Začala letná príprava a budovanie mužstva dospelých…informácie…

Tréner mužstva dospelých –  Tomáš Kvačkaj…

        Do MFK Nová Baňa prišiel v apríli 2017 s cieľom rozvinúť prácu v mládeži. Podarilo sa mu splniť náročnú úlohu  udržať žiakov v II. Lige skupina juh, pretože má viac ako 12 ročné skúsenosti  z predošlého pôsobiska v ŽP Šport Podbrezová,  kde pracoval pri všetkých vekových kategóriach dorastu a juniorov.

        Výbor sa rozhodol pre zmenu v pozícii trénera dospelých a poveril ho zostavením a trénovaním družstva dospelých v nadchádzajúcej sezóne 2017/2018 – s cieľom prilákať čo najviac divákov na náš štadión atraktívnym  futbal.

          Zároveň bude aj trénerom starších žiakov s cieľom pripraviť čo najviac chlapcov na prechod do dorastu a zotrvať v II. lige žiakov.

gmDŠ      

  

         Mužstvo dospelých odohralo svoj prvý prípravný zápas letnej prípravy.

MFK Nová Baňa  – OŠK  Kozárovce  0:0

 
Zostava MFK Nová Baňa:: Pavol  – Vlčko, Bartoš, Čákovský, Úškrt, – Karvaš, Hanák, Budinský, Petrík, – Putec, Barniak,
 
Striedali: Tatar, Wolf T, Vozár, Hapena.
 
Rozhodoval: Katina, Fáber,
 
Domáce mužstvo začalo s letnou prípravou len 12.7,2017 pod vedením nového trénera p. Kvačkaja a po absolvovaní náročných tréningových  jednotiek nastúpilo na svoj prvý prípravný zápas v sezóne 2017/18   proti účastníkovi IV, ligy západ  Kozárovciam. Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrní hralo sa hlavne v strede ihriska  keď dominovali obrany . V prvom polčase si domáci vypracovli viac šancí  , ktoré hlavne po pravej strane ťahal karvaš. Hostia sa snažili ohroziť domáceho brankára po rýchlych protiútokoch. V druhom  polčase pôsobilo lepším dojmom hosťujúce mužstvo a dokázali si vytvoriť viac dobrých priležitostí na strelenie gólu . ale domácich podržal Tatar, Domáci sa len ťažko  dostávali pred bránku hostí , keď nám viazla kombinácia hlavne strede poľa. Trénera a vedenie čaká ešte veľa roboty , aby sme dokázali vytvoriť mužstvo konkurencie schopné ostatným mužstvám náročnej súťaži III.ligy. 
Ďalší prípravný zápas odohráme na domácom štadione v Novej Bani v nedeľu 23.7.2017 o 17:30 s mužstvom 5.ligy – FK Štiavnické Bane.

mngJF