TOPlist

Futbalová storočnica

Ako v novom ročníku 2019/2020 – prvé informácie…

Môj postreh : ” pokiaľ sa pamätám , tak ešte nikdy sa neuskutočnila takáto zaujímavá a náročná “konštelácia” – kedy všetky mužstvá budú hrať v súťažnom ročníku 2019/2020 jednu úroveň súťaží – a to v III.ligách !”

      Na vylosovaní súťaží v Banskej Bystrici dňa 1.júla 2019 nás zastupoval generálny manažér klubu Ing.Dušan Šipikal , ktorý mi aj odpovedal na otázky o výsledkoch rokovaní na prípravu nového futbalového ročníka , ako aj záverov z  Aktí vu SsFZ v Banskej Bystrici , na ktoré som sa ho pre informovanosť verejnosti opýtal a odpovede sú momentálne nasledovné :

 

Dušan Šipikal (doručené 3. 7. 2019, 07:31)

 

  1. Družstvo dospelých : – vznikne spojením hráčov Žarnovice a Novej Bane

a bude pod marketingovým názvom MFK Nová Baňa – Žarnovica hrať :

TIPOS III. ligu – stred . Dostalo pri vyžrebovaní číslo 12.

 

  Ešte sa rokuje o možnosti byť farmou pre FK Pohronie.  Aj napriek dohode

do súťaže , zmysle pravidiel futbalu, sa družstvo muselo prihlásiť pod údajmi

MFK Žarnovica. Hrať a trénovať sa bude na štadióne v Novej Bani. 

 

     Tréner: Marek Guláš,              vedúci: Slávo Dobrík,

     manažéri: Jozef Vozár, Jozef Forgáč, Ratibor Kopčák

 

          Pre realizovanie tohto projektu je potrebné urobiť ešte veľa práce

                                a hlavne osloviť sponzorov.

 

  1. Dorast bude hrať v III. lige dorastu U19 a U17 v spolupráci s FK Pohronie.

      Jeden tréner bude pán  Ing.Poliačik a druhý sa ešte hľadá.

 

     3. SŽ a MŽ budú hrať III. ligu. Tréner Budinský Pavol a ďalší tréner sa hľadá. 

 

  1. Chceli by sme do súťaže prihlásiť dve družstvá prípraviek žiakov U11…. +
  2. jedno družstvo U9.

      Tréner jednej prípravky Pavol Budinský, tréner druhej prípravky sa hľadá a

      U9 bude trénovať Marek Guláš. 

 

Súkromné zamyslenie – meditácia ku futbalu …

    Úvodom chcem vychádzať z toho čo povedal po zápase  resp. ma veľmi zaujala definícia názoru trénera Jarábka – VioNu Zlaté Morvace , ku odohratému zápasu v Nitre , kde :

- obojstranne vysoko hodnotený futbal , kde bolo lepšie mužstvo, aj napriek vylúčeniu hráča , ale vyhrali domáci za pomoci ” arogantného zasrana rozhodcu zápasu ” …

- takže prečo som sa a na čo som sa zamyslel ja – v mojej osobe ku futbalu všeobecne , ako aj priamo súvislosti ku zápasu nášho mužstva dospelých , hranému v Čadci .

    Ako som ku tomuto všetkému prišiel ?

- jednoduchá skutočnosť –

kde zároveň som aj hospodár štadióna i klubu

- a keď som zobral do ruky kôš s prinesenou výstrojou mužstva dospelých z Čadce a

- teda pri pohľade na stav dresov a trenírok našich hráčov – väčšina toho  mi pripomenula “staré dobré časy JRD ´ družstiev  ” –

     pretože vyzerali , že s našimi hráčmi zrejme domáci “orali na hrisku ” , resp. naši chlapci buď nevládzu chodiť po vlastných nohách, alebo hrali tam futbal  “poležiačky na zemi” , alebo boli viacej na zemi ako na nohách ?!……………….  

…čo tým chcem povedať ku futbalu všeobecne :

   ” Pokiaľ máte, alebo začnete hrať  dobrý futbal v mužstve – platia ” podľa dnešných “odborníkov – trénerov ” – u futbalistu-protihráča pokyny trénera , ktoré všeobecne sú definovateľné ako úlohy v defenzíve, čo znamená : ” v súboji protihráča nekompromisne dostupovať…? ” alebo ” každý súboj s protihráčom nekompromisne takzv. dohrať do konca…? ” pozn.- aj keď loptu netrafí !…………..  

          čo sa v mojej futbalovej minulosti j e d n o z n a č n e nazývalo – jednoducho : ” zobrať hráča aj so špinou ! ” t.j. zlikvidovať surovou hrou ….

      A teda tým chcem definovať / aj keď som tam nebol / čím asi mohol vyrukovať súper v Čadci na naše mužstvo , / ktoré si dovolilo po dlhom čase strieľať nejaké góly, dobre hrať a vyhrávať …/  a  teda…

        PODĽA TOHO AJ AKO VYZERALI DRESY, TRENKY   po zápase mužstva, ktoré mi doniesli naše mužstvo na štadión v Novej Bani ?!  

      Neviem či je to absolútne dokonale povedané v tomto mojom zamyslení-meditácii , ale už prvý zápas vo Fiľakove sa niesol v tomto smere “vývoja nášho futbalu na stredoslovenských ihriskách” ,

       alebo ako to vyzeralo v Nitre po stránke “zasranov” , ktorý to arogantne predvádzajú , alebo nechajú predvádzať podľa odbornej terminológie “niektorých odborníkov vo futbale …” .

    Takže   toľko   mojich meditácií a “definícii” ku dnešnému futbalu , ako sa hovorí modernému ………………

Peter Korbeľ  – účastník diania vo futbale …už 44 rokov 

 

      Záverom :  ” AJ TAK SA TEŠÍM a POZÝVAM Vás na MFZ ďalšiu nedeľu doma s druholigistom resp. aj bývalým prvoligistom z Rimavskej Soboty . 

P O Z V Á N K A na Š T A D I Ó N v Novej Bani dňa 9.5.2017

            Dobrý deň vážení priaznivci futbalu v Novej Bani a okolí,

           po dlhšom čase sa vám znovu ozývame prostredníctvom našej stránky, aby sme vás informovali o dianí vo futbale v Novej Bani.

     Určite vnímate dianie v mládeži, že výsledky našich žiakov nie sú veľmi potešujúce a strieda sa jedna prehra za prehrou, čo ani nás neteší a radi by sme tento stav zmenili a postupnými krokmi a výchovou našich hráčov sa snažili vychovávať dobrých ľudí a hráčov, ktorí budú reprezentovať náš klub až do kategórie mužov.            Chceme vytvoriť prostredie, kde sa vaše deti, ale aj vy rodičia a fanúšikovia budete cítiť dobre a spoločnými silami vrátime futbal na pozície aké mu patria s pohľadu histórie klubu.                  

         Najviac nás tlačí topánka v kategóriách mladších a starších žiakov, kde potrebujeme doplniť počty hráčov v ročníkoch 2003, 2004 a 2005,

        preto Vás všetkých pozývame dňa 9.5.2017 o 15:30 hodine na náš štadión,

            aby ste sa zúčastnili nášho tréningového     procesu ako hráči, alebo aj ako diváci a podporili naše úsilie robiť futbal v Novej Bani    dobre a hlavne pre mladých, aby mohli svoj voľný čas vyplniť športom a reprezentovať svoj    rodný klub.

          S pozdravom a prianím veľa úspechov všetkým športovcom a priaznivcom futbalu v Novej Bani

                                                                                              tréner mládeže MFK Nová Baňa – Kvačkaj

Ukončenie činnosti mládežníckeho trénera – poďakovanie .

      Ukončením súťažného ročníka 2015/2016 oznámil oficiálne ukončenie svojej trénerskej činnosti náš dlhoročný mládežnícky tréner pán Igor Moško . Počas svojho pôsobenia trénoval v kategórii a vychovával od najmladších detí až po starších žiakov, ktorí úspešne pokračovali v dorasteneckej kategórii , až do kategórie dospelých . Ako výborný futbalista, po ukončení aktívnej činnosti , pokračoval v rodinnej tradícii – stal sa pokračovateľom svojho otca , ktorý sa taktiež vo svojom živote venoval futbalu. Ako manažér mládeže sa venoval manažmentu mládeže a detí v našom klube, ako aj ich samotnej príprave a trénovaniu – výchove mnohých našich novobanských futbalistov .  

  Dovoľte mi preto, aby som v mene Výkonného výboru MFK Nová Baňa , členov futbalového klubu MFK Nová Baňa, priaznivcov a fanúšikov novobanského futbalu , ako aj svojom vysloviť

     P O Ď A K O V A N I E  pánovi Igorovi Moškovi

za jeho vykonanú športovú a funkcionársku činnosť našom futbalovom klube MFK Nová Baňa a popriať mu v jeho ďalšom osobnom živote veľa zdravia a úspechov !

Peter Korbeľ

Igor s rodičmi záver 2016

Záver sezóny mládeže za účasti rodičov - tréneri mládeže - žiaci Igor Moško a dorast Ing.Martin Poliačik

Záver sezóny mládeže za účasti rodičov – tréneri mládeže – žiaci Igor Moško a dorast Ing.Martin Poliačik

 

30.november 2015 – lúčime sa …..

 

  **************************************************************************************

      S hlbokým zármutkom sme sa rozlúčili s našim dlhoročným členom klubu, bývalým futbalistom a tajomníkom futbalového klubu v našom meste, ako          aj bývalým funkcionárom v československom a slovenskom futbale a členom vedenia vo futbalovom klube ASVŠ Dukla Banská Bystrica , 

             Ivanom Korbeľom ,

                   Česť jeho vzácnej pamiatke !

    ***************************************************************************************

 

Anketa

Ako ste sa dozvedeli o tejto stránke?

View Results

Loading ... Loading ...

radio

nasfutbal.sk

antirasizm