Mužstvo dospelých Mirage 7.liga OFZ ZH – jesenná časť 2023/2024 …

AKTUÁLNA INFORMÁCIA
MFK Nová Baňa – TJ Sokol Tekovská Breznica 7:1 ( 4:1 )
Zostava :
Patrik Lipiansjky – Tomáš Janšík ( od 80 min. Pavol Sajko ), Adrián Pánik ( od 61. min. Jozef Holečka ), Filip Holečka, Patrik Pacalaj – Andrej Mishko ( od 56. min. Alex Zboran ), Jakub Kocian, Dávid Bobok ( od 56. min. Tomáš Vanya ), Tomáš Bielik ( od 61.min. Matej Žarnovičan) – Jaroslav Antal , Marek Pecho
Na striedanie :
Anton Baláž, Matej Žarnovičan, Alex Zboran , Tomáš Vanya, Jozef Holečka, Pavol Sajko
Chýbali : Tomáš Čákovský , Samuel Škvarka, Nicolas Božek

Priebeh zápasu :
Ďalší domáci zápas sme zvládli bez najmenších problémov a súpera sme po oťukávaní v prvej štvrťhodine vyriešili rýchlo. Vypracovali sme si množstvo šancí po pekných kombináciách, schuti sme si zahrali, do zápasu zasiahli všetci chlapci z lavičky a strelecky sa presadili viacerí hráči, čo je taktiež pozitívny signál pre dôležitý záver súťaže. Prvý polčas po úvodných zahodených šanciach sme si otvorili strelecký účet v 19. minúte, kedy strelil prvý gól krásnou strelou z diaľky Adrián Pánik. Krátko na to, sa po centri z pravej strany presadil hlavičkou Andrej Mishko a zvýšil na 2:0.
Potom sme dopriali súperovi trochu oddych, aby sme v 34. minúte zvýšili Jarom Antalom na 3:0 a v 38. minúte strelil po peknom centri zo strany gól Marek Pecho. V úplnom závere polčasu prekvapil nášho brankára aj za pomoci slnka Michal Kovács a znížil na polčasových 4:1.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom súpera dostať znova pod tlak a streliť ďalšie góly, aby sme sa dostali do pohody a snaživému súperovi maximálne znechutiť futbal. Podarilo sa nám to veľmi dobre, lebo v 54. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Andrej Mishko a zvýšil na 5:1.
V 56. minúte dochádza k prvému dvojitému striedaniu v našom mužstve, keď Andreja Mishka strieda Alex Zboran a Dávida Boboka striedal Tomáš Vanya.
V 60. minúte sa presadil konečne aj Tomáš Bielik a zvyšuje už na 6:1 pre nás.
V 61. minúte dochádza k druhému dvojitému striedaniu, keď Tomáš Bielik končí v zápase a vymenil o Matej Žarnovičan a Adriána Pánika vystriedal Jozef Holečka, ktorý sa vrátil do zostavy po dlhšej pauze.
V 80. minúte došlo k poslednému striedaniu, v zápase končí Tomáš Janšík a nastúpil Pavol Sajko.
Priebeh zápasu sme kontrolovali aj naďalej, vytvárali sme si aj ďalšie šance, ale premeniť jednu z nich dokázal premeniť v 82. minúte Tomáš Vanya a uzavrel skóre zápasu na 7:1 .
Odohrali sme veľmi slušný zápas bez kariet, ukázali sme viacero pekných akcií a gólových zakončení, čím sme potešili našich fanúšikov a celkom peknú návštevu.

Najbližší zápas odohráme v nedeľu 26.5. o 17.30 hod. na ihrisku OŠK Brehy.

Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

***********************************************************************************************
TJ Sokol Repište – MFK Nová Baňa 0:0
Zostava :
Anton Baláž – Filip Holečka, Adrián Pánik, Patrik Pacalaj, Andrej Mishko – Tomáš Janšík ( od 74. min. Nicolas Božek ), Dávid Bobok , Matej Žarnovičan ( od 58. min. Jaroslav Antal ) , Tomáš Bielik – Tomáš Vanya ( od 74. min. Jakub Kocian ) , Marek Pecho
Na striedanie :
Patrik Lipiansky , Nicolas Božek, Alex Zboran , Jakub Kocian, Jaroslav Antal, Martin Kamenský
Chýbali : Jozef Holečka, Tomáš Čákovský , Pavol Sajko, Samuel Škvarka

Priebeh zápasu :
Náročný zápas s mimoriadne bojovným súperom, ktorý celý zápas svojím dôrazom prerušoval naše akcie a nedovolil nám streliť ani jeden gól. Treba objektívne povedať, že proti nám stál súper, ktorý má vo svojom strede množstvo chlapcov, čo majú veľké skúsenosti a na domácom ihrisku body nestrácajú.
Najväčšiu šancu sme mali hneď v úvode zápasu, kedy sa lopta odrazila od tyče a nedostali sme ju v skrumáži do brány, aby sme išli do vedenia a mohli sme sa upokojiť a hrať našu hru.
Domácich sme nepustili do šancí, hrozili len po dlhých nakopávaných loptách z trestných kopov, čo obrana na čele so spoľahlivým brankárom s prehľadom vyriešili.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom strhnúť vedenie na našu stranu, ale stále nám niečo chýbalo, aby sme prekonali pozornú a dôraznú obranu domácich.
V 58. minúte dochádza k prvému striedaniu v našom mužstve, keď Mateja Žarnovičana strieda Jaroslav Antal.
V 74. minúte dochádza k druhému dvojitému striedaniu, keď Tomáš Janšík končí v zápase a vymenil ho Nicolas Božek a Tomáša Vanyu vystriedal Jakub Kocian.
Nakoľko ani zmeny nepomohli zmeniť stav stretnutia a tak sa zápas skončil zaslúženou deľbou bodov po bezgólovej remíze.
Stratili sme síce body za remízu, ale nakoľko nám pomohla remíza Tekovskej Breznice so Štiavnickými Baňami , tak sa v tabuľke nič nezmenilo a pred poslednými štyrmi zápasmi sme na prvom mieste s náskokom štyroch bodov, kde by sme radi zostali až do posledného zápasu a tým dosiahli cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou.

Najbližší zápas odohráme doma v nedeľu 19.5. o 17.00 hod. s TJ Sokol Tekovská Breznica.
Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý derby majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

***********************************************************************************************
MFK Nová Baňa – MFK Žarnovica 1:0 ( 1:0 )
Zostava :
Patrik Lipiansky – Filip Holečka , Patrik Pacalaj , Adrián Pánik, Andrej Mishko ( od 89. minúty Martin Kamenský ) – Tomáš Janšík ( od 87. minúty Martin Lipiansky ), Dávid Bobok, Matej Žarnovičan ( od 75. minúty Alex Zboran ), Jakub Kocian – Jaroslav Antal ( od 75. minúty Nicolas Božek ), Tomáš Vanya
Na striedanie :
Alex Zboran , Nicolas Božek, Marek Pecho, Martin Lipiansky a Martin Kamenský z U19
Chýbali : Anton Baláž, Jozef Holečka, Pavol Sajko, Tomáš Bielik, Samuel Škvarka

Priebeh zápasu :
Odohrali sme zápas v oklieštenej zostave, keď z rôznych dôvodov chýbalo viacero hráčov a pre zranenie nezasiahol do hry ani najlepší strelec mužstva Marek Pecho . Aj napriek tomu sme súpera nepustili k ničomu a nechali sme vyniknúť hosťujúceho brankára, ktorý zneškodnil postupne viacero nebezpečných striel z diaľky. Tlak stále narastal a bolo len otázkou času, kedy sa konečne presadíme a pôjdeme do vedenia. Podarilo sa to až v závere polčasu, keď po rohovom kope a spätnej prihrávke pred bránu sa v skrumáži presadil Matej Žarnovičan.
Výkon v prvom polčase bol aj napriek oslabeniu dobrý a zaslúžene sme išli do kabín s vedením 1:0.
Do druhého polčasu hostia nastúpili len s desiatymi hráčmi, ale nám to skôr uškodilo a nevedeli sme sa po dobýjaní brány hostí presadiť a zahadzovali sme ďalšie príležitosti na skórovanie.
K prvému striedaniu v našom mužstve došlo v 75. minúte, kedy v zápase končia Matej Žarnovičan a Jaroslav Antal, pričom ich nahradili Alex Zboran a Nicolas Božek.
Zápas sme mali pod kontrolu aj v samom závere a na ihrisko sa dostali aj chlapci, ktorí nám prišli pomôcť z dorastu kategórie U19, čo je pre nich veľmi dobrá skúsenosť v ich ďalšej kariére.
V 87. minúte vystriedal Tomáša Janšíka Martin Lipiansky a v 89. minúte v zápase skončil Andrej Mishko a nahradil ho Martin Kamenský.
Škoda, že sme nevyužili v druhom polčase ešte nejakú šancu na zvýšenie náskoku, aby sme sa ukľudnili a nemuseli by sme sa obávať o výsledok až do konca zápasu.
Zaznamenali sme však zaslúžené víťazstvo, dôležité sú tri body a mohlo by to byť povzbudenie do ďalších náročných zápasov v závere jarnej časti súťaže.

Najbližší majstrovský zápas odohráme vonku v nedeľu 12.5. o 17.00 hod. s TJ Sokol Repište. Odchod autobusu s hráčmi a fanúšikmi bude o 15.00 hod. zo štadióna.
Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

*******************************************************************************************
MFK Nová Baňa – TJ INTER Horná Ves 4:0 ( 2:0 )
Zostava :
Patrik Lipiansky ( od 69. min. Anton Baláž ) – Filip Holečka , Adrián Pánik, Jakub Kocian, Andrej Mishko – Samuel Škvarka ( od 44. min. Matej Žarnovičan ) , Dávid Bobok ( od 69. min. Patrik Pacalaj ), Marek Pecho ( od 74. min. Martin Lipiansky ), Tomáš Bielik – Jaroslav Antal ( od 69. min. Nicolas Božek ) , Tomáš Janšík
Na striedanie :
Anton Baláž, Matej Žarnovičan, Nicolas Božek, Patrik Pacalaj, Martin Lipiansky ( z U19 )
Chýbali : Jozef Holečka, Tomáš Čákovský , Pavol Sajko, Tomáš Vanya, Alex Zboran
Priebeh zápasu :
Ďalší domáci zápas s veľmi dôrazným a nebezpečným súperom na náročnom teréne ( od pondelka prebiehalo pieskovanie hracej plochy ) sme zvládli , ale čo nás najviac mrzí je nepríjemné zranenia našich kľúčových hráčov – Samo Škvarka ( noha v sadre pre podozrenie z potrhaných šliach ) a Marek Pecho ( vyvrtnutý členok ) a preto ide o víťazstvo cez sklamanie zo zranení. Treba povedať, že aj hostia striedali trikrát po zraneniach hráčov.
Prvý polčas po úvodných zahodených šanciach sme si otvorili strelecký účet v 8. minúte, kedy strelil po peknej strele k tyči gól Jaroslav Antal. Hostia pohrozili po nebezpečnej strele okolo tyče.
Dôležitý druhý gól strelil v 36. minúte Andrej Mishko, keď dorazil loptu do siete po peknom zákroku brankára hostí. Prvý šok v zápase, čo sa týka zranení v našom mužstve nastal v 44. minúte, kedy v súboji o loptu bol veľmi nebezpečne atakovaný Samo Škvarka a najprv to vyzeralo na zlomeninu nohy, čo sa našťastie nepotvrdilo. Došlo k striedanie, keď ho nahradil Matej Žarnovičan. Polčas sa teda skončil našim vedením 2:0, čo bolo vzhľadom na vývoj zápasu spravodlivé.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom súpera dostať znova pod tlak a streliť ďalšie góly, aby sme sa dostali do pohody a dôraznému súperovi znechutili futbal. Podarilo sa nám to veľmi dobre, lebo v 67. minúte sa presadil Marek Pecho a zvýšil na 3:0.
V 69. minúte dochádza k striedaniu v našom mužstve, keď Jara Antala strieda Nicolas Božek, Dávida Boboka striedal Patrik Pacalaj a Patrika Lipianskeho vymenil v bráne Anton Baláž.
Ďalší nepríjemný okamih nastal v 74. min., keď si nezavinene vyvrtol členok náš najlepší strelec Marek Pecho, ktorého vystriedal náš odchovanec z U19 Martin Lipiansky.
Vstup do prvého majstrovského zápasu za dospelých mu vyšiel a v 81. minúte strelil krásny gól, keď trafil šibenicu a uzavrel skóre zápasu na 4:0 pre nás.
Odohrali sme náročný zápas bez kariet, ukázali sme viacero pekných akcií a gólových zakončení, čím sme potešili našich fanúšikov a celkom peknú návštevu aj vzhľadom na sviatočný deň, len tieňom sú zranenia našich dôležitých hráčov.
Musíme sa dať rýchlo dokopy, nakoľko nás ešte čaká šesť náročných zápasov a teraz sa prejaví kvalita kádra .
Zabrať musia aj ostatní chlapci, ktorí doteraz hrávali menej a dostanú oveľa viacej priestoru.
Najbližší zápas odohráme opäť doma v nedeľu 5.5. o 16.30 hod. s MFK Žarnovica
Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý majstrovský derby zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

*********************************************************************************************

ŠKF Kremnica – MFK Nová Baňa 1:6 ( 1:0 )
Zostava :
Patrik Lipiansky – Filip Holečka, Adrián Pánik, Patrik Pacalaj, Andrej Mishko ( od 77.min. Alex Zboran ) – Samuel Škvarka ( od 77.min. Matej Žarnovičan ), Dávid Bobok Tomáš Bielik ( od 71.min. Jakub Kocian ) , Marek Pecho ( od 77. min. Nicolas Božek ) – Tomáš Janšík ( od 60. min. Tomáš Vanya ), Jaroslav Antal
Na striedanie :
Anton Baláž, Matej Žarnovičan, Tomáš Vanya, Nicolas Božek, Alex Zboran, Jakub Kocian
Chýbali : Jozef Holečka, Tomáš Čákovský, Pavol Sajko

Priebeh zápasu :
Na ťažkom hrboľatom teréne sme odohrali prvý polčas bez pohybu a šance, ktoré sme si vypracovali sme vyriešili zle. Bojovný súper nás potrestal po jednej nevyužitej šanci, ktorú zlikvidoval náš brankár , keď v 41. minúte sa presadil domáci kapitán a prehrávali sme 1:0.
Prvý polčas sa súper snažil a hrozil po dlhých nakopávaných loptách a my sme si asi mysleli, že súper sa porazí sám. Po príhovore cez polčasovú prestávku sme sa prebrali a začali sme hrať, tak ako sme chceli od začiatku zápasu.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom čo najskôr súpera dostať pod tlak a streliť čo najskôr vyrovnávajúci gól, čo sa nám podarilo v 47. minúte, keď sa prvý krát v zápase presadil Jaroslav Antal. Súpera sme ešte viacej pritlačili a bolo len otázkou času, kedy strelíme ďalšie góly. Podarilo sa nám to v 57. minúte, keď sa nádherne uvoľnil v strede ihriska Samo Škvarka a po jeho tečovanej strele ideme do vedenia 2:1.
V 60. minúte dochádza k prvému striedaniu v našom mužstve, keď Tomáša Janšíka strieda Tomáš Vanya. V 67. minúte strieľa náš tretí gól v zápase Marek Pecho a zvyšuje naše vedenie na 3:1.
V 71. minúte v zápase končí Tomáš Bielik, kedy ho vystriedal Jakub Kocian. V 76. minúte strelil ďalší gól Andrej Mishko, ktorý predviedol výkon, ktorý od neho očakávame a zvýšil na 4:1 pre nás. V 77. minúte dochádza k ďalšiemu striedaniu, keď v zápase končia, Andrej Mishko, Samuel Škvarka a Marek Pecho, pričom ich nahradili Nicolas Božek, Matej Žarnovičan a Alex Zboran.
V závere zápasu sme náš dominantný druhopolčasový výkon ešte korunovali gólmi v 82. minúte, kedy sa presadil z 11- ky po faule na Mateja Žarnovičana a 87. minúte z hry Jaro Antal a dosiahol tak prvý hetrik v našom drese, čím stanovil konečný stav na 6:1 v náš prospech.
Dnes sme po kvalitnom výkone v druhom polčase zaznamenali vysoké víťazstvo, škoda žltých kariet, ktoré dostali Marek Pecho a Samo Škvarka, ale celkový dojem z hry nášho mužstva bol dobrý.
Víťazstvo je veľmi cenné a veríme tomu, že nám to pomôže aj v ďalších dôležitých zápasoch.

Najbližší zápas odohráme doma v stredu 1.5. o 16.30 hod. s TJ INTER Horná Ves
Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

**********************************************************************************************
MFK Nová Baňa – ŠK Hronský Beňadik 8:0 ( 5:0 )
Zostava :
Anton Baláž – Filip Holečka ( od 64. min. Alex Zboran ), Adrián Pánik, Patrik Pacalaj, Andrej Mishko ( od 64. min. Matej Žarnovičan ) – Samuel Škvarka , Dávid Bobok ( od 51. min. Tomáš Janšík ), Marek Pecho, Tomáš Bielik – Tomáš Vanya ( od 51. min. Nicolas Božek ) , Jaroslav Antal
Na striedanie :
Patrik Lipiansky , Matej Žarnovičan, Nicolas Božek, Alex Zboran , Tomáš Janšík
Chýbali : Jozef Holečka, Tomáš Čákovský , Pavol Sajko, Jakub Kocian

Priebeh zápasu :
Ďalší domáci zápas sme zvládli bez najmenších problémov a súpera sme vyriešili veľmi rýchlo. Vypracovali sme si množstvo šancí po pekných kombináciách, schuti sme si zahrali, do zápasu zasiahli všetci chlapci z lavičky a strelecky sa presadili viacerí hráči, čo je taktiež pozitívny signál pre ďalší priebeh súťaže. Prvý polčas po úvodných zahodených šanciach sme si otvorili strelecký účet v 10. minúte, kedy strelil svoj prvý gól v zápase Tomáš Bielik. Následne sa presadil v 16. minúte Dávid Bobok a prvý strelecký blok ukončil v 18. minúte Jaroslav Antal a zvýšil na 3:0.
Potom sme dopriali súperovi trochu oddych, aby sme v 39. minúte z 11-ky zvýšili Tomášom Bielikom na 4:0 a skóre prvého polčasu uzavrel gólom v 43. minúte Samuel Škvarka.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom súpera dostať znova pod tlak a streliť ďalšie góly, aby sme sa dostali do pohody a snaživému súperovi maximálne znechutiť futbal. Podarilo sa nám to veľmi dobre, lebo hoci v 47. minúte sme zahodili 11-ku, ktorú kopal Andrej Mishko, ale v 49. minúte strelil po umiestnenej strele k tyči gól Samo Škvarka a vedieme už 6:0 a aby toho nebolo dosť v 51. minúte sa presadil aj Marek Pecho a zvýšil na 7:0.
V 51. minúte dochádza k prvému dvojitému striedaniu v našom mužstve, keď Tomáša Vanyu strieda Nicolas Božek a Dávida Boboka striedal Tomáš Janšík . V 63. minúte dostali výhodu pokutového kopu aj hostia, ale náš brankár Tóno Baláž si udržal čisté konto a kapitána hostí výborným zákrokom vychytal.
V 64. minúte dochádza k druhému dvojitému striedaniu, keď Andrej Mishko končí v zápase a vymenil o Matej Žarnovičan a Filipa Holečku vystriedal Alex Zboran.
Priebeh zápasu sme kontrolovali aj naďalej, vytvárali sme si aj ďalšie šance, ale premeniť jednu z nich dokázal premeniť v 80. minúte Marek Pecho a uzavrel skóre zápasu na 8:0 .
Po prvý krát v sezóne sme sa prepracovali na prvé miesto, kde by sme radi zostali až do posledného zápasu a tým dosiahli cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou.
Strelci gólov v zápase : Tomáš Bielik, Samuel Škvarka a Marek Pecho po 2, Dávid Bobok a Jaroslav Antal po 1 góle.
Odohrali sme veľmi slušný zápas bez kariet, ukázali sme viacero pekných akcií a gólových zakončení, čím sme potešili našich fanúšikov a celkom peknú návštevu aj vzhľadom na aprílové počasie.

Najbližší zápas odohráme v nedeľu 28.4. o 16.00 hod. na ihrisku ŠKF Kremnica
Odchod autobusu s hráčmi a fanúšikmi je zo štadióna MFK o 14.00 hod.

Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

***********************************************************************************************
TJ Družstevník Lovčica Trubín – MFK Nová Baňa 0:4 ( 0:1 )
Zostava :
Patrik Lipiansky – Filip Holečka ( od 75. min. Pavol Sajko ), Adrián Pánik, Jakub Kocian, Andrej Mishko – Samuel Škvarka ( od 70.min. Matej Žarnovičan ), Dávid Bobok Tomáš Bielik , Marek Pecho ( od 75. min. Alex Zboran ) – Tomáš Janšík ( od 61. min. Tomáš Vanya ), Jaroslav Antal ( od 70. min. Nicolas Božek )
Na striedanie :
Anton Baláž, Pavol Sajko, Matej Žarnovičan, Patrik Pacalaj, Tomáš Vanya, Nicolas Božek, Alex Zboran
Chýbali : Jozef Holečka, Tomáš Čákovský

Priebeh zápasu :
Konečne sme odohrali stretnutie s kvalitným súperom, tak ako si to všetci predstavujeme a vrátili sme sa k našej dominantnej hre hlavne v druhom polčase. Prvý polčas sa súper snažil a hrozil po dlhých nakopávaných loptách, ale všetko sme vyriešili, tak aby sa súper nedostal do vedenia. Postupne sme si vypracovávali šance, ktoré sme nevyužili a domáci brankár aj so šťastím vyriešil. Keď sa už zdalo, že prvý polčas skončí bez gólov, po peknej akcii cez stred ihriska sa dostal do úniku Marek Pecho a v 44. minúte strelil svoj prvý gól v zápase. Do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0 pre nás, čo vzhľadom na priebeh hry v prvom polčase bolo spravodlivé.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom čo najskôr súpera dostať pod tlak a streliť ďalšie góly, aby sme sa dostali do pohody a snaživému súperovi maximálne znechutiť futbal. Podarilo sa nám to veľmi dobre, lebo v 48. minúte strelil po umiestnenej strele k tyči gól Samo Škvarka a vedieme 2:0. Naďalej sme predvádzali pekný kombinačný futbal a v 60. minúte po peknej akcii zvyšuje Marek Pecho na 3:0 pre nás.
V 61. minúte dochádza k prvému striedaniu v našom mužstve, keď Tomáša Janšíka strieda Tomáš Vanya. V 67. minúte strieľa svoj tretí gól v zápase Marek Pecho a zvyšuje naše vedenie na 4:0.
Od tohto okamihu sme trochu ubrali plyn, dochádza k striedaniam v 70. minúte, keď v zápase končia Jaro Antal a Samo Škvarka, pričom ich nahradili Nicolas Božek a Matej Žarnovičan.
Priebeh zápasu sme kontrolovali aj naďalej a do zápasu v 75. minúte prichádzajú Pavol Sajko a Alex Zboran, pričom svoje si odohrali Filip Holečka a strelec troch gólov Marek Pecho.
Škoda, že sa v 82. minúte zranil Pavol Sajko, keď v súboji s domácim hráčom zle skočil a pravdepodobne má problém s kolenom.
Dnes sme po kvalitnom výkone odohrali veľmi dobrý a slušný zápas s dobrým súperom.
Je potreba oceniť aj výkon rozhodcovskej trojice, ktorej obe mužstvá svojím vystupovaním uľachčili prácu.
Víťazstvo je veľmi cenné a veríme tomu, že nám to pomôže aj v ďalších dôležitých zápasoch.

Najbližší zápas odohráme doma v nedeľu 21.4. o 16.00 hod. s FK Hronský Beňadik .
Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.
**********************************************************************************************

MFK Nová Baňa – TJ Baník Štiavnické Bane 1:0 ( 0:0 )
Zostava :
Patrik Lipiansky – Filip Holečka , Dávid Bobok, Jakub Kocian, Patrik Pacalaj ( od 80. minúty Tomáš Čákovský ) – Andrej Mishko, Samuel Škvarka ( od 90. minúty Pavol Sajko ), Tomáš Bielik, Marek Pecho – Tomáš Janšík ( od 88. minúty Alex Zboran ), Tomáš Vanya ( od 80. minúty Jaroslav Antal )
Na striedanie :
Anton Baláž, Pavol Sajko, Matej Žarnovičan, Jaroslav Antal, Tomáš Čákovský, Alex Zboran
Chýbali : Jozef Holečka, Nicolas Božek, Adrián Pánik

Priebeh zápasu :
Odohrali sme veľmi náročný 6 bodový zápas s priamym konkurentom v boji o prvé miesto v tabuľke. Po opatrnom začiatku z oboch strán sa postupne začali vytvárať šance na oboch stranách, ale najprv sme my zahodili čistú šancu po nepresnom zakončení Mareka Pecha a potom prišli v krátkom časovom úseku tri šance hostí. Výborné zákroky predviedol náš brankár Patrik Lipiansky a podržal nás v zápase. Ešte v závere polčasu nastrelil hlavičkou brankára hostí Marek Pecho a aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom streliť rýchlo gól, čo sa nám aj podarilo v 47. minúte, keď zakončil center pred bránu náš nový útočník Tomáš Vanya a išli sme do vedenia 1:0.
Od tohto okamihu sme kontrolovali priebeh zápasu a už sme súpera nepúšťali do príležitostí, ako v prvom polčase. Škoda, že sme nevyužili ešte nejakú šancu na zvýšenie náskoku, aby sme sa ukľudnili a nemuseli by sme sa obávať o výsledok až do konca zápasu.
Pod vedením nového trénera Miroslava Gregušku sme zaznamenali víťazstvo, na ktoré sme sa veľmi nadreli, ale dôležité sú tri body a mohlo by to byť povzbudenie do ďalších náročných zápasov.
Tento zápas priniesol aj peknú návštevu cca 300 divákov, ktorá už dlho nebola na našom štadióne a veríme tomu, že aj v ďalších domácich zápasoch chlapci budú mať takúto podporu.

Najbližší majstrovský zápas odohráme vonku v nedeľu 14.4. o 15.30 hod. s TJ Družstevník Lovčica Trubín . Odchod autobusu s hráčmi a fanúšikmi bude o 13.45 hod. zo štadióna.
Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší dôležitý majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

*************************************************************************************
ZAČALA JARNÁ ČASŤ SÚŤAŽE – nedeľa 17.marca 2024 …
AKTUÁLNA INFORMÁCIA nedeľa 24.03.2024

OŠK Hodruša Hámre – MFK Nová Baňa 2:0 ( 1:0 )
Zostava :
Anton Baláž – Filip Holečka ( od 49. min. Tomáš Janšík ), Adrián Pánik, Patrik Pacalaj, Alex Zboran ( od 46. min. Jaroslav Antal ) – Andrej Mishko ( od 61. min. Miroslav Tóth ), Samuel Škvarka, Tomáš Bielik ( od 74. min. Matej Žarnovičan ) , Dávid Bobok, Marek Pecho – Jakub Kocian
Na striedanie :
Patrik Lipiansky, Pavol Sajko, Matej Žarnovičan, Jaroslav Antal, Samuel Horniak, Miroslav Tóth, Tomáš Janšík
Chýbali : Jozef Holečka, Nicolas Božek

Priebeh zápasu :
Odohrali sme ďalšie náročné derby stretnutie s bojovným súperom, kedy sme prvý polčas hrali veľmi opatrne a vypracovali sme si len jednu šancu. Naopak domáci sa presadili, keď získali stratenú loptu a po prihrávke pred prázdnu bránu sa presadil domáci hráč – prehrali sme polčas 1:0.
Do druhého polčasu sme išli s cieľom otočiť stav, ale aj napriek viacerým striedaniam a vypracovaným príležitostiam sme domáceho brankára neprekonali ani raz, práve naopak po rýchlom protiútoku sa znova presadili domáci a zvíťazili v pomere 2:0. Nečakali sme takýto začiatok jarnej časti súťaže, ale ešte je pred nami dostatok zápasov, musíme sa rýchlo spamätať a vrátiť sa k efektivite a hre, ktorú sme predvádzali na jeseň.

Najbližší zápas odohráme doma v nedeľu 31.3. o 15.00 hod. s TJ Baník Štiavnické Bane.
Pozývame všetkých priaznivcov nášho mužstva na ďalší veľmi dôležitý majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body.

*********************************************************************************************

TJ INTER Horná Ves – MFK Nová Baňa 1:1 ( 0:1 )
Zostava :
Patrik Lipiansky – Jakub Kocian, Adrián Pánik, Patrik Pacalaj – Andrej Mishko, Samuel Škvarka, Tomáš Bielik, Dávid Bobok, Tomáš Janšík ( od 80. min. Nicolas Božek ) – Marek Pecho, Miroslav Tóth ( od 63. min. Jaroslav Antal )
Na striedanie :
Anton Baláž, Filip Holečka, Pavol Sajko, Nicolas Božek, Alex Zboran, Matej Žarnovičan, Jaroslav Antal
Priebeh zápasu :
Odohrali sme na veľmi ťažkom podmočenom teréne náročné stretnutie s bojovným súperom, ktorý nám nič nedaroval a hoci sme po prvom polčase viedli v 43. minúte po tečovanej strele Mareka Pecha 0:1, po zmene strán po nevyužití veľkej gólovej príležitosti, kedy domáci brankár chytil čistý gól sa domáci presadili z trestného kopu a vyrovnali v 52. minúte na 1:1. Od tohto okamihu sme si vypracovali viacero sľubných príležitostí, ale domáci ich aj s veľkou dávkou šťastia zvládli.
Treba uznať, že aj domáce mužstvo na ťažkom teréne bolo nebezpečné a preto musíme byť spokojný aj so ziskom jedného bodu.
Žltá karta : Andrej Mishko
Najbližší zápas odohráme v nedeľu 24.3. o 15.00 hod. na ihrisku OŠK Hodruša – Hámre.
Odchod autobusu s hráčmi a fanúšikmi bude o 13.30 hodine zo štadióna MFK NOVÁ BAŇA.
Pozývame priaznivcov nášho mužstva na ďalší majstrovský zápas v čo najväčšom počte, aby sme podporili našich chlapcov v boji o ligové body ktoré potrebujeme ,keďže naším cieľom nie je nič iné ako postup do 6.ligy . Čakajú nás ešte náročné a ťažké zápasy pri ktorých sa súperi budú vždy chcieť ukázať a znepríjemniť nám cestu za našim cieľom .

************************************************************************************************
NFORMÁCIE K ZIMNEJ PRÍPRAVE MUŽOV MFK NOVÁ BAŇA.
Družstvo dospelých zahájilo zimnú prípravu 9. januára prvým spoločným tréningom na tréningovom ihrisku. Príprava prebiehala 3x do týždňa – jeden tréning na umelej ploche ihriska OŠK Brehy, jeden krát do týždňa vo Fittnes TABO a tretí tréning sme absolvovali v hale CALEX Zlaté Moravce.
Od polovice februára sme presunuli prípravu na štadión MFK, kde tréningové ihrisko dostalo zabrať, ale aj vďaka umelému osvetleniu sme mohli absolvovať kvalitnú prípravu na jarnú časť sezóny.
V období od 27.1. do 10.3. sme odohrali sedem stretnutí s kvalitnými súpermi s výsledkami :
MFK Nová Baňa – TJ Čierne Kľačany 5:0 ( 1:0 ) góly : Janšík, Bielik, Tóth,Pecho, Kocian
MFK – ŠK Žitavany 2:5 ( 2:1 ) – góly : Škvarka, Bielik
MFK – FK Mojmírovce 4:2 ( 1:1 ) – góly : Bielik 2, Bobok , Božek
MFK – OFK Dunajská Lužná 1:3 ( 0:1 ) – gól : Jaroslav Antal
MFK – TJ Lovča 0:4 ( 0:1 )
MFK – OFK Hliník nad Hronom 1:2 ( 1:1 ) – gól : Andrej Mishko
MFK – ŠK Čajkov 1:2 ( 1:0 ) – gól : Jakub Kocian
Káder hráčov sa postupne vystriedal a preveril chlapcov v týchto zápasoch na umelých trávnikoch v Radave, Zlatých Moravciach a v Žiari nad Hronom – do zápasov zasiahli nasledovní hráči:
Brankári :
Anton Baláž, Patrik Pecho ( na skúške z ŠK Nevidzany ), Patrik Lipiansky
Obrancovia :
Filip Holečka, Jakub Kocian, Jozef Holečka, Adrián Pánik, Samuel Horniak , Pavol Sajko,
Alex Zboran, Patrik Pacalaj
Záložníci :
Tomáš Janšík, Nikolas Božek, Marek Pecho, Samuel Škvarka, Matej Žarnovičan, Dávid Bobok
Útočníci :
Miroslav Tóth ( hrajúci tréner mužstva ), Jaroslav Antal, Tomáš Bielik, Andrej Mishko
Do prípravy sa nezapojili Marko Graus ( nechce na jar u nás pokračovať ), Patrik Zaťko – išiel na hosťovanie do ŠK Žitavany a Juraj Budinský – išiel na hosťovanie do TJ Sokol Tekovská Breznica .
Naopak na hosťovanie sme získali brankára Patrika Lipianskeho z FK Slovan Levice, ktorý na jeseň chytal za OFK Žemberovce, záložníka Dávida Boboka z TJ Družstevník Čierne Kľačany a útočníka Andreja Mishka z FK ViOn Zlaté Moravce – Volkovce, ktorý už za náš klub hrával.
Zimná príprava bola veľmi náročná aj z pohľadu súperov s ktorými sme sa stretli, čo dá chlapcom oveľa viac, ako ľahké víťazstvá proti slabším súperom.
Hoci výsledky nie sú najlepšie, ale objektívne treba povedať, že sme odohrali veľmi kvalitné zápasy a našim súperom z vyšších súťaží sme boli vyrovnaným súperom.
V príprave nie sú prvoradé výsledky, ale dôležité je rozložiť záťaž na všetkých hráčov, aby sme sa čo najlepšie pripravili a odskúšali si viaceré možnosti a otestovali si všetkých hráčov.
Jarná časť bude náročná, čo si všetci uvedomujeme, ale bude to najlepšia príprava na 6. ligu, čo je našim jednoznačným cieľom pred jej zahájením.
Dôležité bude, aby sa nám vyhýbali zranenia a choroby, ktoré nás potrápili v príprave, kedy nemohli nastúpiť viacerí hráči , nakoľko všetci súperi sa na nás veľmi dobre pripravia a nič nám nedarujú.
Káder mužstva sa oproti jesene neoslabil a preto zostáva len na hráčoch a realizačnom tíme, aby sme zvládli vstup do jarnej časti súťaže, kedy z prvých piatych zápasov hráme doma len jeden zápas, aj to s našim rivalom zo Štiavnických Baní.
Musíme ísť zápas od zápasu, aby sme boli koncentrovaní na cieľ, ktorý sme si dali pred dvomi rokmi a to je prinavrátenie krajských súťaží pre mužstvo dospelých, kde náš klub rozhodne patrí aj vzhľadom na to, ako pracuje s mládežou.
Podrobné informácie k jednotlivým zápasom sú pravidelne zverejňované na web stránke MFK, ktorá je postupne aktualizovaná – www.mfknovabana.sk – v časti www.facebook.com
********************************************************************************************
AKTUÁLNA INFORMÁCIA
10.3. – siedmy zápas zimnej prípravy –
MFK Nová Baňa – ŠK Čajkov ( 7.liga ObFZ Levice )
konečný výsledok 1:2 , polčas 1:0
Zostava :
Patrik Lipiansky – Filip Holečka, Patrik Pacalaj, Adrián Pánik, Alex Zboran – Andrej Mishko, Jakub Kocian, Samuel Škvarka, Tomáš Janšík – Marek Pecho, Miroslav Tóth ( od 15. min. Nicolas Božek )
Na striedanie : Nicolas Božek
Neprítomný : Pavol Sajko, Samuel Horniak, Jaroslav Antal, Jozef Holečka, Matej Žarnovičan. Zranenia : Tomáš Bielik , Anton Baláž, Dávid Bobok ( zranení nezasiahli do zápasu )

Gól prvý polčas :
12. minúta – Jakub Kocian 1:0
Góly druhý polčas :
71. minúta – 1:1, 79. minúta – 1:2
Hodnotenie zápasu :
Posledný zápas prípravy sme absolvovali bez ôsmych hráčov ( v práci, choroba a zranenia ) proti dobrému súperovi. Vypracovali sme si množstvo čistých gólových príležitostí, ktoré sme postupne zahadzovali v prvom, ale hlavne v druhom polčase.
Išli sme do vedenia , keď sa po prihrávke od Mareka Pecha presadil strelou po zemi Jakub Kocian – vedieme 1:0 a tak sa skončil aj prvý polčas, keďže súper mal jednu príležitosť, ale tú nevyužil.
Herne sme zápas zvládli, len nás trápi využívanie šancí a tak súper sa dvakrát v druhom polčase presadil a otočil skóre vo svoj prospech na konečných 1:2.
Náročnú zimnú prípravu máme teda za sebou a teraz už nasleduje príprava na prvý majstrovský zápas, kedy dohrávame neodohratý zápas v Hornej Vsi a treba len dúfať, že sa dáme zdravotne dokopy a budú sa nám vyhýbať zranenia, nakoľko nás čaká veľmi náročná jar.

V nedeľu 17.3. o 15.00 hod. zápas s INTER Horná Ves – pozývame všetkých fanúšikov.
Odchod autobusu je zo štadióna MFK o 13.15 hod.

************************************************************************************************

AKTUÁLNA INFORMÁCIA – UT Žiar nad Hronom
3.3. – šiesty zápas zimnej prípravy – 1:2 polčas / 1:1 /
MFK Nová Baňa – OFK Hliník nad Hronom ( 6.liga skupina C )

Zostava – prvý polčas
Nicolas Božek – Filip Holečka, Jozef Holečka, Adrián Pánik, Jakub Kocian – Andrej Mishko, Dávid Bobok, Samuel Škvarka, Jaroslav Antal – Marek Pecho, Miroslav Tóth
Na striedanie : Matej Žarnovičan, Patrik Pacalaj, Tomáš Janšík, Alex Zboran, Samuel Horniak
Neprítomný : Pavol Sajko, Tomáš Bielik , Anton Baláž ( nemohol zasiahnuť do zápasu )
Góly prvý polčas :
16. minúta – Andrej Mishko 1:0
32. minúta – 1:1
Zostava – druhý polčas
Nicolas Božek – Patrik Pacalaj, Adrián Pánik ( od 80. minúty Filip Holečka ), Jakub Kocian, Alex Zboran ( od 65. minúty Samuel Horniak ) – Andrej Mishko, Dávid Bobok ( od 48. minúty Matej Žarnovičan ), Samuel Škvarka ( od 86. minúty Miroslav Tóth ), Jaroslav Antal – Marek Pecho, Tomáš Janšík
Gól druhý polčas : 85. minúta – 1:2
Hodnotenie zápasu :
Kvalitný súper a z našej strany podstatne lepší výkon, ako v predošlom zápase. Vyzdvihnúť treba výkon Nicolasa Božeka, ktorý sa postavil do brány, nakoľko máme problém s brankármi a aj za pomoci pozornej obrannej hry celého mužstva zápas zvládol s prehľadom a za góly nemohol.
Išli sme do vedenia , keď po rohovom kope a zmätkoch v obrane hostí si našiel loptu po strele Jara Antala Andrej Mishko a hlavou prekonal brankára hostí – vedieme 1:0.
Najlepší hráč na ihrisku ( Diego – malý brazílčan ) vyhral dva súboje v strede ihriska a svoj únik zakončil vyrovnávajúcim gólom. Tak sa skončil aj prvý polčas – 1:1.
Po prestriedaní sme hrali vyrovnanú partiu a mali sme aj niekoľko nebezpečných striel, pričom Andrej Mishko trafil brvno. Niekoľko šancí mal aj súper, ale zvládli sme ich, len v 85. minúte po ofsajdovej pozícii sa presadili hostia a strelili gól na 1:2.

V nedeľu 10.3. máme odohrať o 14.00 hod. posledný prípravný zápas na ihrisku ŠK Čajkov.
Termín a miesto zápasu ešte upresníme, nakoľko už chceme hrať na prírodnej tráve.
Odchod autobusu je zo štadióna MFK o 12.15 hod.

******************************************************************-*-
25.2. – piaty zápas zimnej prípravy mužov – Telovýchovná jednota Lovča ( 6.liga skupina C )
Zostava – prvý polčas
Patrik Pecho ( skúška ) – Filip Holečka, Jozef Holečka, Adrián Pánik ( od 40.min. Patrik Pacalaj ), Alex Zboran – Andrej Mishko ( skúška ), Dávid Bobok, Samuel Škvarka, Tomáš Bielik ( od 30. minúty Jaroslav Antal – Marek Pecho, Jakub Kocian
Na striedanie : Nicolas Božek, Matej Žarnovičan, Jaroslav Antal , Patrik Pacalaj
Neprítomný : Tomáš Janšík , Samuel Horniak, Pavol Sajko, do hry nezasiahli Miroslav Tóth a Anton Baláž
Gól prvý polčas : 18. minúta – 0:1
Zostava – druhý polčas
Patrik Pecho ( skúška ) – Filip Holečka, Jozef Holečka, Patrik Pacalaj, Alex Zboran – Andrej Mishko ( od 68. min. Nicolas Božek ) Dávid Bobok, Samuel Škvarka, Jaroslav Antal – Marek Pecho, Jakub Kocian ( od 68. min. Matej Žarnovičan )
Góly druhý polčas : 50. minúta – 0:2, 56. minúta – 0:3 , 68. minúta – 0:4
Hodnotenie zápasu :
Kvalitný súper, ktorý sa v zimnej prestávke výrazne posilnil využil svoje šance, my sme nevyužili ani jednu z viacerých šancí a aj preto sme prehrali celkom jednoznačne.
Očakávania boli určite iné, ale pokiaľ sa nedostaneme do zápasu tým, že strelíme nejaké góly vzniká problém, lebo kvalitný súper sa dokáže presadiť a potom nám nedovolí hrať našu hru.
Príprava je náročná a kvalitní súperi nás preveria po všetkých stránkach a preto výsledky nie sú na prvom mieste. Dôležité je aby sme sa čo najlepšie pripravili na jarnú časť súťaže.

V nedeľu 3.3. o 14.00 odohráme ďalší zápas na UT v Žiari nad Hronom, keď našim súperom bude OFK Hliník nad Hronom, ktorá je účastníkom 6. ligy skupina C.
Odchod autobusu je zo štadióna MFK o 12.30 hod.

**********************************************************************************************

AKTUÁLNA INFORMÁCIA  sobota  17.02.2024

17.2. – štvrtý zápas zimnej prípravy – dospelí

MFK Nová Baňaa – OFK Dunajská Lužná ( 4.liga BFZ )

Zostava  – prvý polčas

Brankár súpera – Filip Holečka, Jozef Holečka, Adrián Pánik, Patrik Pacalaj – Andrej Mishko ( na skúške ), Dávid Bobok, Samuel Škvarka, Tomáš Bielik  – Marek Pecho, Jakub Kocian

Na striedanie :  Nicolas Božek, Samuel Horniak, Pavol Sajko , Alex Zboran, Matej Žarnovičan, Jaroslav Antal , Anton Baláž ( nemohol chytať pre problémy s chrbtom )

Neprítomný : Tomáš Janšík , Patrik Pecho ( brankár na skúške ) , do hry nezasiahol Miroslav Tóth

Gól prvý polčas : 24. minúta – 0:1

Zostava  – druhý polčas

Brankár súpera – Filip Holečka ( od 72. minúty Nicolas Božek ), Jozef Holečka, Adrián Pánik, Patrik Pacalaj – Andrej Mishko ( od 72. minúty Pavol Sajko ), Dávid Bobok ( od 72. minúty Samuel Horniak ), Samuel Škvarka ( od 55. minúty Alex Zboran ), Tomáš Bielik ( od 55. minúty Jaroslav Antal )  – Marek Pecho, Jakub Kocian ( od 65. minúty Matej Žarnovičan )

Góly druhý polčas : 58. minúta – 0:2, 71. minúta –  Jaroslav Antal  1:2 , 80. minúta – 1:3

Hodnotenie zápasu :

Veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom, ktorý hrá o tri súťaže vyššie a disponuje mladými hráčmi, ale aj skúsenými futbalistami a vo svojej súťaži sú po jesennej časti na 6. mieste. Aj napriek tomu sme dokázali hrať vyrovnanú partiu a odohrali sme veľmi kvalitný prvý polčas a súperovi sme nedovolili, aby nás dostal pod tlak a boli sme mu rovnocenným súperom.

Druhý polčas sme začali v nezmenenej zostave, ale postupne sa do hry zapojili všetci hráči z lavičky a aj napriek tomu sme súperovi stačili aj rýchlostne a vypracovali sme si niekoľko šancí, z ktorých sme využili len jednu, keď po peknej akcii, ktorá začala pri Dávidovi Bobokovi, pokračovala cez Mareka Pecha, ktorý našiel v päťke Jara Antala a ten znížil na priebežný stav 1:2. Súper nás prinútil spraviť dve chyby, po ktorých sme inkasovali góly v druhom polčase, ale všetci chlapci si zaslúžia pochvalu, ako zvládli tento náročný zápas s kvalitným súperom.

         V nedeľu 25.2. o 17.00 odohráme ďalší zápas na UT v Žiari nad Hronom, keď našim súperom bude    T J     L o v č a ,     ktorá je účastníkom  6. ligy skupina C.

Odchod autobusu je zo štadióna MFK o 15.30 hod.

*************************************************************************

10.2. – tretí zápas zimnej prípravy – MFK Nová Baňa – FKMojmírovce ( 7.liga ObFZ NR )  4 : 2   / 1:1 /

Zostava  – prvý polčas

Patrik Pecho ( na skúške ) – Filip Holečka, Jakub Kocian, Jozef Holečka – Andrej Mishko ( na skúške ), Dávid Bobok ( na skúške ), Matej Žarnovičan, Tomáš Bielik, Alex Zboran  – Marek Pecho, Miroslav Tóth

Na striedanie :  Nicolas Božek, Samuel Horniak, Pavol Sajko , Patrik Pacalaj, Anton Baláž

Neprítomný : Jaroslav Antal, Samuel Škvarka, Adrián Pánik, Tomáš Janšík

Góly prvý polčas : 6. minúta – 0:1, 36. minúta – Dávid Bobok 1:1

Zostava  – druhý polčas

Anton Baláž ( od 65. minúty Patrik Pecho ) – Filip Holečka ( od 62. minúty Pavol Sajko ), Patrik Pacalaj, Jozef Holečka, Alex Zboran ( od 62. minúty Samuel Horniak ) – Nicolas Božek, Dávid Bobok, Jakub Kocian, Andrej Mishko  –  Marek Pecho , Tomáš Bielik

Góly druhý polčas : 54. minúta – 1:2, 65. minúta –  Tomáš Bielik 2:2 , 70. minúta – Nikolas Božek 3:2 , 73. minúta – Tomáš Bielik 4:2

Hodnotenie zápasu :

Veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom, ktorý si v prvom polčase vypracoval viacero čistých šancí, ale náš brankár Patrik Pecho chytil tri čisté góly a tak sme prvý polčas uhrali prijateľný nerozhodný stav, nakoľko súper bol lepší a po našich chybách sa dostal do viacerých šancí.

Druhý polčas sme nezačali najlepšie, nakoľko hostia išli do vedenia po trestnom kope, ale potom sme sa stále viacej presadzovali a strelili sme tri veľmi pekné góly po strelách z diaľky a pekných akciách. Zvíťazili  sme so súperom, ktorý je v 7. lige ObFZ Nitra najvyššie v tabuľke s doterajších našich súperov v príprave, čo je povzbudenie do ďalších náročných zápasov v zimnej príprave.

V sobotu 17.2. o 12.30 odohráme ďalší zápas na UT ViOn Zlaté Moravce, keď našim súperom bude OFK Dunajská Lužná, účastník 4. ligy BFZ – majstrovstvá regiónu.

Odchod autobusu je zo štadióna MFK o 11.00 hod.

*************************************************************************

3.2. – druhý zápas zimnej prípravy.
MFK Nová Baňa – ŠK Žitavany – 2:5  polčas /2:1/
Zostava – prvý polčas10atrik Pecho ( na skúške ) – Filip Holečka, Jozef Holečka, Adrián Pánik, Patrik Pacalaj – Andrej Mishko ( na skúške ), Dávid Bobok ( na skúške ), Samuel Škvarka, Tomáš Bielik – Marek Pecho, Tomáš Janšík
Na striedanie : Nicolas Božek, Matej Žarnovičan, Samuel Horniak, Pavol Sajko , Jakub Kocian
Neprítomný : Alex Zboran, Anton Baláž, Jaroslav Antal
Góly prvý polčas : 3. minúta – Samo Škvarka 1:0, 7. minúta – 1:1 , 23. minúta – Tomáš Bielik 2:1
Zostava – druhý polčas
Patrik Pecho – Pavol Sajko, Patrik Pacalaj, Jozef Holečka, Samuel Horniak – Nicolas Božek, Dávid Bobok, Jakub Kocian, Matej Žarnovičan, Andrej Mishko – Marek Pecho
Na striedanie : Samuel Škvarka, Tomáš Bielik, Tomáš Janšík
Góly druhý polčas : 56. minúta – 2:2, 67. minúta – 2:3 , 77. minúta – 2:4 z 11-ky, 85. minúta – 2:5
Hodnotenie zápasu :
Prvý polčas veľmi dobrý zápas a po prvých minútach, kedy sme sa hľadali sme boli lepším mužstvom a je len škoda, že sme nedali ďalšie góly, nakoľko šance sme si vypracovali.
Druhý polčas sme aj po vystriedaní hrali s vyspelým súperom vyrovnaný zápas do 67. minúty, kedy išiel súper do vedenia. Potom sme už nedokázali korigovať výsledok a súper zvýšil svoje zaslúžené vedenie.
Zimná príprava je náročná a vybrali sme si súperov, ktorí nás preveria a ukážu nám naše nedostatky, aby sme ich odstránili v ďalších zápasoch.
V sobotu 10.2. o 16:15 odohráme ďalší zápas na UT ViOn Zlaté Moravce, keď našim súperom bude mužstvo FK Mojmírovce.
Odchod autobusu je zo štadióna MFK Nová Baňa o 14:45 hod.
Na obrázku môže byť americký futbal, futbal a text, v ktorom sa píše „PRIATELSKY ZÁPAS MUŽI UT ViOn ZM MFK 19 12 ISKRA ŠK ŽITAVANY NOVÁ BAÑA Škvarka Bielik 2:5 MFK NOVÁ BAÃA -ŠK ŽITAVANY“

**************************************************************************

27.1. – prvý zápas zimnej prípravy – TJ Družstevník Čierne Kľačany ( 7.liga ObFZ NR ) : MFK Nová Baňa    0:5   / 0:3 /

Zostava  – prvý polčas

Anton Baláž – Jozef Holečka, Adrián Pánik, Alex Zboran  – Andrej Mishko, Samuel Škvarka, Jakub Kocian, Tomáš Bielik  – Miroslav Tóth, Marek Pecho, Tomáš Janšík

Na striedanie :  Nicolas Božek, Matej Žarnovičan, Patrik Pacalaj, Filip Holečka, Samuel Horniak, Jaroslav Antal

Neprítomný : Pavol Sajko

Zimnú prípravu sme odštartovali prvým tréningom na našom štadióne 9. januára, pričom trénujeme 3x do týždňa a máme naplánovaných sedem prípravných zápasov s kvalitnými súpermi, aby sme sa čo najlepšie pripravili na jarnú časť sezóny.

Prvý zápas zimnej prípravy s vyspelým súperom, ktorý pôsobí v 7.lige ObFZ Nitra , preveril našich chlapcov, v akom stave sme po troch týždňoch prípravy a do zápasu sa zapojilo maximum chlapcov z jesenného kádra. Jedinou zmenou je prestup Juraja Budinského na Tekovskú Breznicu a zatiaľ sa do prípravy nezapojili Marko Graus ( údajne nebude pokračovať v našom klube ) a Patrik Zaťko.

Priebeh zápasu :

Do prvého zápasu sme nastúpili v prvom polčase s osvedčenou zostavou z jesennej časti súťaže, ktorú doplnil len Andrej Mishko, ktorý u nás hrával v sezóne 2021/2022 a mal by záujem hrať za nás znova, je však hráčom FC ViOn Zlaté Moravce – Volkovce.

Celý zápas sa hral za veľmi nepríjemného silného vetra, čo sťažovalo hru pre obidve mužstvá, ale  zvládli sme to a postupne sme sa po pekných akciách a zakončení strelcov presadili v 8. minúte Tomáš Janšík, keď vymietol šibenicu,  v 17. minúte Tomáš Bielik a v 30. minúte Miroslav Tóth.

Aj súper mal dve šance, ale prvý raz nás zachránila tyč a druhýkrát išla hlavička tesne vedľa tyče. Mali sme aj ďalšie šance, ale už sme ich nevyužili a tak sa prvý polčas skončil našim zaslúženým vedením v pomere 3:0.

 Zostava  – druhý polčas

Anton Baláž – Filip Holečka, Patrik Pacalaj, Adrián Pánik, Samuel Horniak  – Nicolas Božek, Samuel Škvarka, Marek Pecho, Matej Žarnovičan  –  Jaroslav Antal, Andrej Mishko

Na striedanie :  Jakub Kocian, Alex Zboran

Obraz hry sa nezmenil a po takejto výmene sme sa trochu zohrávali, ale vypracovávali sme si ďalšie šance, ktoré sme dlho nevedeli využiť a tak ďalší gól sme pridali v 55. minúte Marek Pecho.

V 71. minúte došlo k striedaniu, keď v zápase končia Marek Pecho a Adrián Pánik a do hry sa vracajú Jakub Kocian a Alex Zboran. Do konca zápasu sme mali ďalšie šance a z jednej z nich sa presadil v 86. minúte Jakub Kocian a zvýšil na konečných 5:0 pre nás, pričom súpera sme v druhom polčase nepustili do nejakej väčšej šance a hrozili len po rýchlych dlhých loptách, čo naša obrana s prehľadom vyriešila.

Prvý zápas máme za sebou, hralo sa na vynikajúcom ihrisku s umelou trávou proti snaživému súperovi, ktorý sa nevzdával za nijakého stavu a pozitívom je, že sa nikto nezranil, chlapci si po dlhšom čase schuti zahrali a po pekných kombinačných akciách sme strelili pekné góly.

V sobotu 3.2. o 16.00 odohráme ďalší zápas na UT ViOn Zlaté Moravce, keď našim súperom je mužstvo ŠK Žitavany, s ktorým sa pravidelne stretávame v prípravných zápasoch a už je načase, aby sme vyhrali.

Odchod autobusu je zo štadióna MFK o 14.30 hod.

**************************************************************************

Pridaj komentár