4.kolo-TIPOS III.liga stred dospelí-MFK Nová Baňa – MFK Detva

       Ako by sa dal definovať tento majstrovský futbalový zápas : ” Strelili sme tri góly , viedli sme tri nula a nakoniec sme len zremizovali…………”  

       V nedeľu 28.8.2016 nastúpilo naše mužstvo dospelých vo svojom druhom domácom zápase jesennej časti súťaže proti súperovi – futbalistom Detvy, ktorý predviedli kvalitný futbal . Zápas v prvom polčase malo v rukách naše mužstvo domácich , ktoré v jeho priebehu aj dvakrát skórovalo a do “polčasovej” kabíny odchádzalo s vedením 2:0 . Góly za naše mužstvo strelili Babašta a z pokutového kopu Šťastný . Aj po zahájení druhého polčasu sa vydarila krásna akcia a únik po krídle, kde po prudkom prízemnom centri do päťky strieľa tretí gól Širáň . Avšak po treťom góle , ako by nastal útlm a uspokojenie , čo súper z Detvy po pár minútach trestal svojim prvým gólom . Tento gól akoby zmenil celý obraz hry, hostia zvýšili svoje nasadenie a začali vytrvale útočiť. V priebehu poslednej časti hry sa im podarilo postupne streliť ďalšie dva góly a stav stretnutia vyrovnať na konečný výsledok 3:3.  Po prvom domácom zápase, napriek dvom streleným gólom ,ktorý sme prehrali z Kalinovom 2:3 a stratili 3 body, bol to druhý domáci zápas  , v ktorom sme napriek streleným trom gólom remizovali 3:3 a stratili ďalšie dva body .      

       Vychádzajúc z uvedeného je fakt, že nášmu mužstvu asi viacej svedčí vonkajšie prostredie u jeho súperov o čom sa budeme môcť presvedčiť vo dvoch nasledujúcich kolách súťaže , keď budeme hrať vonku v Lučenci a Fiľakove. Budeme mať možnosť presvedčiť sa o tom , či to bude pravda aj naďalej.

       Pokiaľ sa týka nasledujúceho tretieho domáceho zápasu – na domácom štadióne v Novej Bani – budeme dúfať , že v tomto zápase do tretice – po prehre a remíze – bude nasledovať prvá domáca výhra nášho mužstva a zisk troch bodov .  

2.kolo-TIPOS III.liga stred dospelí- ŠK Kremnička – MFK Nová Baňa

      V ďalšom kole cestovalo naše mužstvo dospelých do Kremničky pri Banskej Bystrici, kde v nedeľu doobeda odohralo svoje ďalšie MFS . Predstavilo sa vo veľmi dobrom svetle a výkonom odohralo vyrovnaný zápas s domácim mužstvom , ktorý sa aj skončil nerozhodne 1:1 . Gól za naše mužstvo strelil Šťastný . Nasleduje futbalové kolo na domácom štadione , kde sa v nedeľu 28.8.2016 znovu predstavia o 16,00 hodine . Nasleduje potom dvojzápas vonku v Lučenci dňa 3.9.2016 a vo Fiľakove dňa 11.9.2016 . 

4.kolo-2.liga žiakov – FK Poltár – MFK Nová Baňa

      Vzhľadom na to, že predošlé zápasy mali žiacke dvojičky s Krupinou preložené na september 2016 , začali naše mužstvá starších a mladších žiakov svojimi zápasmi vonku v Poltári . Starší žiaci po veľmi slabom výkone prehrali so svojimi rovesníkmi Poltára vysoko 8:1 , keď čestný gól za naše mužstvo strelil Tadeáš Pánik . Mladší žiaci po dobrom výkone gólom Alexa Zborana remizovali 1:1 . V tomto týždni odohrajú žiaci dve kolá, keď už vo štvrtok 1.9.2016  odohrajú doma zápasy s Radzovcami  a hneď sobotu , znovu doma s Lučencom . 

4.kolo-dorastenci- 3.liga skupina juh – MFK Nová Baňa – MFK Tornaľa

     Vo svojom prvom zápase na domácej pôde odohrali naši dorastenci zápas , v ktorom po celý zápas hrali dobrý kombinačný futbal , ale znovu ani najvyloženejšie príležitosti nedokázali premeniť na gól . A6 na konci zápasu strelili svoj jediný gól Marekom Kaškom a keďže hostia dokázali taktiež streliť jeden gól , znovu sa rozišli so svojim súperom výsledkom 1:1 . Nasleduje v tomto týždni dvoj zápas 1. a 5.kolo súťaže , keď vo štvrtok 1.9.2016 hrajú v Rimavskej Sobote a hneď v sobotu 3.9.2016 cestujú znovu do Fiľakova .

3.kolo-dorastenci-3.liga juh. MFK Revúca – MFK Nová Baňa

      Dňa 21.8.2016 zahájilo súťaž naše dorastenecké mužstvo , ktoré v tomto ročníku účinkuje ako jeden dorast v 3.lige skupine juh . Cestovalo na svoj zápas do Revúcej . Celkove odohralo zápas , v ktorom hralo kombinačne dobre a vypracovalo si aj viacero šancí , ale ich premieňanie je stále slabinou nášho mužstva . Aj v tomto zápase , kde mohlo vyhrať , podarilo sa streliť síce dva góly , Matúšom Bedenským a Tomášom Tužinským , ale keďže aj domáci strelili dva góly . rozišli sa zo svojim súperom výsledkom 2:2 . V ďalšom stretnutí 4.kola sa predstaví po prvý raz v tomto zložení na svojom štadione v Novej Bani , kde v sobotu 27.8.2016 hostí dorastencov z Tornale.