19. minúty sa nič podstatné neudialo. Postupne si súper vypracoval niekoľko polo šancí, ale náš brankár ich s prehľadom a dobrými zákrokmi vyriešil. Postupne sa hra dostala do podstatne vyššieho tempa, čo nám vyhovovalo a šance sme si vypracovali aj my, len sme ich nevyužili ( Samuela Černáka pekne vychytal domáci brankár a Mohamed Silue taktiež nebol úspešný ).

Po prvom polčase je remíza spravodlivá, kvalitnému súperovi sme sa vyrovnali a aj vďaka obom brankárom ostali niektoré šance nevyužité.

Cez prestávku došlo k striedaniu všetkých našich hráčov, aby sa rozložilo zaťaženie na všetkých hráčov, ktorí boli k dispozícii dnes.

Adam Arpáš –  Marek Matušek , Straka, Bangala, Dominik Vozár – Oliver Valko, Marek Výbošťok, Prachar, Ďurian Filip – Lukáš Beko, Sandal

Po masívnom vystriedaní  náš súper, ktorý pokračoval v rovnakej zostave získal prevahu, vytváral si šance a v 55. minúte po našej chybe skóroval a vedie 1:0. Postupne sme sa zohrávali a dostali sme sa do šancí aj my, lenže sme ich nedokázali premeniť.

Do zápasu sa po dlhšom výpadku dostal v 74. minúte aj Samuel Škvarka, ktorý vystriedal Mareka Matušeka, aby po dlhšom výpadku aj on zvládol náročnosť zimnej prípravy.

Domáci pokračovali v tlaku a v 83. minúte znova využili našu chybu v obrane a prehrávame 2:0.

V závere sme sa znova dostali do dobrej šance, ale Lukáš Beko brankára domácich neprekonal. Podarilo sa nám to v 87. minúte kedy domáci faulovali v pokutovom území a nariadený pokutový kop premenil Marek Výbošťok – upravil stav zápasu na konečných 2:1 pre domácich .

Dnešný zápas našim mladým chlapcom ukázal, že stále máme rezervy o obranných činnostiach, kde hlavne po vystriedaní sme neboli tak dôrazní, ako v prvom polčase, kedy sme súperovi nedovolili rozvinúť jeho kombinačnú hru, ktorú dirigoval 36. ročný Brazílčan Cleber – bývalý prvoligový hráč Trnavy a Nitry.

Ďalší zápas zimnej prípravy sme zvládli a na chlapcoch je vidieť , že pokiaľ hrajú vo veľkom tempe a nasadení nemajú problém odohrať dobrý zápas aj s takýmto kvalitným súperom.

V sobotu 19.2. o 12.00 nás na UT v Radave čaká ďalší súper –  TJ Družstevník Veľké Ludince.

Piaty prípravný zápas mužstva dospelých – AKTUÁLNA INFORMÁCIA

1. 2. –

piaty zápas zimnej prípravy o 18.00 na UT Radava s KFC Kalná nad Hronom ( 3.liga západ )

MFK Nová Baňa – KFC Kalná nad Hronom 3:2 ( 2:2 )

Zostava :

Martin Repiský – Andrej Mishko, Simon Kruľák, Michal Cehula, Michal Boniš – Peter Hounlete, Oliver Valko, Marek Výbošťok, Dao Ismael  – Filip Škrteľ, Mohamed Silue

Lukáš Beko, Samuel Marunčiak, Samuel Černák,  Marek Matušek ( do zápasu nezasiahol )

Zo zdravotných dôvodov chýbali : Adam Arpáš, Dominik Vozár, Samuel Škvarka

Piaty zápas zimnej prípravy sme odohrali s veľmi kvalitným súperom, ktorý je po jesennej časti sezóny na 6. mieste v 3.lige západ.

V úvode zápasu si súper vypracoval niekoľko polo šancí, ale náš brankár ich s prehľadom vyriešil. Postupne sa hra vyrovnala a šance sme si vypracovali aj my, len sme ich nevyužili. Po peknej akcii sa nám podarilo streliť v 30. minúte gól na 1:0 – strelec Mohamed Silue. Krátko na to po strate lopty v strede ihriska sme v 32.minúte inkasovali a stav je 1:1. Tesne pred koncom polčasu sme išli znova do vedenia, keď po peknej akcii Daa strelil svoj ďalší gól Filip Škrteľ a v 44.minúte vedieme 2:1. Radosť z vedenia trvala ešte menej, ako pri prvom vstrelenom góle a súper v 45. minúte vyrovnal po našej nepozornosti na polčasových 2:2.

Po prestávke sme pokračovali v nezmenenej zostave a znova obe mužstvá si vytvárali šance, ale zostali nevyužité. V 52. minúte došlo k prvému striedaniu, keď Olivera Valka vymenil Samuel Marunčiak. Krátko nato v 55.minúte striedal Filipa Škrteľa Samuel Černák, ktorý sa vzápätí dostal do svojej prvej šance, ktorú ešte nepremenil. V 65. minúte dochádza k poslednému striedaniu v našom mužstve, kedy Lukáš Beko vymenil Dao Ismaela.  Náš súper si vypracoval v 67. a 73. minúte dve veľmi dobré šance, ale náš brankár ich dobrými zákrokmi vychytal.

Hra sa vo vysokom tempe prelievala z jednej strany na druhú a aj po prestriedaní zapadli striedajúci hráči do zápasu dobre a hru sme mali pod kontrolou.

V 86. minúte sa dostal po rýchlom protiútoku do ďalšej šance Samuel Černák a tentoraz sa už presadil a strelil svoj prvý gól v príprave na 3:2.

Náš súper v závere vyvinul tlak, ale aj vďaka veľmi dobrému výkonu brankára a spoľahlivej obrannej hre  sme už nedovolili súperovi znova vyrovnať a získali sme cenné víťazstvo.

Pozitívom veľmi dobrého zápasu z oboch strán je bojovnosť a nasadenie našich mladých chlapcov.

Víťazstvo s kvalitným súperom je povzbudením do ďalšej tvrdej zimnej prípravy a aj zistenie, že pri poctivom výkone všetkých chlapcov sa dá hrať vyrovnaný zápas aj s podstatne skúsenejším súperom.

V pondelok 14.2. o 18.00 nás na UT v Nitre čaká ďalší zvučný súper – FC Nitra

Štvrtý prípravný zápas mužstva dospelých – AKTUÁLNA INFORMÁCIA

AKTUÁLNA INFORMÁCIA

1. 2. – štvrtý zápas zimnej prípravy o 15.00 na UT Komárom s FKM Nové Zámky ( 3.liga západ )

Zostava :

Martin Repiský – Andrej Mishko, Simon Kruľák, Michal Cehula, Michal Boniš – Hounlete, – Samuel Černák, Oliver Valko, Marek Výbošťok, Dao Ismael   – Filip Škrteľ

Lukáš Beko, Samuel Marunčiak, Maksim Lyutnyanskyy , Arsenii Salapura Marek Matušek

Zo zdravotných dôvodov chýbajú : Adam Arpáš, Dominik Vozár, Samuel Škvarka, Samuel Jenat

Štvrtý zápas zimnej prípravy sme odohrali so silným súperom, ktorý je po jesennej časti sezóny na 7. mieste v 3.lige západ, na UT v Komárome.

Zápas sme začali veľmi dobre, keď už v prvej minúte sme si vytvorili gólovú šancu. Škrteľ sám pred bránkou prestrelil a ešte v 10. minúte znova v dobrej pozícii sa nepresadil. Po tomto momente sa hra mierne vyrovnala, ale tým, že sme mali lepší pohyb a napádanie, mali sme loptu častejšie na kopačkách. Veľmi dobrá pasáž v zápase bola od 30. minúty, keď Dao Ismael prebral loptu, prešiel troch domácich hráčov, posadil aj brankára a do prázdnej bránky skóroval na 1:0. V 32. minúte bol faulovaný Černák, ale jedenástku Škrteľ trafil len do tyče.

Domácim sa podarilo vyrovnať v 40. minúte keď sa v našej šestnástke presadil domáci hráč.

Znova sme mohli ísť do vedenia už v 42.minúte, keď dal gól Černák, no rozhodca ho neuznal pre ofsajd, ktorý nebol. Takýchto situácii bolo viac, keď sme sa dostali do prečíslenia a rozhodca nás zastavil pre ofsajd, lebo rozhodoval sám a nevedel tieto situácie odhadnúť. Ale aj tak sme mohli do polčasu skórovať, keď boli v dobrých príležitostiach opäť Dao Ismael a Škrteľ.

Cez prestávku došlo k striedaniu ( Andreja Mishka strieda Arsenii Salapura, Michala Cehulu strieda Maksim Lyutnyanskyy, Michala Boniša vymenil Marek Matušek, Samuela Černáka vystriedal Lukáš Beko a Olivera Valka vystriedal Samuel Marunčiak ). V priebehu druhého polčasu ešte došlo k prestriedaniu, keď Mareka Matušeka vymenil Michal Boniš a Filipa Škrteľa striedal Samo Černák.

Druhý polčas sme začali tiež dobre a už v 48. minúte išiel Dao sám na brankára, no svoju šancu nepremenil. Po tomto momente mali miernu prevahu domáci, keď sa hra pritvrdila, ale my sme hrozili z protiútokov. Po jednej akcii a súboji v šestnástke, na počudovanie všetkých prítomných, rozhodca ukázal na pokutový kop a domáci viedli 2:1. Naši hráči výborne zareagovali na tento moment a zavreli súpera na ich polovicu a valil sa jeden protiútok za druhým. V dobrých pozíciách bol Dao, Beko, Hounlete a Výbošťok, ale svoje šance nepremenili. Domáci v týchto fázach nestačili a často boli ošetrovaní pre kŕče. V 88.minúte prešiel šestnástkou Dao Ismael a nechytateľne vyrovnal na konečných 2:2 . V závere sme mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, keď v dvoch  dobrých príležitostiach bol Černák, ale brankár domácich ich zmaril a bol určite najlepším hráčom domácich.

Naši hráči podali veľmi dobrý bojovný výkon , dokázali celý zápas hrať vo vysokom tempe a niektoré akcie, ktoré predviedli chýbalo len zakončiť gólom a na premieňaní musíme ešte v tréningu zapracovať.

V stredu 9.2. o 17.30 nás na UT v Radave  preverí ešte ťažší súper  KFC Kalná nad Hronom.