U19 dorastenci 4.liga

Aktuálne – sobota 20.04.2024
Dorast v derby zápase odohral majstrovský futbalový zápas na domácej pôde proti mužstvu MFK ŽARNOVICA. Napriek dvojgólovému vedeniu, po 1.polčase 4:2, sme si nedokázali toto vedenie udržať a v poslednej desaťminútovke sme stratili tento náskok a remizovali sme 4:4.
Góly strelili za naše mužstvo : Martin Lipiansky 4 .

*******************************************************************************************
MFK NOVÁ BAŇA – TJ DRUŽSTEVNÍK BZOVÍK 4:1
Zostava Zigo, Budinský, Gábriš, Benčúrik,Mišura, Katerynych,Kamenský, Gáfrik, Ďurkov, Vozár, Lipianský.
Striedanie: Hrmo,Čekme,Franka,Vozár P.
Chýbali: Pauček, Valentovič,Lovecký, Jánošov, Tokoly, Weinciller, Budinský, Kasan.
Proti mužstvu TJ DRUŽSTEVNÍK BZOVÍK nám museli prísť vypomôcť naši starší žiaci U15, pretože nám chýbalo 8 dorastencov, za čo im ďakujeme. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď sme boli aktívni a podarilo sa nám aj dať gól, keď skóre otvoril Lipianský. Medzi 5-30 min. sme boli aktívni a vytvárali sme si gólové šance, dve sme využili na 100%, keď si Tominko Gáfrik posadil na zadok obranu aj brankára. Dva totožné momenty a vyhrávali sme 3:0. Ku koncu polčasu sme trochu povolili, no súper to nevyužil. Do začiatku druhého polčasu sme išli neurobiť chybu, čo sa nám podarilo a dokonca sme dali aj gól, keď sa presadil Kamenský. Zápas sa už iba dohrával. Na konci ešte súper dokázal využiť šancu po našej chybe na 4:1. Po minulotýždňovom zlom výkone sa chlapci zomkli a doma si vybojovali cenné body.
Najlepší hráč zápasu v domácom tíme bol Tomáš Gáfrik.

FK-34 Brusno-Ondrej – MFK Nová Baňa – 2:1
Zostava:Zigo,Budinský, Pauček, Valentovič, Katerynych, Mišura, Kamenský, Ďurkov, Gábriš, Lipianský.
Na striedanie:Hrmo,Vozár ,Weinciller ,Benčúrik
Dnešný zápas nám ukázal, že keď nepremeníme šance, nemôžeme vyhrať. Druhá vec je prístup hráčov MFK. Katastrofa od obrany až po útok. Dnes naši chlapci, ktorí majú byť ťahúňmi dorastu, hrali najhorší zápas. Vyzdvihnúť treba určite jediného hráča, ktorý bojoval na ihrisku asi aj za ostatných – Joja Gábriša.
Tréner U19 – Martin Poliačik
Mužstvo dorastu U19 odohralo v sobotu 23.3.2024 majstrovský futbalový zápas na domácej pôde proti mužstvu MFK STROJÁR KRUPINA . Opäť sme nevyužili naše šance ktoré ostávajú bez gólov. Potrápili sme však
3 mužstvo tabuľky ale 3 body by boli oveľa krajšie.

Začala jarná časť súťaže – sobota 16.marca 2024 na štadione v Rudne nad Hronom

MFK NOVÁ BAŇA U19 – TJ SOKOL MEDZIBROD – 3:3
Zostava: Zigo,Lovecký, Pauček, Gábriš, Katerynych, Mišura, Kamenský, Hrmo, Budinský, Ďurkov, Lipianský.
Striedanie-Vozár P.,Budinský, Benčúrik(U15)
Chýbali: Kasan,Vozár, Gáfrik, Tokoly,Weinciller, Jánošov.
Začiatok prvého polčasu sme začali opatrne. Preto si súper vypracoval aj prvú šancu, no náš brankár Martin Zigo vynikajúce zasiahol. Potom sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 23. minúte, po peknej kolmici Mišuru, sa presadil po zranení klúčnej kosti náš SEBO Ďurkov. Následne po rozohraní, sme získali loptu a zakončili sme akciu Lipianským. Vyhrávali sme už 2:0. Do polčasu sa presadil aj súper, keď sme stratili ľahkú loptu a inkasovali sme gól. V druhom polčase sme inkasovali ďalší gól a stav sa vyrovnal na 2:2.Hneď nato , po našom rýchlom útoku, sa presadil ešte len hráč starších žiakov U15 Patrik Benčúrik a vyhrávali sme 3:2. Žiaľ, naša nedisciplinovanosť a kopec čistých gólových šancí, ktoré sme nevyužili v zápase , nás stálo víťazstvo, keď nás súper potrestal v nešťastnej 92′ minúte a vyrovnal na konečných 3:3.