Záverečné kolo jesennej časti súťaže TIPOS III.ligy stred dospelých …zimná prestávka.

Posledné kolo jesennej časti cestovalo na svoj zápas naše mužstvo dospelých ku nášmu tradičnému súperovi v Žarnovici – kde sa hralo , ako už niekoľko rokov , tradičné derby stretnutie našich mužstiev dospelých . Tradícia výsledková vzájomných zápasov sa nenarušila, keď že domáci aj tentoraz vo svojom domácom prostredí svojho štadióna – znovu previedli aj terajšiemu nášmu mužstvu dospelých , ako sa premieňajú šance na góly , keď sa ich kvalitná hra dala definovať : ” z piatich šancí premenili a strelili sedem gólov ” . A keďže nášmu mužstvu sa podarilo streliť iba tri skutočné góly, tradične rozhodcovia “odmietli” odpískať dva pokutové kopy proti domácim a dalšie šance  už tradične naši hráči nepremenili ,  skončilo stretnutie tradičným “hokejovým výsledkom”  – 7:3 , zaslúžene v prospech domáceho mužstva Žarnovice  . Pre zaujímavosť – naše mužstvo má rýchlu možnosť “reparátu” , keď že jarná časť súťaže začína 19.marca 2016 a naše mužstvo v prvom jarnom zápase privíta na svojom domácom štadióne práve mužstvo MFK Žarnovica .

Týmto skončila jesenná časť súťažného ročníka 2016/2017 , kde naše mužstvo skončilo v tabuľke na jedenástom mieste . Hodnotenie , aj celkové , bude na výročnej konferencii  MFK Nová Baňa , ktorú VV klubu pripravuje na termín 9.decembra 2016 – pozvánka bude včas zverejnená .

16 ŠK Javorník Makov 15 3 1 11 17:34 10 -14 72.5

Posledné kolo 2.liga žiakov v Tornali nevyšla …

Po stredajšej dohrávke s Veľkým Krtíšom , kde podľahli naše dvojičky na domácom štadióne svojim rovesníkom z Veľkého Krtíša v obidvoch zápasoch – starší žiaci po polčase 2:3 s konečným výsledkom 3:7 a mladší  žiaci 1:4 , odchádzali v poslednom kole odohrať naše žiacke dvojičky starších a mladších žiakov v 2.lige svoje zápasy do Tornali . Starší žiaci podľahli svojim súperom 5:1 , keď čestný gól streli Adrián Kocík a mladší žiaci prehrali hladko 7:0 . Tieto zápasy ukončili jesennú časť súťaže a je potreba dúfať , že dobrá zimná príprava priláka a zabezpečí v jarnej časti dobré výkony ako aj výsledky . Je potrebné poďakovať chlapcom , najmä kategórie starších žiakov , ktorí odohrali súťaž s dvanásťčlenným kádrom , pretože v ich ročníkovej kategórii nie je dostatok chlapcov , sú vekove “vypadnuté zhruba dva ročníky” . Za kolektívne a bojovné výkony , snahu trénera a vedúcich mužstiev je potrebné vysloviť pochvalu a zaželať im do jarnej časti súťaže i kvalitnej zimnej prípravy viacej úspechov . Dovidenia koncom marca 2017 – znovu na štadióne v Novej Bani – pri boji o majstrovské body v 2.lige žiakov .

14 MFK Nová Baňa 13 1 0 12 20:72 3 -18 0

Posledné jesenné kolo jesennej časti súťaže – 3.liga dorastencov U19 – Nová Baňa – Bacúch .

Po víťazstve pred týždňom v Čiernom Balogu 1:2 sa predstavili v záverečnom jesennom kole dorasteneckej 3.ligy naši dorastenci znovu v dobrom svetle a streleckej chuti , ktorú počas celozápasovej prevahy nad kvalitným súperom z popredia tabuľky vyjadrili už tradiční naši strelci Tomáš Tužinský a Timo Wolf , každý dvomi gólmi. S prehľadom v tomto zápase zvíťazili 4:0 a uzavreli úspešný záver jesene ďalšími tromi bodmi do tabuľky . Nasleduje zimná prestávka , ktorá bude trvať do konca marca 2017 , kedy sa započne jarná časť súťaže . Je potrebné vysloviť chlapcom , trénerovi a vedúcemu mužstvu poďakovanie  a pochvalu za kolektívnu snahu a podané výkony , aj keď niekedy sa ich nedarilo vyjadriť strelecky – využitím šancí na strelenie gólov – a potom nesplneným očakávaním a sklamaniami hráčov i vedenia mužstva z niektorých výsledkov zápasov . Je potrebné veriť , že po kvalitnej zimnej príprave sa mužstvo ešte lepšie skonsoliduje a bude podávať ešte lepšie výsledky.

14 FK Slovan Kúpele Sliač 13 0 3 10 6:47 3 -18 0

Posledné jesenné kolo na domácom štadióne – TIPOS III.liga stred dospelí – Nová Baňa – Krasno nad Kysucou

Záverečné domáce kolo v jesennej časti súťaže odohralo naše mužstvo dospelých na svojom štadióne v Novej Bani so súperom z Krásna nad Kysucou .  Tentoraz , ako to býva už tradične “zvykom” v poslednom domácom zápase jesennej časti už niekoľko rokov , presadilo sa naše mužstvo aj strelecky – i keď to mohlo byť aj viacej… Tradične dobrým technickým a kombinačným futbalom si dokázalo znovu vypracovať viaceré príležitosti , ktoré však tentoraz “okorenili” aj tromi peknými gólmi . Po krásnom kombinačnom útoku zblízka s prehľadom skóroval Matej Šťastný – 1:0 . V druhom polčase ddôsledným napádaním na polovici ihriska odobral súperovmu obrancovi loptu Adam Širáň a po sóle z pol-ihriska s prehľadom prekonal aj výborného brankára hostí Lastovicu , ktorý sa predviedol niekoľkými perfektnými zákrokmi . Záverečnú bodku zápasu dal v poslednej minúte stretnutia – keď sa konečne niekto rozhodol vystreliť aj spoza šestnástky – prekrásnou strelou do “vinkla” Filip Holečka . Takže jesenná rozlúčka na domácom štadióne nášmu mužstvu vyšla úspešne a čaká ich už len posledný zápas u nášho tradičného súpera – derby v sobotu v Žarnovici . Po tomto zápase začína zimná prestávka v súťaži , ktorá potrvá až do konca marca 2017 . Ďakujem všetkým priaznivcom futbalu v Novej Bani a okolí , ktorí prišli v jesennej časti súťaže povzbudiť naše mužstvo v jeho činnosti a všetkým jeho hráčom za odovzdané výkony v boji o majstrovské body do tabuľky súťaže TIPOS III.ligy stred , ako aj odohraných troch kolách slovenského pohára vo futbale SLOVNAFT Cup 2016 /2017. Po zimnej príprave v novom roku 2017 – na konci marca 2017 – znovu dovidenia na našom futbalovom štadióne v Novej Bani .