………………………….priebežná informácia o vývoji situácie, ako aj ku prebiehajúcim zmenám………………………………………………………….

a/        Zahájenie činnosti v novom roku 2020 znamenalo zvolanie zasadnutia VZ futbalového klubu dňa 15.januára 2020 generálnym mng klubu Ing.Dušanom Šipikalom do zasadačky štadióna NB,kde

oznámil prítomným členom klubu ku dňu 15.1.2020 –  ukončenie činnosti vo funkcii generálneho mng MFK Nová Baňa .

Keďže bolo potrebné momentálne zabezpečiť štatutárnu účasť na rokovaní MsZ komisie športu v Novej Bani – odovzdal pozvánku a poveril účasťou pri rokovaní o pridelení dotácie na činnosť pre rok 2020 na účely financovania činnosti a nákladov mládeže vo futbalovom klube MFK Nová Baňa – prítomnému členovi klubu

1. Marekovi Gulášovi , ktorý následne aj informoval prítomných o vývoji a situácii s kádrom mužstva dospelých , ktoré účinkuje spoločne s členmi futbalového klubu MFK Žarnovica …ktorého je trénerom . Zároveń v krátkej diskusii a zo strany mng mužstva dospelých p.Jozefa Forgáča bola daná informácia o ukončení činnosti vedúceho a lekára mužstva, ktorú vykonával p. Dobrík , čím zostanú otázky riešenia … zatiaľ na trénerovi mužstva p. Marekovi Gulášovi , kde z jeho strany naďalej prisľúbil pomoc zo strany jeho osoby .

b/   O zmene v zabezpečení potrieb prevádzky činností na štadióne informoval  p.Peter Korbeľ , doterajší hospodár futbalového štadióna a klubu MFK Nová Baňa , ktorému zo strany TS v Novej Bani  na ďalšie obdobie od 1.1.2020 ………. už nebola predĺžená dohoda o vykonávaní týchto prác zo strany zamestnávateľa Technických služieb Nová Baňa. Realizácia prác vyplýva z uzatvorenej nájomnej zmluvy o užívaní areálu štadióna v Novej Bani, medzi TS NB a MFK NB a z potrieb činností,  ako aj predpísaných podmienok a pravidiel pre realizáciu futbalovej činnosti klubu – pre jeho účinkovanie : v TIPOS 3.lige stred dospelých , ako aj  účastiach mužstiev v mládežníckych súťažiach riadiacich orgánov slovenského futbalu SsFZ v Banskej Bystrici a ObFZ v Žiari nad Hronom /U9, U11a, U11b, U13, U15, U19, Tipos 3.liga dospelí /.  Z uvedených dôvodov

bola preto funkcia hospodára štadióna NB odovzdaná 31.12.2020 na požiadanie do pôsobnosti riaditeľa TS NB .

c/  Zmena vo vedení klubu k 7.2.2020  :

Dňom 7. februára 2020 sa stáva novým štatutárom futbalového klubu MFK Nová Baňa ,

ako generálny manažér klubu ,  pán    P e t e r    H u d e c ,

kde sa vytvára nový 6-8 členný výkonný výbor MFK Nová Baňa *** oficiálne zloženie bude uverejnené dodatočne .

Časť druhá – február 2020 –

- tréneri mužstiev, káder mužstva dospelých, zimná príprava a PFZ .

- V našom spoločnom klube so Žarnovicou odišli-ukončili činnosť :

Hráči : „  Štefanka, Urgela, Blahút, Tatár, Majerčík, Blaho, Schevchuk, Karvaš“ .

- Zimnú prípravu mužstvo dospelých zahájilo 27.1.2020 prvým tréningom na štadióne NB ,

- Tréningový harmonogram mužstva je pondelok , streda a piatok , kedy využíva multifunkčné ihrisko pri ZŠ Nová Baňa a atletickú dráhu miništadiona ZŠ NB

- Prípravné futbalové zápasy PFZ – odohratý prvý PFZ na UT v Zlatých Morovciach s mužstvo Velké Ludince / 3.liga západ / s bezgólovým výsledkom  0:0 , kde nastúpila do prvého polčasu nasledovná zostava : – v bránke Benko, – v obrane M. Lenárd ,

Ništko, Bill, Vozár , – v stredovej formácii B.Lenárd, Miloševič,

Lavrov. Tužinský, P.Pacalaj, – na hrote Čierťaský .

Do druhého polčasu nastúpili aj M.Pacalaj a Kováč .

Komentár trénera Mareka Guláša – hodnotenie mužstva v PFZ :

Ako tréner hodnotím ako zápas, kde bolo viac pozitív, nakoľko sme

hrali v oklieštenej zostave a mužstvo sa snažíme postupne doplňovať

o nových hráčov. Zatiaľ máme dve nové posily – Miroslav Bill zo Zvolena  / stopér / a vracia sa Martin Lenárd z Kalnej / obranca , krajný stredový hráč / . O ďalších posilách budeme priebežne informovať .  Nasledujúci PFZ sa hrá v nedeľu 16.2.2020 v Nitre ,

na umelej tráve so súperom Šurany .

Záverom ………..  pre  všetkých  priaznivcov futbalu …………..

…….PRIEBEŽNE budeme informovať v SPOLUPRÁCI s novým manažmentom mužstiev ….. BUDEME prinášať nové – aktuálne

Informácie o tom , čo je nové a čo sa deje vo futbalovom klube MFK Nová Baňa …………….

***A to na tejto našej klubovej webovej stránke

www. mfknovabana.sk

Spracoval a vyhotovil  –  peterkorbel

V poslednom jesennom kole TIPOS III.ligy stred vonku tesne …

Už v sobotu 2.novembra odohralo posledné kolo a teda posledný jesenný MFZ v TIPOS III.lige stred pod spoločným účinkovaním hráčov MFK Nová Baňa – Žarnovica . Ako zhodnotil zápas tréner mužstva , keď vývoj a priebeh zápasu “bol aký bol” – nepodarilo sa zabodovať , znovu aj “zásluhou hlavného rozhodcu” , keď nám jeden regulárny gól / po zhliadnutí videozáznamu / “ráčil neuznať a tak zabezpečil domácej Rimavskej Sobote najtesnejšie víťazstvo a tri body – otázka znie , že by to bol pokračoval vo svojom výkone predtým u nás doma, kedy pískal náš MFZ s Čadcou :

Tréner  Marek Guláš hodnotil zápas nasledovne :

V poslednom kole sme cestovali do Rimavskej Soboty s cieľom zabodovať. V úvode zápasu sme ustáli tlak domácich a po peknej akcii sme strelili gól Lenárdom . Domáci na gól dokázali odpovedať takmer okamžite a tak polčas skončil 1:1 .Do druhého domáci vstúpili lepšie a ujali sa vedenia 2:1 . Podarilo sa nám vyrovnať , ale gól neplatil pre údajný ofsajd( po vzhliadnutí videá sa potvrdilo , že ofsajd nebol).Následne domáci pridali aj tretí gól . Opäť po našej peknej akcii sme strelili kontaktný gól Lenárdom, ale to bolo z našej strany všetko a zápas sme prehrali. Športovo treba dodať že domáci zvíťazili zaslúžene o gól. Nám sa sezóna skončila s postavením v tabuľke a počtom bodov určite nie som spokojný. Uvidime čo prinesie zimná prestávka (príchody-odchody hráčov).

Takže na záver : ”  Príjemnú zimnú prestávku s Vianočnými sviatkami a do Nového roku 2020 veľa zdravia , šťastia a úspechov prajeme všetkým hráčom , vedeniu a funkcionárom mužstva a klubu ako aj všetkým  priaznivcom futbalového klubu MFK Nová Baňa – MFK Žarnovica .

Zároveň do jarnej časti po kvalitnej zimnej príprave prajeme mužstvu dospelých úspešné účinkovanie a kvalitný futbal pre všetkých jeho – našich priaznivcov !

16 FK Rakytovce 15 1 5 9 11:29 8 1 -13 119.2

27.október – TIPOS III.liga stred – posledný jesenný domáci zápas so Zvolenom …

Ako hodnotí zápas tréner mužstva Marek Guláš ?

Odohrali sme posledný domáci zápas jesennej časti a súperom nám bol Zvolen. V úvode zápasu sme inkasovali po chybnej rozohrávke v strede poľa gól , ktorý nás naštartoval a od tohto momentu sme boli jednoznačne lepším mužstvom . Vypracovali sme si niekoľko vyložených príležitosti , ale využili sme len jednu , keď gól strelili Čierťanský . V druhom polčase sme strelili po najkrajšej akcii zápasu gól Urgelom , ktorému nádherne prihral ( Niko) Miloševič. Škoda že hneď po strelení gólu super dokázal hneď vyrovnať . Tesne pred koncom sme kopali pokutový kop , ktorý sme nepremenili a tak sa zápas skončil nerozhodne 2:2. Mrzí má , že sme nezvíťazili , no podali sme určite najlepších výkon počas jesennej časti a som presvedčený , že ak podáme takýto výkon aj v poslednom zápase tak budeme bodovať i v poslednom zápase v Rimavskej Sobote.

Na posledné jesenné kolo cestuje naše mužstvo dospelých MFK Nová Baňa – Žarnovica v sobotu 2.11.2019 do Rimavskej Soboty .

Týmto končia súťaže jesene 2019/2020 a stretneme sa pri MFZ na štadióne v Novej Bani v mesiaci marci 2020, kedy začne jarná časť futbalových súťaží ,  D O V I D E N I A  !

U15 a U13 žiacka dvojička ukončila jesennú časť súťaže MFZ v Lučenci

pk

Som rád , že si človek môže prečítať takéto hodnotenie po poslednom zápase U 15 starších žiakov , po zápase s jedným z kvalitných mužstiev III.ligy žiakov sk.juh : …pochvala znie takto …

Včera naši žiaci odohrali svoj posledný zápas u top mužstva v Lučenci.Podali vynikajúci výkon. Síce sme prehrali 2:1 no súpera sme tak zatlačili,že jedine na čo sa zmohol bolo odkopávanie lopty.škoda veľkej šanci na konci zápasu keď sme mohli bodovať. Veľká vďaka rodičom za krásne povzbudzovanie. Je pekné počuť ako sa skanduje MFK Nová Baňa … a doplním , že naši chlapci strelili dva góly , ale nakoniec iba tesne prehrali 2:1 , pretože sa súperovi “podaril”  druhý gól , našim vlastným gólom vyhrať , za nás skóroval Nicolas Peťko .

U13 mladším žiakom sa nepodarilo udržať krok s výborným súperom a podľahli mu po polčase 3:0 konečným výsledkom 8:1 , keď za nás čestný gól strelil Samuel Pauček .

DOVIDENIA v jarnej časti súťaže !

III.liga juh žiacke dvojičky U15 a U 13 …pomaly končí jeseň súťaží …

Sobota 12.október 2019 pokračovalo ďalšie kolo jesene zápasmi v domácom prostredí, kde nasvojom štadione v Novej Bani prívítali naše žiacke dvojičky v III.lige juh svojich rovesníkov z Brusna týmtito výsledkami :

U15 starší žiaci MFK NB podľahli v MFZ U15 Brusnu – 0:6 U13 mladší žiaci MFK NB zvíťazili v MFZ nad U13 Brusna výsledkom 2:0, polčas 1:0 , keď góly strelili Filip Kocian a Dominik Šály

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sobota 19.október 2019 odohrala svoje zápasy naša dvojička starších a mladších žiakov na domácom štadione v Novej Bani so súpermi z Jesenského , ktorým obom podľahla s nasledovnými výsledkami :

U15 starší žiaci – MFK NB : Jesenské 2:3 , polša 2:2 , góly strelili za nás Kristián Raffaj a Filip Sandtner,

U13 mladší žiaci – MFK NB : Jesenské 2:5 , polčas 2:3 , góly strelili za nás Samuel Pauček a vlastný gól súpera .