8.prípravný futbalový zápas – AKTUÁLNA INFORMÁCIA

o 17.00 na UT Žiar n/Hr.

s FK Sitno B. Štiavnica (IV.liga juh)

FK Sitno Banská Štiavnica –

MFK Nová Baňa 0:3 ( 0:2 )

Zostava 1. polčas : Martin Repiský – Simon Kruľák, Samuel Jenat, Michal Cehula – Andrej Mishko, Samuel Marunčiak, Marek Výbošťok, Oliver Valko, Michal Boniš – Samuel Černák, Filip Škrteľ

Na striedanie : Lukáš Beko, Pierre Hounlete, Mohamed Silue, Dao Ismael

Zo zdravotných dôvodov chýbali :

Dominik Vozár , Adam Arpáš

Ȏsmy zápas zimnej prípravy sme odohrali zo súperom, ktorý je po jesennej časti na prvom mieste IV. lige juh a bojuje o postup do vyššej súťaže.

Priebeh zápasu : Úvod zápasu začali obidve mužstvá opatrne a prvú šancu si po rohovom kope vytvorili hráči súpera, ale strela Michala Kminiaka tesne minula našu bránku. Po tomto momente sme začali postupne preberať držanie lopty a po peknej prihrávke išiel v 10.minúte Andrej Mishko sám na brankára, ten jeho nájazd zlikvidoval. Ďalšie dve dobré príležitosti mal Filip Škrtel, ktoré nedokázal premeniť. Veľmi pekné dobré príležitosti sme si vytvorili medzi 21. a 29. minútou, keď dvakrát pekne ušiel obrane Samuel Černák, nezištne prihral Filipovi Škrtelovi pred prázdnu bránu a ten bez problémov skóroval. Domáci hrozili z protiútokov, ale spoľahlivo zasiahol náš brankár Martin Repiský. Do konca prvého polčasu sme si ešte vytvorili ďalšie dobré príležitosti, ktoré sme nepremenili, a preto prvý počas skončil 0:2.

Zostava 2. polčas : Martin Repiský – Michal Cehula, Simon Kruľák, Samuel Jenat, – A. Mishko, Pierre Hounlete, Marek Výbošťok ( od 55. minúty Lukáš Beko ), Oliver Valko, Ismael Dao, – Filip Škrteľ, Mohamed Silue

Po vystriedaní sme mali začiatok druhého polčasu slabší, iniciatívnejší boli hráči Banskej Štiavnice, ale do dobrých a čistých gólových príležitosti sme sa dostávali my. V 51., 60., a 65. minúte išli naši hráči sami na brankára, ale DaoIsmael ani Mohamed Silue svoje šance nepremenili. V 79. minúte nám vyšla akcia na jeden dotyk, na ktorej konci bol opäť Filip Škrtel a zavŕšil svoj hattrick na 0:3.

Aj naďalej sme pokračovali v peknom kombinačnom futbale, vytvárali sme si ďalšie dobré šance, len sme ich nedokázali premeniť na zvýšenie skóre. Efektivita v zakončení a premieňaní šancí stále zostáva našim problémom, na ktorom musíme ďalej pracovať, lebo v majstrovských zápasoch sa nám to vypomstí. Zápas naši mladí hráči zvládli dobre, boli sme v derby zápase s tradičným súperom lepším mužstvom po všetkých stránkach, škoda však veľkého množstva nepremenených dobrých príležitostí, lebo výsledok mohol byť ešte krajší.